Skocz do zawartości

Zdjęcie

termit

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bizon5588

bizon5588

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 22:48

termit czy ktoś może mi dokładnie krok po kroku opisać to co na zdjęciu a w szczególności do czego służy sprężyna i dźwignie prostokątna od góry i niżej z tymi czarnymi kulkami bo mam problem jak to poustawiać jak by miał ktoś książkę do tego był bym wdzięczny bo u mnie dobija do 14MPai dopiero na niski biegu normę robię co grane???

Załączone miniaturki

• rozdzielacz-4-sekcyjny-opryskiwacza-pilmet-3977714888.jpg

Edytowany przez bizon5588, 04 czerwiec 2014 - 22:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
termit Dzisiaj, 13:30
  •  

#2 Share Truskawkarz92

Truskawkarz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 23:48

termit Górna jest od ustawiania ciśnienia (wkręcając lub wykręcając zmniejszasz lub zwiększasz dawkę) , dolne załączają sekcje czyli każda spręzyna gdy jest wciśnięta otwiera jedno z 4 wyjść. Ogólnie nie spotkałem się jeszcze żeby ten zawór u kogoś działał poprawnie, możliwe że którychś z tych dolnych zaworków nie otwiera się do końca przez co ciecz nie leci do końcówek tylko z powrotem do beczki. Spróbuj zwiększyć ciśnienie. Polecam też delikatną terapie młotkiem, czyli większe wygięcie tych talerzyków które naciskają sprężyny.

#3 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 23:50

termit Kolego trochę tego jest do opisania no ale po kolei
1.dźwignia na samej górze reguluje się nią ciśnienie
2.ta dźwignia z kulami dociska tą sprężynę przez co blokuję to dźwignię prostokątna i reguluje ciśnienie
3.po lewej stronie otwierasz zawory na lance
4.po prawej stronie masz dodatkowy zawór do sterowania ciśnienia w tej pozycji na zdjęciu będziesz pryskał na mniejszych obrotach jeśli przestawisz dźwignie,tak że ten niżej będzie otwarty to w tedy mozesz mieszać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Podkarpackie eliminacje zobacz »

•  

#4 Share bizon5588

bizon5588

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 06:56

termit no tak rozumiem ze ten po prawej dolny to mieszadło a górny jeszcze raz możesz opisać ?
i jak to tym małym prostokątną wajchą ustawia się ciśnienie tym z kulkami
a tą dźwignie prostokątną jak przechyle na drugą stroną to ona jakby sprężynę zaciąga do góry

#5 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 09:16

termit Kolego tą wajchę z tymi kulami to wykręć do góry i wtedy reguluj ciśnienie to dźwignią przekładaną poprzez obracanie w lewo prawo i do góry i do dołu i wtedy ustawisz ciśnienie tylko nie więcej jak na zielonym bo później pompa dostaje po d*pie chyba że zmienisz końcówki rozpylaczy. Ja po remoncie pompy i ogólnym przeglądzie uzyskuje dawkę 200l/ha przy prędkości ok 7-8 km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ziom5

ziom5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO MOTORYZACJA MUZYKA MOTOCYKLE

Napisany 26 listopad 2014 - 19:36

termit

ale sęk w tym że przy zwiększaniu obrotów zwie krza się ciśnienie a nie trzyma jednego stanu, z pompy cieknie olej (można rzec brak oleju) to przez to?

Dodaj odpowiedź