Skocz do zawartości

Zdjęcie

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc!

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 07:35

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! tak, właśnie tak zrobię, zbuduję jej willę z basenem i będę nosić na srebrnej tacy drinki z palemką i przeżuwać za nią trawę. idź sobie spuścić ciśnienie.
jakby była bida to pewnie że by żarli, ale skoro bidy nie ma, a jest wybór i pełne sklepy, to w czym rzecz? jeszcze całkiem niedawno Murzyni byli niewolnikami, kobiety nie miały żadnych praw a niepełnosprawnych się wyrzucało na śmietnik. czasy się zmieniają. handluj z tym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Dzisiaj, 12:35
  •  

#42 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 11 czerwiec 2014 - 19:30

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Ale czy ty nie potrafisz zrozumiec ze przypadki zaniedban zwierzat wsrod rolnikow sa sporadyczne? Krowka ktora nam przedstawilas nie jest w tragicznym stanie powiem wiecej jest w dobrym stanie, ma ciut zbyt dlugie kopyta (moze) ale to tez nie znaczy ze to zaniedbanie moze wlasciciel czeka az w okolicy bedzie firma ktora sie tym zaimuje. Na ogol nasze zwierzaki sa zadbane ale zwierze to zwierze a nie czlonek rodziny. Porozmawiaj z psychologiem (nie to zebym ci sugerowal ze cos z toba nie tak) i zapytaj go czemu ludzie nadaja zwierzeta ludzkie cechy i traktuja ich jak czlonkow rodzin, wtedy moze dotrze do cb to co ciagle chce ci przekazac, ze zwierze to nie czlowiek i nie mozna go jako takim postrzegac bo to stwarza niedorzeczne sytuacjie. Spojrz prosty przyklad: zakaz uboju rytualnego spowodowal jedynie to ze Polska stracila gigantyczne sumy, rynek zbytu przez co upadly zaklady lub przebranzowaly sie troszke co rowna sie temu ze ludzie stracili prace i pewnie wielu z nich jest teraz w trudnej sytuacji (na to nikt nie patrzy) juz nie mowie o rolnikach ktorzy ze wzgledu ze sa najnizej w tej drabince dostali po d*p.. najbardziej. A teraz wyobraz sobie ze zwierzeta ktore mialy na tym skorzystac tylko stracily poniewaz zamiast ubijac je w pl wozimy je do niemiec czy francjii gdzie i tak sa ubijane rytualnie. Wiec co sie dla nich zmienilo? Nic tylko tyle ze musza meczyc sie przez tysiace km. Tyle wywalczylo podejscie ze zwierzeta stawiamy na rowni z ludzmi. Przykladow jest wiele

#43 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 12:09

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Ciśnij jej kolego i innym "dobrodusznym". Może to kogoś otrzeźwi...

#44 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 06:21

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Wiesz tu nie chodzi o to zeby jej cisnac. Chodzi o to zeby do tych ludzi dotarlo ze przez takie podejscie zamiast pomagac szkodza (sa wyjatki od reguly). Jest od groma przykladow gdy traktowanie zwierzat jak ludzi i takie nie wyszlo zwierzeta na dobre.

A wiecie koledzy co irytuje mnie najbardziej? Ze o zwierzeta to walcza a o ludzi nie ma kto :/ widzial ktos kiedys zeby o rolnikow ktorzy zbankrutowali przez machloje na skupach, rzad i ekofobow ktos walczyl albo o ludzi ktorzy umieraja w kolejce do lekarza bo maja termin wizyty za 2 lata albo lepiej umieraja w kolejce bo mimo ze sie doczekali terminu to lekarz stwierdzil ze juz mu sie nie chce pracowac i zrobil sobie przerwe lub jest nawalony widzial ktos kiedys zeby przed sejmem stala grupa ludzi i walczyli o tych ludzi (tak jak eko o zwierzaczki). Nie. No ale dobra zwierze wazniejsze wkoncu ,,zwierze tez czlowiek"

