Polecane posty

thezbychu    0

witam chcę w tym roku zrobić kiszonke z trawy w pryzmie ale nie wiem co i jak ile to ma się kisić jak to ubijać jak dawać bykom żeby im nie zaszkodziło i ile tego zrobić dla 4 byków i krowy jak ma wyglądać prawidłowa kiszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek812    16

Lepiej w baloty zrób usługowo niech ci ktoś sprasuje, bo pryzmy to się nie opłaca dla tak małej obsady zwierząt,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Przy takiej obsadzie nie masz szans, pryzma będzie się szybciej psuła, niż Ty będziesz ją skarmiał.W ciągu tygodnia powinien zejść 1 metr długości pryzmy.

  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sama przyczepa samozbierająca jest szeroka plus jakiś rozpad materiału na boki jak wyżuca z niej i ugniatanie i juz jest szeroko jak dla takiej ilości bydła. Gdybyś miał własną prasę kostkującą z sankami na przyczepę to jeszcze mógłbyś próbować kostkować w kostki jako na sianokiszonkę i potem z pryzmę układać to i folią jak zwykłą kiszonke przykryć ( jeśli chodzi o zakiszanie wszystko się sprawdza) ale to ciężka robota :/

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thezbychu    0

przyczepy samozbierającej nie mam więc ręcznie trze babędzie na wóz ładować i potem zwalać to może wyjdzie takie wąskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A ile chcesz tak zbierać?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśłi na pół ha i nie ma prasy na okolicy to pozostaje tylko ręcznie. Tak dużo nie jest więc jednego dnia jak się postarasz to załatwisz to w wąską pryzme i powinno być dobrze.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tniesz podsuszasz zwozisz na pryzmę gobrze ugniatasz ( ujeżdzając ciągnikiem), przykrywasz folią , po 2 najlepiej 3 tyg możesz dawać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thezbychu    0

i moge dawać to normalnie jak siano bykom ? czy są jakieś limity w dawce?

 

masz moze jakąś fotke jak wygląda ta kiszonka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

jeżeli ułożę w pryzmie te kostki sianokiszonki to zawsze zostanie trochę powietrza ,to nie będzię się psuła ta sianokiszonka i czy dobrze się zakisi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

@thezbychu tak jak każdą inna paszę oczywiście i siano też nie nastaw się na sama sianokiszonkę, jeśli chodzi o dawkę to musisz ja ustalić według potrzeb zwierząt, fotki nie mam niestety bo w pryzme juz dawno nie robię.

 

@robo1980 kiedyś kiedyś jak trochę mieliśmy do zbierania tak robiliśmy sianokiszonka się nie psuła układaliśmy kostka przy kostce 3 warstwy następnie przykrywaliśmy folią i zakiszało się dobrze problemu nie było mimo że trochę powietrza zostwało. Po tygodniu folia przylegała do kostek jak by ją zassywało od środka.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

@wszyscy wypowiadający się w tym wątku

W jaki sposób ustrzec się przed pleśnieniem pryzmy? Mam okrytą carną folia i ziemią, ale ziemia, gdy często pada, po prostu spływa z folii. W jaki sposób sobie z tym radzicie?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Osuwanie ziemi jest naturalne na pryzmach, aby wierzchnia część była lepiej przygnieciona u mnie stosuj się stare opony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Wizyta u najbliższego wulkanizatora załatwi sprawę. ;) Ale u mnie ziemia z pryzmy się nie obsuwa jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

@do wszystkich

Wydaje mi się, że pryzma jest zbyt stroma na bokach, spróbuję zrobić niższą, a szerszą, ziemia u mnie jest max 4 klasy, a takiej to mam nax 5ha, ta pod pryzmą 6z.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez irzi
      Witam początkiem Stycznia Jelenie i sarny zniszczyły mi 20 bel sianokiszonki, po zgłoszeniu tego na piśmie do koła łowieckiego, na wizji lokalnej stwierdzono że jest bliskość lasy i bele poukładane są jedna na drugiej i odszkodowanie mi się nie należy. Proszę o pomoc czy ktoś już miał taki problem i czy udało się coś uzyskać. 


    • Przez andi10
      Witam. Zaobserwowałem w kale niestrawione resztki ziarniaków kukurydzy. Co mogę zrobi, aby wyeliminować ten problem? Oto moja dawka szt/dzień:
      - 30 kg kiszonki z kukurydzy
      - suche siano do oporu
      - od 2.5 do 4,0 kg pełnoporcjówki 30% białka Vem 920 wedle zasług
      - 150g drożdży
      - 340 g witamin
      Parametry białko 3,6 tłuszcz 4,2 mocznik 160-190
      Proszę o poradę...
    • Przez andi10
      Witam. Zaobserwowałem w kale niestrawione resztki ziarniaków kukurydzy. Co mogę zrobi, aby wyeliminować ten problem? Oto moja dawka szt/dzień:
      - 30 kg kiszonki z kukurydzy
      - suche siano do oporu
      - od 2.5 do 4,0 kg pełnoporcjówki 30% białka Vem 920 wedle zasług
      - 150g drożdży
      - 340 g witamin
      Parametry białko 3,6 tłuszcz 4,2 mocznik 160-190
      Proszę o poradę...
    • Przez skret1
      Która dawka według was jest lepsza i czy wogóle nadają się one czy nie wychodzą za drogo??


    • Przez Radan
      Witam.
       
      Czy ktoś ma w tym temacie coś konkretnego do powiedzenia?
      Specjalizacja to bydło mięsne (charolaise i simental). Daję kukurydzę i sianokisonkę oraz śrutę jęczmień - owies ale mam zamiar zwiększyć stado a łąk więcej nie mam.
      Jaka jest wydajność takiej kiszonki z pszenicy u was? Ile ton z ha? Jaka klasa ziemi? Odmiany?
      Podziękował
       
      PS. Pewnie to nie ta lokalizacja tematu ale wszędzie pełno a konkretów brak.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj