Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej roślinny zamiast ropy?

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 10:04

Olej roślinny zamiast ropy? Od jakiegoś czasu dolewam do ropy olej rzepakowy 1:1 i nie widze różnicy w C360 3P Czy ktoś jeszcze tego próbuje?? Cena oleju w zeszłym roku to 2,2zł/l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej roślinny zamiast ropy? Dzisiaj, 19:27
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 kwiecień 2006 - 10:22

Olej roślinny zamiast ropy? a powiesz gdzie masz taki tani olej?
bo tez o tym myslalem ale jak mi mowili to bylo 2.6 wiec niewiele taniej od lepszego ON

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 12:19

Olej roślinny zamiast ropy? Olej kupowałem w markecie na promocji. A teraz faktycznie jest po 2,6 ale jak ma sie więcej ha to warto kupić prase kosztuje min 5500zł netto

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 12:55

Olej roślinny zamiast ropy? ale jakie sa koszty
wcale nie male a ile roboty, ile pradu to ustrojstwo kosztuje
a pozniej dalej to nie jest w 100% legalne paliwo :(

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#5 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 14:07

Olej roślinny zamiast ropy? Dzis policzyłem koszty może coś pominełem ale przy wytłaczarce za 5500zł netto i cenie rzepaku 900zł/t i wytłoczeniu 3500 w roku oraz cenie makuchów 550zł/t litr oleju wychodzi 1,94zł/l a przy cenie rzepaku 700zł 1,34zł/l Wliczając w to też koszty energi elektrycznej

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 14:56

Olej roślinny zamiast ropy? Jak juz jestesmy w temacie to szukam prasy do tloczenia oleju z rzepaku
co polecicie?
pozdrawiam

#7 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 19:14

Olej roślinny zamiast ropy? http://www.biopaliwa...index.php?go=24 Tu masz większość pras jakie są sprzedawane w Polsce.. kiedyś troszke szukałem i na tej stronie sa prawie wszystkie...

#8 Share godles5

godles5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 17 kwiecień 2006 - 20:58

Olej roślinny zamiast ropy? ja mam przerobionego u-902 tzn.podłączyłem do nagrzewnicy podgrzewacz,który grzeje olej i silnik chodzi ok.Co prawda nie jeżdżę na samym oleju rzepakowym 70%oleju rośl. ale dzięki temu nie stosuję żadnych zaworów filtrów itd.Ale teraz mam taniej zwykły olej od Białorusinów

#9 Share FQ

FQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 17 maj 2006 - 01:05

Olej roślinny zamiast ropy? Mam juz przejechane C15-tka blisko 20 tys km na roslinniaku,mieszanym pol na pol z ON,a czasem z opalowem i nie widze zadnych zmian,jesli bedzie dalej wszystko ok zaczniemy to lac z ojcem do ciagnikow.

#10 Share lukaszzz

lukaszzz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 wrzesień 2006 - 23:10

Olej roślinny zamiast ropy? 3P to akuraty pojedzie na wszystkim, czy to rzepakowy czy roslinny nie robi mu to różnicy. Natomiast nie radze takich eksperymentów w 3512 i jemu podobnych modelach. Pompa paliwowa do wymiany ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6300 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 wrzesień 2006 - 00:08

Od jakiegoś czasu dolewam do ropy olej rzepakowy 1:1 i nie widze różnicy w C360 3P Czy ktoś jeszcze tego próbuje??  Cena oleju w zeszłym roku to 2,2zł/l

ale np ja widzę jak taki pojazd przejedzie mi kolo nosa ;)
wali frytkami i tyle ;>
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#12 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 03 wrzesień 2006 - 10:32

Olej roślinny zamiast ropy? ja ostatni kupilem to cholrestwo (60litrow 60% ropy i 40%zrepakowego) ciagnmik niedosc ze smrodzi ze nos w muzg soie chowa to jeszcze ciagnim nie ma mocy :(

#13 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 11:53

Olej roślinny zamiast ropy? ja pierwszy raz nalałem do mojego 3p szysty olej roslinny i nie było zadnych problemów
teraz leje nawet do mojego jd 3140 ale 1:1 i tez jest dobrze.... nie ma zadnej roznicy

#14 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 20:41

Olej roślinny zamiast ropy? Sąsiad leje do 330 i 12111 ponad połowę oleju roślinnego surowego tłoczonego na zimno przez jednego gościa u mnie i jeździ bez problemu tylko gorzej mu zaczoły odpalać jak się zrobiło zimno z rana. Ale jak podgrzeje 330 swiecą to nie ma problemu a zetorek jak pokręci trochę to zaskoczy.
The Truth Is Out There

#15 Share mały

mały

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 13:35

Olej roślinny zamiast ropy? ja też leje 1:1 do c-360 c-330 i do u1012 rzeczywiście trochę gorzej palą w c-360 nie mam tego problemu pompa po regenracji i odpala bez problemu co do mocy to przy orce tak jakby było jej wiecej ale w sumie sam nie wiem na pewno nie spadła co do smrodu to kwestia przyzwyczajenia mi to lepiej pachnie jak spaliny z zwykłej ropy

#16 Share EREM111

EREM111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 październik 2006 - 18:06

Olej roślinny zamiast ropy? Ja leje do MTZ-ta 82 ze jezdze prawie na czystym... slabo odpala jak kazdy MTZ bo to normal w tych zlomach ale przynajmniej paliwo z BIEDRONKI jest tanie i nie zanieczyszcza srodowiska :D:D a pozatym troche kopcia ale ładnie pachnie :)

#17 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 luty 2007 - 21:18

Olej roślinny zamiast ropy? ja próbowałem i dobrze działa troche śmierdzi palonymi plackami, ale można wytrzymać.

#18 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 12 luty 2007 - 21:06

Olej roślinny zamiast ropy? Jeszcze nigdy nie próbowałem lać większej ilości oleju roślinnego :huh:. Dolewam tylko na lepsze smarowanie do czerwonej (tak ok. 10%) :(.

#19 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 27 luty 2007 - 22:08

Olej roślinny zamiast ropy? ja do c 360 w lato czysty lałem to nic nie zauwazyłem tylko jest jeden minus jak robie w polu i przycisne troche ciagnik a głodny jestem i zaleci mi z komina plackami ziemniaczanymi i albo frytkami to nie moge juz. A w rolniczym przegladzie technicznnym ze jak sie jezdzi na oleju roslinnym to podobno moc silnika wzrasta o 15 % tak pisało. a olej to jak trzeba w w iekszej ilości to po 2,2 da rade kupic jak sie bieze z 500 litry . ciekawe jak bizonik by chodził na oleju .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 luty 2007 - 22:20

ja do c 360 w lato czysty lałem to nic nie zauwazyłem tylko jest jeden minus jak robie w polu i przycisne troche ciagnik a głodny jestem i zaleci mi z komina plackami ziemniaczanymi i albo frytkami to nie moge juz. A w rolniczym przegladzie technicznnym ze jak sie jezdzi na oleju roslinnym to podobno moc silnika wzrasta o 15 % tak pisało. a olej to jak trzeba w w iekszej ilości to po 2,2 da rade kupic jak sie bieze z 500 litry . ciekawe jak bizonik by chodził na oleju .

u mnie było to samo 60 trochę tylko na próbę a potem połowa baka do 3p(czystego rzepakowego) w 3p jakiś czarny smolisty osad osadzał się na kominie i tak skończyła się przygoda z olwjem