Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey 4270 przedni napęd

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Truskawkarz92

Truskawkarz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:04

Massey 4270 przedni napęd Witam, jestem nowy i nie wiem czy podobny temat już nie był poruszany. Posiadam od 10 lat ciągnik Massey Ferguson 4270, przepracował 3000 motogodzin, czyli całkiem niewiele jak na taki czas. Jak dotąd nie było z nim większych problemów, ale od jakiegoś czasu samoczynnie włącza i wyłacza się przedni napęd. Już raz rozleciało się z tego powodu łożysko przy sprzęgle, serwis je wymienił i mimo zapewnień że wszystko jest ok problem powrócił. Czy ktoś się już z tym spotkał u siebie lub wie w czym problem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey 4270 przedni napęd Dzisiaj, 20:16
  •  

#2 Share Rodos

Rodos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:40

Massey 4270 przedni napęd kolego sprawdz wiazke, wlacznik napedu badz elektrozawor jedno z trzech powinno pomoc:)

#3 Share Truskawkarz92

Truskawkarz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 23:04

Massey 4270 przedni napęd Dzięki sprawdzę! Jednak obawiam się że problem w tym nie tkwi ponieważ wydaje mi się że gdyby była to wiązka, migała by kontrolka napędu gdyby sam się włączał podczas spięć. Nie sprecyzowałem dokładnie, problem jest gdy napęd jest wyłączony, kontrolka się nie świeci a napęd ewidentnie jest zapięty i nie pomaga naciśnięcie sprzęgła czy zatrzymanie się jak w przypadku np.zetora u którego jest sprzęgło kłowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 06:11

Massey 4270 przedni napęd Kontrolka świeci się tylko gdy włączysz przycisk. Tak to jest zrobione we wszystkich ciągnikach. Jeśli masz przerwy w dopływie prądu do elektrozaworu napęd się włącza bez twojej wiedzy i kontrolek. Elektrozawór masz za prawym tylnym kołem nad pompą hydrauliki obok zaworu blokad. Dojdziesz po rurkach hydrauliki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Truskawkarz92

Truskawkarz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:29