Skocz do zawartości

Ciągnik na 40+

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:20

Ciągnik na 40+ Witam wszystkich.
Ostatnio myśle o nowej maszynie w moim parku maszynowym a mianowicie ciągniku John Deere.
Interesuje mnie coś z serii 6r i 6m najlepiej ciągnik 150 kmDodany obrazek pewnie będą to 6150r oraz 6150m.
Gdy przeglądam na internecie to wpadł mi w oko jeden z ciągniczków John Deere a mianowicie 7720 Dodany obrazek
I tutaj moje pytanie czy ciąnik 7720 nie byłby za duzy jak na ok 40ha ?
Mamy aktualnie 6620 jako ciągnik główny i chcemy coś większego.
W planach mamy także zakup/ dzierżawę ziemi jeśli będzie to możliwe to jak największą ilość Dodany obrazek

Jeśli możecie powiedzcie mi coś więcej o tej maszynie 7720 :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 40+ Dzisiaj, 01:53
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:29

Ciągnik na 40+ Jeśli w planach macie powiększanie areału zapas mocy się przyda grunt to byś miał do niego co zapiąc bo ON kosztuje a śmigać ze zbyt małym sprzętem to tez nie sztuka. :)
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share kamil84

kamil84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:54

Ciągnik na 40+ trudno doradzić ale powiem ci tak jak te 40 ha powiększysz o jakieś 20 ha to powinno starczyć ci tego 6650 natomiast jeśli planujesz większy rozwój to bież tego większego tylko jak ja bym brał taki traktorek to koniecznie przedni TUZ i WOM. więcej o tym ciągniku ci bardzo nie powiem nie miałem bardzo doczynienia z JD. znajomy teraz kupił takiego 100 konnego i jest bardzo zadowolony. przemyśl wszystko to coś wybierzesz. powodzenia.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2014 - 20:23

Ciągnik na 40+ Tak się teraz zastanawiam nad usługami tz jakaś orka, siew itp i ten ciągniczek :) i kolego mam 6620 nie 6650 :P
myśle, że gospodarstwo możnaby powiększyć mniej więcej do 80ha może więcej ale to tylko spekulacja czysto teoretyczna

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 20:29

Ciągnik na 40+ Dużo tych usług? Jeśli planujesz do takiego areału powiększyć to napewno się przyda. Musisz to przemyśleć i rozważyć. Ja pracując na usługach własnego areału z dzierżawami posidam trochę ponad 30ha posidama 5 ciągników i czasami nie daję rady się wyrobić.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Janosik82

Janosik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 20:36

Ciągnik na 40+ kolego jak możesz to bierz 7720 spali ci tyle samo paliwa co ten twój 6620 a ile roboty zrobi

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2014 - 20:57

Ciągnik na 40+ no jeśli chciałbym 7720 to odrazu inne maszyny i jakbyście mogli poiwiedzieć tak orientacyjnie jakie i ile by to wyniosło: ) mogą być lekko używane :P
a co sądzice czy lepiej kupic nową 6150r (pomysł taty) czy 7720 (mój pomysł)
Ja osobiście myśle teraz nad starszym bo gdy rozmawiałem z serwisantem to powiedział, że maszyna ta jest nie do zajechania jeszcze na powerquad tym bardziej :)
I kolego co do usług to ile by się dało to bym brał :) głównie bym chciał tak jak pisałem orka i np siew jeśli byliby chętni :P to zaczął bym 6620 :P
i czy ten 7720 nie spali więcej ?

Pozdrawiam

#8 Share Ksw512

Ksw512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 październik 2014 - 09:01

Ciągnik na 40+

Ja na twoim miejscu kupił bym 6150r tylko nie wiem czy masz tyle pieniędzy ten ciągnik w full opcji to cena około 450-500 tyś.... Ja właśnie też mam zamiar kupić nową maszynę i zastanawiam się nad New holland t7 170. Na twoim miejscu też bym się porozglądał za new holland,case,valtra dobre maszyny a w porównaniu do nowej r to są tanie jak barszcz ... Ale jeśli masz tyle środków to napisałem wyżej to kupuj 6150r świetna maszyna ... A co do 7720 to pali jak smok (; 

#9 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 22:21

Ciągnik na 40+ Kolego jeśli nie dokonałeś wyboru, to zgadzam sie z przedmówcą, a mianowicie jeśli masz możliwość to warto postawić na nowy sprzęt, bo po 1 masz gwarancję, po 2 masz pewność, że nikt nie katował tego ciągnika i jak zadbasz tak będziesz miał od nowości, a te 150km spokojnie ci starczy na areał tych 40, 80 czy nawet 100ha, tym bardziej że miał by takiego wspaniałego pomocnika jakim jest John deere 66x0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share KlakacZ

KlakacZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 08 grudzień 2014 - 20:51