Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault

125 odpowiedzi na ten temat

#61 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 19 luty 2009 - 13:30

Renault

Koledzy czy Renault 95-14 to dobry wybór, bo mam zamiar kupić takiego do prasy, i ogólnie do orki itp. Jak nie to co radzicie ??

a jak jest z częściami do nich bo kiedyś było krucho :) :angry:
Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault Dzisiaj, 23:33
  •  

#62 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 19 luty 2009 - 14:08

Renault Z tego co się natknołem na allegro to jest duużo częsci, i łatwo dostępne, więc to najmniejszy problem, chodzi głównie czy nie ma żadnych zastrzeżeń do pracy poszczególnych mechanizmów i funkcji ciągnika :)

#63 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 19 luty 2009 - 16:39

Renault A wiecie może czy można gdzieś kupić lub skądś ściągnąć katalog części i instrukcję obsługi do Renualt 110 lub innego z tej serii?

250 postów :)
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#64 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:13

Renault Kupiłem 2 lata temu 9514 , sprawuje się bdb. Robiłem remont silnika, bo jakiś domorosły mechanik wsadził nie oryginalne pierścienie i się grzała. Z czę ściami nie było problemów, dostępne są oryginalne i zamienniki. W porównaniu z moim starym 8011 niebo a ziemia .

#65 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 20:42

Renault

Renówki nie są strasznie awaryjne chyba,że drobne usterki tylko możesz mieć drobne problemy z częściami ale cy za 40tyś znajdziesz 110/115km?

Rozmawiałem na ten temat z Rolnikiem co również handluje maszynami i jest zorientowany co na rynku się dzieje.
Ostatnio spotkał na allegro Renault 105 KM z zepsutą skrzynią biegów za 19 tys. ZŁOTYCH. <_<
Sam nie wierzyłem że taka cena, bo pewnie cena w euro, ale nie, zapewniał że w złotych. Nie wiem jaki rocznik ale na pewno nie za stary...
Ja bym wiele się nie zastanawiał, obejrzał sprzęt upewnił że tylko skrzynia nie działa i z chęcią wymienił bym za swojego zetora 7211. Nawet jak bym musiał sporo w tą skrzynię włożyć kasy to i tak by się opłacało go kupić.

Ale jeśli mam już coś zmienić to już namierzyłem taką oto oferte:
Renault
Za swego zetorka bym wzioł 26 tys. więc miałbym mocniejszy ciągnik z turem i dodatkowo 4 tys czysto. Żeby to wszystko było takie piękne. :)
Niezawodne to one są tak jak wszyscy mówią. Holować takich ciągników się nie powinno podobnie jak Fendt. Jak ktoś choć sprubuje holować lub co gorsza zaciągać to może unieruchomić ciągnik. Nie wiem czy w tych ciągnikach jest podobnie ale w Fendtach wiem że jest "wyłącznik" skrzyni (jak mówili o tym w TAP) i jedynie po wyłączeniu skrzyni jest możliwe holowanie.

#66 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 07:31

Renault Chłopie, polecam temacik http://www.agrofoto....UST-t16723.html To oszust, szczegóły dowiesz się w temacie, ale moge dodać że wczoraj zwineli jednego z nich na trzy miesiące do aresztu do wyjaśnienia sprawy, orżnoł kogoś na 3 tyś zł na samochodzie. Teraz badają sprawe czy ma on związek z tymi sprzętami rolniczymi. Sam już opyliłem C-330, bo chciałem kupić, tego, zajechałem zapłacić kase, i z ciągnikiem do chaty, a tam numery domu kończą się na 56 , a on podał 96a ( chyba, bo nie pamiętam <_< ) I właśnie z tego względu polecam przeczytać ten temacik, bo podejrzewam że wykonał byś tak samo jak ja wycieczke kraioznawczą :)

#67 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 11:52

Renault Sam powinienem coś podejrzewać, bo przecież przeglądałem tamten temat z oszustami, tylko że nie skojarzyłem.
Ale wiadomo przed kupnem to by się jechało i sprawdziło czy wszystko gra. Kurcze, muszę temu znajomemu rolnikowi powiedzieć.
Niby miejscowość Dębno w Lubuskim, ale nie ma takiego. A w Dębnie w zachodnio-pomorskim strefa numeryczna jest do 95.
Dębno
Trzeba zawsze dokładnie sprawdzić zanim nawet sie zadzwoni.

