vIcToRy

Renault

Polecane posty

Gorzupiak    1
Lecz porównując ceny to można wiele wywnioskować.

Ciągniki Renault są o wiele tańsze od Claasa i Case, które są podobnej kategorii.

Sęk w tym że Claas i Case raczej nie były produkowane jeszcze w 1988r. a Renault owszem i to z niezłym wyposażeniem.

 

 

czy ja o czymś nie wiem? na allegro jest bardzo dużo ciągników Case od 80-89 :) nawet niektóre zdarzają się starsze :) Jednakże i tak byłbym bardziej przy Renaulcie kilka pracuje w okolicy i jakoś nie słyszałem by jakoś narzekali raczej same superlatywy o nich słyszałem :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6
:) mabyłem renault 133.54 z 1995 roku z francji mam ją juz 4 sezon i wiem jedno super sprzęt za małe pieniądze miałem kiljka przygód z przodę ale to przez opony mało pali i ma moc mi się sprawdza na dodatek dodam ze po 2 latach zamieniłem zetora 7211 na renault 85.14 i tez jest super sasiad w tym roku tez kupił renault120.54 jestem za renault :) :) :)

Właśnie ja też zamierzam zmienić 7211 na Renault

Jeszcze będe musiał zetorka odmalować, może tłoki wymienię, ale będzie mi go naprawde szkoda. Nawet bym go zostawił.

Ale potrzebuję nie tylko kasy ale też lepszy sprzęt, co tu zrobić...

A co myślicie o tym sprzęcie?

KATNEX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emsi1903    0
witam ja mam renault 120.14 i nie mam nic do zarzucenia a jakieś części to dzwonić do korbanków.

poza tym renault jest znacznie oszczędniejszy niż case to nie podlega dyskusji. ja swoją zrobiłem już 500 godzin i wszystko ok

Kolego Możesz mi powiedzieć co to może być że na panelu sterowania tylnim TUZem mryga pomarańczowa kontrolka? Podnośnik reaguje tylko na przyciski na tylnim błotniku. Z kabiny nie da sie go sterować. Renówkę 120.54 kupiłem na jesieni i po zimowym garażowaniu się tak dzieje. Niedawno zapisałem się na AF i rozwiązuje wszystkie tajemnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego apista ta cenka to netto, to po pierwsze, a brutto wychodzi 31 z groszami, sam byłem na miejscu zaraz jak wstawił na allegro, bo ma do niego 15 - 20 km, to w posce jeszcze tego nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frix    0

Ja również polecem Renóweczki, mam 120,54 I nie miałem z nią żadnego problemu odkąd ją kupiłem. Czyli rok czasu. Z częściami też nie ma problemu z tego co się orientowałem :) Jak bym miał kupić kolejny ciągnik to pewnie był by to renault tylko ze większy. Bardzo prosta budowa. Wszystko działa tak jak trzeba i jesteb bardzo zadowolony :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Dobra, trzeba ruszyć ten dział. Kilka dni temu jeździłem reno 6 cyl. 125km - starsza wersja. Piękny ryk silnika, jedzie się płynnie, w kabinie nawet spoko. Sam niedługo kupuję reno. Wtedy, to napiszę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

starszy czyli mniej więcej z którego roku? Co do dźwięku silnika to wiem o czym mowa, chociaż 2x słabszy mamy ale brzmi fajnie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0
.. Piękny ryk silnika, jedzie się płynnie, w kabinie nawet spoko...

 

W kabinie musi być spoko, bo renault ma jedną z najlepiej wyciszonych i komfortowych kabin jak na ciągniki z tamtych lat.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Witam pytłem się dzisiaj sąsiada bo ma Renówke i sobie bardzo ją chwali mówi że się nie psuje i ma duzo siły ma 100 km


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Witam. Użytkuje ktoś z Was Renault 155-54 lub podobny w wersji z półbiegami i rewersem przy kierownicy? Jak taka skrzynia się sprawuje? Jakieś awarie, rzeczy na które trzeba szczególnie zwrócić uwagę? Ponadto wie może ktoś z Was jakie powinno być ciśnienie oleju w silniku MWM montowanym w tych modelach Renault i jak najłatwiej sprawdzić to ciśnienie? Zdarzyła się Wam nieszczelność na uszczelce pod głowicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Lawina pytań, użytkowników jeszcze dość niewiele.

Większość raczej uczy się na błędach a przy tych ciągnikach nawet oni nie narzekają bo sprzęt do najgorszych nie należy.

Na co szczególnie zwracać uwagę to: rocznik/cena/stan silnika i wszystkich podzespołów.

