kamil123456789

Kubota M7060 czy Deutz-Fahr agrolux 75 ? Areał 25ha

Polecane posty

Witam

Przymierzam się do kupna nowego traktoru. Wybór padł na Kubota M7060 i Deutz-Fahr agrolux 75.

Teraz pytanie, który z tych traktorów będzie lepszy i bardziej odpowiedni jako główny traktor w gospodarstwie o areale 25ha.

Obecnie pracuję na URSUS 2812.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka jest cena tego DF'a i w jakim wyposażeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Spora różnica jak na podstawie prawie 50tys. ostatnio porównywałem ofertę i DF wypadał moim zdaniem lepiej.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

O reversie i klimie wiedziałem w DF ale o kabinie nie pisałeś dlatego napisałem że lepiej wypada deutz bo nawet jak byś dopłacił do klimy i reversu to taniej by wyszedł i marka która dłużej jest na rynku mówi za siebie ale w takim wypadku może warto. Z drugiej jednak strony może warto coś większego na taki areał ? CHyba że nie planujesz się rozwijać ale mio.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Agroluxa nie doposażysz w klime ani w rewers, jest model tzw budżetowy. Standardowo bez kabiny, kompletny mechanik- włączanie blokady, przedniego napędu, wszystkie biegi i WOM są sterowane mechanicznie. Do tego dochodzi suche sprzęgło, ale ma trochę mocniejszy podnośnik od Kuboty (ale znów bez szybko-sprzęgów CBM). Gdzie Kubuś jest wyposażony w rewers, klimę, pełzaki, elektrohydraulicznie sterowany WOM, przedni napęd, wszystko jest na mokrych sprzęgłach, 2 razy wydajniejsza hydraulika, skrzynia 40km/h.

I stąd się bierze różnica w cenie.

Jeżeli chcesz porównywać Kubotę do DF- to porównuj ją z modelem Agroplus/(obecnie 5D) i wtedy różnica w cenie nie będzie już taka duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest spalanie tych traktorów w orce ?

Jaki pług, agregat uprawowo-siewny można do nich zapiąć ?

I najważniejsze pytanie, który jest lepszy jakościowo ?

Edytowano przez kamil123456789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się te ciągniki na dzisiejszy czas są za małe na 25 ha jako główne. Chyba, że ktoś ma na myśli agregat typu stary kultywator z wałkiem. Pług to jakieś 3 skiby jeśli nie masz bardzo cięzkiej ziemi. Agregat góra 3 m i to bez siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemie są od 3a do 6z, niektóre kawałki są torfowe i podmokłe.

Z tego względu traktor musi być w miarę lekki. URSUS 2812 miał ciągłe problemy z wjazdem na te tereny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Na główny na obecne czasy nie opłaca się kupować słabszego niż te 80-85km. Tak żeby pociągnął na lajcie 3skiby w obrocie + wał, uprawowo siewny aktywny 2,5m, czy bierny 3m. W tej cenie mieści się na pewno Farmtrac 690dt 88km, takie coś pomiędzy budżetówką a średnią półką według mnie bo ma półbiega rewers 12 biegów podstawowych, i parę pierdół ale wszystko mechaniczne i plastik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Też miałem taki dylemat i wybrałem Kubotę. I jak na razie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6

ja jak najbardziej polecam kubote jest to traktor solidny i ekonomiczny wyposażenie standardowe jest można powiedzieć kompletne bo ma wszystko a DF na suchym sprzęgle to śmieć ogólnie do marki nic nie mam ale suche sprzęgło jest znacznie mniej żywotne niż wielotarczowe mokre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Posiadam Kubotę 8540 od trzech lat. Współpracje z turem, pługiem 4 skibowym, agregatem uprawowo-siewnym 3 m, prasą rolującą. Daje radę. Gleby lekkie i średnie. Poza za tym że ma ciasną kabinę, jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Deutz-fahr Agrolux 75 jestem z niego jak na razie zadowolony polecam. Ja wziołem bez kabiny, tylko z szerszym ogumieniem, czterema wyjściami hydraulicznymi i z wzmocniono pompo dałem za niego 70 tyś neto. Nie jest uciążliwy brak rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj