Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault

125 odpowiedzi na ten temat

#41 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 19:33

Renault A wie ktoś może ile oleju wchodzi do silnika i ile do skrzyni biegów do 103-54. Czeka nas wymiana tych olejów i filtrów dlatego chce wiedzieć ile musimy kupić. Z góry dzięki!
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault Dzisiaj, 21:26
  •  

#42 Share rolnik2222

rolnik2222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to:samochody,traktory,quady,rolnictwo i troche agromodelarstwo.

Napisany 12 czerwiec 2008 - 15:45

Renault trudno powiedziec ale raczej case :)
Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

#43 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 17:51

Renault

Gwoli ścisłości mwm to nie silnik mana tylko mwm :) Tak samo wiele osób mówi, że reno mają silniki Fendta :) A tak naprawde Renault, Man i Fendt mają silniki fabryki mwm, która została wykupiona przez deutza

Dokładnie tak jak kolega pisze, w silnikach MWM są tylko filtry mana, przynajmniej w Fendzie. Główna produkcja MWM to silniki niskoobrotowe o dużej mocy stosowane w barkach, kutrach itp..........

#44 Share slav

slav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 21:16

Renault

trudno powiedziec ale raczej case ;)

znajomy miał case , jakis 3 cyfrowy to jeszcze był , miał skrzynie przełączana pod obciązeniem, pojechał jakieś drzewko wyrwać i już nie przyjechał, ale już prędzej coś podejrzewał bo czasami mu przy cięższych pracach jakby slizgał na sprzęgle. Miał do wymiany jakieś 3 obejmy, i jeszcze jakąś wcale nie duzą pierdołę, w serwisie kazali mu usiąść by nie zemdlał. Zrobił go na sprzedaż ale żeby chociaż przy lekkich pracach mógł chodzic wrzucił w niego 15 tys. no i poszedł do kolejnego biednego chłopa. Tak więc dlatych którzy licza zł nie tyle marka (case czy renault) a rozwiązania techniczne i stan sprzetu brac pod uwagę.

#45 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 21:47

Renault

Gdzieś już to kiedyś pisałem ale sąsiad miał Renault coś około 145 KM i coś mu na polu zgasł to wzieli go na hol zaprowadzili do warsztatu a mechanik powiedział, że przez te holowanie ciągnika rozwalili mu skrzynie. Za naprawę z częściami zaśpiewał mu sumkę większą niż cały ciągnik wart :/

niemozliwe zeby skzynia padla od cholwania. ja mam renault 95.14 i smiga jak zegarek.filtr paliwa jak do mf255.oleju tez polski sedziszow.mocny podnosnik,silnik mocny fendta-mozna zrobic za 5tys zl 4 gary kapitalke silnika mechanik zrobi(w mojej okolicy tak jest) leje ON i jazdai zagotowala sie raz woda tylko bo chlodnica zaj..na byla.mam go 3 lata.malo awaryjny mocny w deche sprzet autentycznie.POLECAM!! te nowe traktorki niewytrzymuja tyle co starsze renaulty i fendty.teraz produkuja masowe,kiedys starali sie jakosc zachowac.pozdrooooo POLECAM RENAULTA Z SILNIKIEM MWM! -->

znajomy miał case , jakis 3 cyfrowy to jeszcze był , miał skrzynie przełączana pod obciązeniem, pojechał jakieś drzewko wyrwać i już nie przyjechał, ale już prędzej coś podejrzewał bo czasami mu przy cięższych pracach jakby slizgał na sprzęgle. Miał do wymiany jakieś 3 obejmy, i jeszcze jakąś wcale nie duzą pierdołę, w serwisie kazali mu usiąść by nie zemdlał. Zrobił go na sprzedaż ale żeby chociaż przy lekkich pracach mógł chodzic wrzucił w niego 15 tys. no i poszedł do kolejnego biednego chłopa. Tak więc dlatych którzy licza zł nie tyle marka (case czy renault) a rozwiązania techniczne i stan sprzetu brac pod uwagę.

Dobrze gadasz.im prostrzy sprzet tym mniej do rozjeba....nia.renault jest lokej.nie idealny ale mocny:D

#46 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 sierpień 2008 - 12:17

Renault Według rysunku w reni 103-54 traktor można holować kiedy drążek zmiany biegów żółw-zając znajduje się po środku, czyli w pozycji neutralnej. Pewnie dotyczy to też innych modeli. Ale nie będę sprawdzał czy inne położenie drążka może spowodować usterkę ;)
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#47 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 16:07

Renault co sądzicie o takiej renówce---> http://www.allegro.p...iegi_110km.html?
Ma ktoś taką? jak z awaryjnością?
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#48 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 18:14

Renault Widać że malowany, więc nie wiadomo jak wyglądał przedtem, ale jeśli przebieg jest autentyczny, oleje i filtry były wymieniane na czas to maszyna jeszcze spor porobi w polu.