#68 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 14:41

Renault Tak tak, sam sprawdzałem w zumi, pokazało mi określone miejsce, to ok, se myśle jade. Zajechaliśmy, patrzymy a tam jeden drom, drugi dom, trzeci dom, chwila przerwy, zaraz inna miejscowośc, se myślimy co jest, nawracamy się i takiego domu wogóle nie ma, zajechaliśmy do pobliskiego sklepu, i się dowiedzieliśmy że nie jesteśmy pierwszymi co nas tak w konia zrobił <_<

#69 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 11:02

Renault Lecz porównując ceny to można wiele wywnioskować.
Ciągniki Renault są o wiele tańsze od Claasa i Case, które są podobnej kategorii.
Sęk w tym że Claas i Case raczej nie były produkowane jeszcze w 1988r. a Renault owszem i to z niezłym wyposażeniem.

#70 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 16:53

Renault Case były produkowane już duuuuużo wcześniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 20:53

Renault Case i Reno są w podobnej cenie a Class to dawna nazwa Reno ( a raczej Reno sprzedalo ciągniki swe Classowi)

#72 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 15:48

Renault Zajrzyjcie na allegro,
Gdzie się podziały Case starego rocznika....
Renault znaleźć można dość sporo, nawet przed 1980.
Case znalazłem lecz ceny są wyższe, sięgają nawet do 0.5 miliona złotych Case Magnum 360 KM z chyba 2009 roku.
Musiałbym zajrzeć na ten czeski katalog wszystkich ciągników.

#73 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 16:02

Renault

Musiałbym zajrzeć na ten czeski katalog wszystkich ciągników.

Chyba fiński jeśli chodzi Ci o www.konedata.net
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#74 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 18:41

Renault o tą stronke mi chodzi, a z kąd miałem wiedzieć że fiński skoro tego języku nie znam, tak po prostu skojarzyłem z czeskim

I rzeczywiście jednak produkowano takie ciągniki lecz nie ma ich prawie nikt. Może pojedyncze egzemplarze starych roczników Case się znajdzie...

#75 Share lucek13354

lucek13354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 21:52

Renault :P mabyłem renault 133.54 z 1995 roku z francji mam ją juz 4 sezon i wiem jedno super sprzęt za małe pieniądze miałem kiljka przygód z przodę ale to przez opony mało pali i ma moc mi się sprawdza na dodatek dodam ze po 2 latach zamieniłem zetora 7211 na renault 85.14 i tez jest super sasiad w tym roku tez kupił renault120.54 jestem za renault :P :P :)

#76 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 22:05

Renault

Lecz porównując ceny to można wiele wywnioskować.
Ciągniki Renault są o wiele tańsze od Claasa i Case, które są podobnej kategorii.
Sęk w tym że Claas i Case raczej nie były produkowane jeszcze w 1988r. a Renault owszem i to z niezłym wyposażeniem.

czy ja o czymś nie wiem? na allegro jest bardzo dużo ciągników Case od 80-89 :) nawet niektóre zdarzają się starsze :) Jednakże i tak byłbym bardziej przy Renaulcie kilka pracuje w okolicy i jakoś nie słyszałem by jakoś narzekali raczej same superlatywy o nich słyszałem :)
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#77 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:24

Renault

:) mabyłem renault 133.54 z 1995 roku z francji mam ją juz 4 sezon i wiem jedno super sprzęt za małe pieniądze miałem kiljka przygód z przodę ale to przez opony mało pali i ma moc mi się sprawdza na dodatek dodam ze po 2 latach zamieniłem zetora 7211 na renault 85.14 i tez jest super sasiad w tym roku tez kupił renault120.54 jestem za renault :) :) :)

Właśnie ja też zamierzam zmienić 7211 na Renault
Jeszcze będe musiał zetorka odmalować, może tłoki wymienię, ale będzie mi go naprawde szkoda. Nawet bym go zostawił.
Ale potrzebuję nie tylko kasy ale też lepszy sprzęt, co tu zrobić...
A co myślicie o tym sprzęcie?
KATNEX

#78 Share emsi1903

emsi1903

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 18:03

Renault

witam ja mam renault 120.14 i nie mam nic do zarzucenia a jakieś części to dzwonić do korbanków.
poza tym renault jest znacznie oszczędniejszy niż case to nie podlega dyskusji. ja swoją zrobiłem już 500 godzin i wszystko ok

Kolego Możesz mi powiedzieć co to może być że na panelu sterowania tylnim TUZem mryga pomarańczowa kontrolka? Podnośnik reaguje tylko na przyciski na tylnim błotniku. Z kabiny nie da sie go sterować. Renówkę 120.54 kupiłem na jesieni i po zimowym garażowaniu się tak dzieje. Niedawno zapisałem się na AF i rozwiązuje wszystkie tajemnice.

#79 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 19:38

Renault Kolego apista ta cenka to netto, to po pierwsze, a brutto wychodzi 31 z groszami, sam byłem na miejscu zaraz jak wstawił na allegro, bo ma do niego 15 - 20 km, to w posce jeszcze tego nie ma :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 19:00