Przecieki, niesprawności, zużycia, to wskazówki jak dbał o sprzęt poprzedni właściciel a to jest istotne gdy się tą maszyne kupuje.

Poczytaj conieco w innych tematach jak i w tym a się dowiesz więcej.

Renault

A co ciekawe, dlaczego firma nie wyposażyła dobrze kabiny na 4 słupkach...

Pa'les

Czyżby miało to na celu zmniejszenie elektroniki w tych ciągnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FISH    0

DawidM ja mam do czynienia z renault 103-54 z elektrohydraulicznym rewersem i półbiegami. Awaria skrzyni była, ale szczęśliwie została usunięta. Pisałem o tym w innym temacie, więc nie będę się powtarzał. Na szczęście nie było to nic związanego z elektroniką. Bardziej wina źle dobranego oleju.

Jeśli na coś trzeba zwrócić uwagę to na pewno na płynność jazdy podczas przerzucania rewersu. Nie powinno szarpać, bo to może oznaczać uszkodzenie sprzęgieł w skrzyni. Poza tym taki rewers to świetna sprawa, szczególnie przy turze. Półbiegi pod obciążeniem również niesamowicie przydatne.

Uszczelkę pod głowicą też już musieliśmy wymieniać. Pasowała od fendta (wiadomo dlaczego). Brakowało tylko jeden dziury, ale spokojnie dało się ją wywiercić. 20mtg po zabiegu trzeba ustawić zawory, bo inaczej znowu czeka Cie wymiana.


Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek    0

Mam pytanie czy claas 130.54 to to samo co Renaut 130.54?


....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Nie ma Ciągników Claas 133.54 są to Renaulty przemalowane z naklejkami Claas :rolleyes:


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matigg    6

Witam:) Jestem posiadaczem renault 90-34 trochę mała ale szczerze polecam ciągniki renault jak dotychczas żadnych awarii ani usterek. Renault w tej chwili to nic innego jak claas tyle że inna nazwa i kolor:)


- U-R-S-U-S- c-330m i Renault 90-34 mx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Szukam ciągnika o mocy ok. 100 - 110 km i zwróciłem uwagę na ciągniki renaulta ze względu na ograniczoną ilość elektroniki. Przeraziłem się trochę po przeczytaniu postów o masseyach i ciągnikach case. Spójrzcie na to aukcje:

http://www.allegro.pl/item728339329_renaul...eutz_fendt.html

Czy uważacie, że warto dać tyle za ten ciągnik?? Zna może ktoś tego sprzedawce:) Martwi mnie, że nie ma on więcej ciągników na sprzedaż, bo nie chce kupić ciągnika którego ktoś sprzedaje bo coś szwankuje, a ja tego nie zauważę. Kusi mnie dość mała liczba motogodzin podług innych renówek. To co pisze o silniku deutz to pewnie chodzi mu o mwm? bo z tego co przeczytałem to deutz ich przejął. Jeszcze pytanie czy bać się tego elektrohydraulicznego rewersu i szukać lepiej wersje mechaniczną, czy nie jest on taki zły?? a ten z linku jaką ma wersje rewersu jeśli da się rozpoznać po zdjęciu z kabiny.

czy wie ktoś może jaki udźwig tylnego tuza ma ten ciągnik bo jest to dla mnie dość ważne.

jaki ciągnik polecilibyście jeśli nie tego renaulta tak najlepiej do 55 tys, max 60 może się znajdzie na 35 ha. Tylko nie odsyłajcie mnie proszę do innych linków bo większość z nich przeczytałem, ale i tak wybór jest ciężki bo ciągnika co roku się nie kupuje. Dobrego mechanika w moich okolicach trzeba się dużo naszukać i naprosić żeby przyjechał więc szukam prostej maszyny, w której można samemu coś naprawić.

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A może coś z serii 1**.14 , przecież wielkiej różnicy w eksploatacji, ani w komforcie nie ma, a różnica cenowa spokojnie starczy na jakiś osprzęt do niego :D

 

A tak nawiasem to sam posiadam 75.12 RS i na moje 30 ha spokojnie starcza, wiadomo maży mi się zamienić C-360 na 103.14 TX lecz to nie tak prędko, narazie czekają inne wydatki. Lecz nie wiem po co ci 120 km. Choć twoja kasa, twój problem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjed    0

kolego lucek13354 niewiezsz co moze byc za przyczyna jak sie ciezko kreci kierownica w renault pompa powinna byc dobra bo podnosnik dziala lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0
Renault 103-54 rok prod.1991 (747592872) - Aukcje internetowe Allegro co o niej sądzicie, czy warto? I ile takie cudo może spalac na godzinkę? :)

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj