Skocz do zawartości

Zdjęcie

obornik z trawy

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luqasz17

luqasz17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:28

obornik z trawy Mam ok pół hektara łąki torfowej trawa na niej jest najlepsza( podobna do trzciny) nie jest smaczna dla koni, zjedzą ewentualnie w sieczce. Moje pytanie brzmi czy z takiej trawy można by było zrobić obornik? Słyszałem że ze słomy można zrobić obornik układając ją w pryzmę sypać mocznik i lać wodą oraz ubić. Czy taką trawę układać zaraz po skoszeniu czy trochę podsuszyć?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
obornik z trawy Dzisiaj, 17:22
  •  

#2 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:21

obornik z trawy Mokrą kolego. Klasyczny kompost. Nawóz większości ogrodników. Możesz wodą polać, ale jak byś miał gnojówke lub gnojowicę to było by naprawdę lux;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 15:27

obornik z trawy Nie ma co się zastanawiać, jak masz tylko wykosić tą łąkę i zostawić to zdecydowanie warto ją przekompostować. Musisz pryzmować mokrą trawę wtedy szybciej zachodzą procesy gnilne dzięki czemu szybciej osiągamy cel. Zamiast mocznika lepiej zastosować preparaty do kompostowania. Tak przygotowany obornik szybciej zmienia się w materię organiczną dostępną dla roślin.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni