dawid2277

gołębie pocztowe

Polecane posty

dawid2277    0

Jestem młodym chodowcą i czy mógł by ktoś znający się na chodowli i lotowaniu gołebi pocztowych opisać cały charmonogram zabiegów i przygotowań do lotów rozpołodu i po lotach ( młodych i starych ) szczepienia, karmienie itp. i jeśli można to nazwy tych preparatów lub karm z góry dzieki :D

Edytowano przez dawid2277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ci najlepsi nie zdradza swoich metod. Mam znajomego który ma bardzo dobre wyniki to jak opowiada o krzyżówkach po gołębiach wartych kilka tys. euro to włosy się jeżą na głowie. Drogie hobby i tylko na młodziakach idzie zarobić bo na pucharach to słabo. Czasem parę zł nagroda lub pasza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysse    0

Witam potrzebuję szybką odpowiedź, choć nie wiem czy ktoś tu zagląda, więc chodzi mi o to czy podaniu ronidazolu gołębiom, jest przewidywany jakiś okres karencji konsumpcyjnej? Dałam lek młodym a zapomniałam, że jest tam kilka na rosołek i teraz nie wiem czy mogę je ubić czy muszę odczekać jakiś czas, ale też nie wiem jaki, jeśli ktoś jest w temacie bardzo proszę o szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

A czy ktoś kto się orientuje może napisać czy takie gołębie da się używać do przemytu fajek od ruskich?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oulok
      Bardzo szybkie i zwinne lotnicy. Kelebek ma specyficzny energetyczny styl lotu. Dzięki temu zdrowy kelebek nie może zostać złapany przez drapieżnego ptaka.
      Gołębie nurkujące mogą spaść na ziemię jak kamienie na sygnał z wysokości kilkuset metrów. Kelebek, Dolapci i macedoński Dunek obracają się wokół osi przechodzącej przez dziób i ogon. „Adana” opada ze złożonymi skrzydłami i nabiera największej prędkości ze wszystkich gołębi, może konkurować z sokołem.
      Są to gołębie płodne, niewymagające, nadające się do dekoracji podwórka.
      Edit: Dunek ma dwie bardzo różne linie - zobacz zdjęcia.












    • Przez oulok
      Sierpówka (Streptopelia decaocto) łatwo krzyżuje się z udomowionymi Streptopelia risoria (cukrówki), które uciekają z niewoli - potomstwo jest w 100% płodne. Potomstwo z tej krzyżówki ma wtedy zdolność do różnych odmian kolorystycznych w swoich genach. W Hiszpanii i południowych Stanach Zjednoczonych jaśniejsze 'szeki' i 'blond' kolory są nawet korzystne w suchym środowisku, a lżejsze ptaki łatwiej przeżywają.
      Mutacja 'czubaty' pochodzi z Tajlandii i dotarła do Europy około 2000 roku. Jeśli udomowiony S. risoria z tą cechą genetyczną ucieknie i pomyślnie skrzyżuje się z S. decaocto, gen tej mutacji wejdzie do dzikiej populacji i tak jak czasami pojawia się 'blond', tak raz na jakiś czas pojawia się „czubata” sierpówka.
      https://bioone.org/journals/bulletin-of-the-british-ornithologists-club/volume-142/issue-2/bboc.v142i2.2022.a3/The-colourful-journey-of-the-Eurasian-Collared-Dove-iStreptopelia-decaocto/10.25226/bboc.v142i2.2022.a3.full

    • Przez jacek3773
      Witam, sąsiada gołębie siadają na maszyny ,dachy budynków i niestety brudzą , a g..... niestety niszczą blachę i pełno jest tego w rynnach, może macie skuteczny sposób na te ,,zasrańce< bo rozmowa nie przynosi skutku i wiatrówka nie wchodzi w grę????
    • Przez ursuspolska123
      Witam,planuje zakupić gołębie ozdobne.tylko nie wiem jakie.Chodzi o to by nie były drogie a ładne.Miałem kiedyś 1 parke pawików ale po odwiązaniu lotek (jakieś 7 dni)od razu uciekły.Co zrobić żeby nie uciekały?Ile najpierw trzeba je trzymać w klatce?Proszę o pomoc.Z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj