Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej roślinny zamiast ropy?

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 28 luty 2007 - 18:57

Olej roślinny zamiast ropy? arassso z kąd jesteś i i jak bym wzioł na przykład 1000 litrów to w jakiej cenie by był ten olej. Jak cosc to sie odezwij na gg 1714999

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej roślinny zamiast ropy? Dzisiaj, 20:26
  •  

#22 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 luty 2007 - 20:13

Olej roślinny zamiast ropy? a silnik sie od tego oleju nie psuje?i jaki jest lepszy roslinny czy rzepakowy

#23 Share Krzysiek360

Krzysiek360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 18:52

Olej roślinny zamiast ropy? Ja w tym roku swoją c-360 zamierzam na oleju roślinnym jeździć tylko nie wiem czy podgrzewacz wystarczy aby na czystym jeździć (co będzie z filtrami i wtryskami) :( jerzeli nie to 1:1 z opałem. Zawsze to ekologiczniejsze niż czysty opał :rolleyes:

#24 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 07 marzec 2007 - 21:43

Olej roślinny zamiast ropy? powiem tak czysty w lacie pujdzie.i leprzy jest rzepakowy .a ja kupowałem w marketach po promacyjnych cenach albo kumpel mi przywoził pracował w marketach jak nie sżło albo termin wazności juz sie konczył to promocja a po terminie ważności to to jako odpad szło i przywoził mi kumpel . a smolisty osad to nic ci to nie zrobi . uwazac trzeba z temp otoczenia bo jak zimno sie zacznie robić trzeba wypalić olej i nalac ropy bo jak wiadomo to c 360 ma wrazliwe koncówki i mozna je zwalic przez samego siebie. a u mnie to juz duzo ludzi jezdzi na oleju . a psuc to sie nie zauwazyłem zeby coś psuło . tylko jak jakis syf jest to sie szybciej zapowietrzy wiadomo olej ma wieksza lepkość i jak syf czy cos pujdzie to łatwije sie zalepia. a to co pisałem ze jak sie bierze wiecej to sie taniej da to ta meta sie skonczyła niestety

#25 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 maj 2007 - 23:40

Olej roślinny zamiast ropy? ja bym nie polecal wiecej niz 20 -30 % oleju z marketu lac, a policja na drodze jak zlapie to co????

jazda na oleju roslinnym jest nie dozwolona chyba???
a czy po polu mozna??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share AGRObombula

AGRObombula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn rolniczych, konie, bydło

Napisany 14 styczeń 2008 - 17:24

Olej roślinny zamiast ropy? ja bym nigdy niewlal do mojej 60 oleju roslinego, przecież to silnik cierpi. podam wam panowie przykład z zeszłego roku mój somsiad i ja mamy ten sam ciągnik ursus c360 oboje umówiliśmuy sie ze wyjeżdzamy na łąke o 6 rano kosić ja mam kosiarkę khuna 4 tależową on polską 2 tależową, areał łaki był taki sam wielkosć trawy też, oboje jechaliśmy na 3biegu różnica była ze on wlał olej rośliny ja disel i sie okazało ze moja 60 szła jak burza w trawie,a ta była aż do maski duża mimo ze miałem wiekszą kosiarkę ,a somsiad nieumial uciągnąć naoleju roślinym. Od tego dnia już tylko disel leje do niej i o olejach roślinych niechce słyszeć.

#27 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:11

Olej roślinny zamiast ropy? Jak ja wlałem co prawda w niewielkich ilościach to lepiej chodził niż na czystej ropie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#28 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:40

Olej roślinny zamiast ropy? czy wy mówicie o bio-paliwie czy o dolewaniu oleju roslinego do ON

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 18:57

Olej roślinny zamiast ropy? ciagnik bez problemu bedzie chodzil. tylko trzeba wziac pod uwage to ze olej sie nie spali calkowicie i kupe nagaru bedzie. wtryski zaraz siada. i tylko latem mozna lac bo zima zgestnieje. trzeba sie zastanowic czy oplaca sie zaoszczedzic pare zloty na oleju jak zaraz trzeba bedzie gotowke wylozyc na naprawe???