#49 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 wrzesień 2008 - 14:59

Renault według mnie reno jest dobre w mojej okolicy też ludzie maja renówki i nie nażekają ,toż kazda maszyna sie kiedys psuje a szcegulnie uzywana wiec ja polecam reno sam jezdzilem i jest cool

#50 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 22:16

Renault A nie wiecie jakie jest w nich spalanie? Najbardziej interesowało by mnie to w Renaulcie 120.14 (6 cylindrowy) ? MOże macie jakieś porównanie z Zetorem lub innymi markami :lol:

Pozdrawiam
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lucek13354

lucek13354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 październik 2008 - 20:41

Renault od 2 lat mam modele 85 14 i133 54 spisują się rewelacyjnie obrabiam nimi 70 ha palą mało bo w orce ta 133 54 pali 13l/ha trzeba trafic na dobry egrzeplasz ich wadami są przednie mosty lubią się rwac wałek ataku a powodę tego są złe opony bo nie może być tak że przednie są niski profil a tylni normalny profi a co do częsci to korbanki są drodzy ale na allegro jest kupe firm z częsciami ja kupiłem pompe hydrauliczną za 1700 polecam te ciągniki ponieważ marka fent a nazwa i cena renault
:o ja wymieniłem reno za zetora którego miałem od nowości i nie załóję tylko musisz kupowac te które mają wszystko mechaniczne a nie elektroniczne bo lata robią swoje i czy to renault czy case mozesz miec z tym problem a mechaników niema pozdrawiam

#52 Share bolek1992 bolek1992

bolek1992
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2009 - 12:16

Renault Mój wujek ma Renaulta 120.14 te ciągniki mają od 110-119 koni. On ma jakąś specjalną wersję z silnikiem turbo 125 koni. Kupił go rok temu. Sprowadził z Francji . Często go uzywa a nie mail jeszcze zadnej awari. A i co najważniejesze to mało pali przy orce spala mu około 10 litrow. Częsci mój wujek mówił, ze nie są trudno dostępne a jeśli nawet to mozna bardzo tanio ściągnąć je z zagranicy. Uważam, że kupno renault jest dobrym pomysłem.

Zdjęcia tego renaulta mam w swojej galerii. Mój wujek jest z niego bardzo zadowolony.

#53 Share BIERNAS13354

BIERNAS13354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 18:56

Renault siemka mam renaulta od 3 lat i jestem z niego bardzo zadowalony jest to ciągnik niezawodny który polecam!!Ale chcialbym wiedzieć z jaką predkościa np jadę,oram itp. jest to model 133.54 TZ z 93r z EHR. jak ktos wie jak to rozszyfrowac to prosze kontakt z góry dziękuje.

#54 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 19 styczeń 2009 - 19:18

Renault Zgodnie z regulaminem zabrania się pisania całych postów DRUKOWANYMI. :lol: więc lepiej popraw
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#55 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 09:38

Renault siema. nie wiecie co może być przyczyną że np jak mam wycinak do kiszonki i chce wyciąć to wycina(rama opuszcza na dół) a podnieść z powrotem ramy nie może(jak wajchą wezme w odwrotną stronę)??jakby pompa niedawała cisnienia na powrocie.olej jest..może to wina filtra??miał ktoś coś takiego.to jst renault ceres 95

#56 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 11:12

Renault A jak przełożysz przewody odwrotnie to podniesie a nie będzie opuszczał?

#57 Share BIERNAS13354

BIERNAS13354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 18:07

Renault w renówkacj jest tak że w jedną strone przesuwasz wajche o 1 stopień a w drugą strony przeusuwasz wajche o 2 stopnie(oczywiście najpierw jest 1 stopien o dopiero drugi) i na tym 2 stopniu jest tzw.poziom neutralny toznaczy że np. jak opuszczasz przyczepe to przysuwasz wajche na ten 2 stopień i ci sie bez trzymania wajchy opuszcza czyli przy wycinaniu ruszaj wajchą tylko o 1 stopień w jedną jak i w drugą strone.

#58 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 13 luty 2009 - 22:07

Renault witam ja mam renault 120.14 i nie mam nic do zarzucenia a jakieś części to dzwonić do korbanków.
poza tym renault jest znacznie oszczędniejszy niż case to nie podlega dyskusji. ja swoją zrobiłem już 500 godzin i wszystko ok.

#59 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 17 luty 2009 - 17:48

Renault Oj chyba wybiorę renault. Co powiecie na Renault 133.14? A może jakiś inny z allegro do 32 000.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 19 luty 2009 - 13:25

Renault Koledzy czy Renault 95-14 to dobry wybór, bo mam zamiar kupić takiego do prasy, i ogólnie do orki itp. Jak nie to co radzicie ??