#45 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 10:49

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! "Jest od groma przykladow gdy traktowanie zwierzat jak ludzi i takie nie wyszlo zwierzeta na dobre. "
czekam na przykłady.
czy moje podejście do zwierząt sprawia, że kolejki do specjalistów się wydłużają? Czy to, że kupiłam krowie nylonowy kantar spowodowało śmierć głodową niewinnego dzieciątka? Bo nie widzę związku. Organizacji walczących o prawa człowieka jest dużo więcej niż tych, które walczą o zwierzęta. Zatem te drugie są bardziej poszkodowane. Wszyscy normalni ludzie wiedzą, że nie można pobić dzieciaka do nieprzytomności w ramach kary za nieposłuszeństwo. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak traktowane są zwierzęta które zabija się na mięso, mleko czy jajka.
Wiem, że zakaz uboju rytualnego przyczynił się do masowych wywozów zwierząt za granicę. Ale ta debata spowodowała jednocześnie, że wielu ludziom otworzyły się oczy na to, jak traktowany jest ich kotlet czy nawet dawca jajek. Wierzę, że prędzej czy później zakaz znęcania się nad zwierzętami w imię zabobonów obejmie cały cywilizowany świat.
Przykro mi, że nikt nie walczy o prawa rolników- może dlatego, że nie są ubezwłasnowolnieni i potrafią sami walczyć o swoje prawa? Może dlatego, że chroni ich chociażby podstawowa karta praw człowieka? Czy ktoś, oprócz zainteresowanych, walczy o prawa kasjerów, stewardess, grafików? Pod sejmem nieraz odbywały się protesty grup zawodowych, opiekunów niepełnosprawnych, mniejszości. Zwierzęta nie mogą zorganizować protestu ani założyć związku zawodowego. One nie mają głosu.

#46 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 11:55

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! "Wierzę, że prędzej czy później zakaz znęcania się nad zwierzętami w imię zabobonów obejmie cały cywilizowany świat."

Islam rozszerza kręgi wpływu, a tu laska takie pierdoły wypisuje!?!?

#47 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 12:32

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Ona nie jest sama,na szczęście :D

#48 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 12:59

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! :wub:

#49 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 14:11

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! To jest ta gorsza mucha. Możesz smarować olejkiem lub kupić preparat na komory w aptece. .
Dla mnie to możesz nawet basen tej krowie postawić byle za swoją $$$$.

p.s Po Twoim ostatnim dłuższym poście muszę napisać że "Młoda jesteś" :) aż boli tak młoda. Ja akurat jestem ateistą ale szanuję obcą religię i ich obyczaje nie nazywam "zabobonami". Gwarantuję Ci że każdy prawdziwy rolnik wie jak jest traktowany ich kotlet na talerzu. Po za tym na AF jest już temat "ubój rytualny" tam możesz przenieść ten post.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Dzisiaj, 12:35
  •  

#50 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 13 czerwiec 2014 - 15:26

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Orzechova mysle ze szybko bys zmienila zdanie jak bys z tego żyla. Kiedys byk zabijany rytualnie kosztowsl 6-7 tys. Dziś moze dostaniesz ponad 4. A jak jeszcze tro he podbasz o ta krowe to zobaczysz ile kosztuje utrzymanie takie zwierzaka. Witaminy odrobaczanie zwalczanie much. Pasza. Amortyzacja budynków. I jeszcze ubojnia łaskę Ci zrobi ze takiego zwierzaka kupi. Lepiej powalcz o zwierzęta ktore ulegly uraza. Dzis jak krowa zlamie noge to juz nikt nie chce jej kupic a jedynym dpodobem zeby juj ulrzyc jest eutanazja. To podwujne nieszczezcie dla rolnika niedosc ze traci krowe to jeszcze musi zaplacic za uspanie i ultylizacje.

#51 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 18:38

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Czytam ten temat i ************
slawekratko oraz vbox33 dawno nie widziałem. Kobieta ( tak slawekratko "kobieta" bo w wypowiedziach przytlacza Cię swoją wyższością i inteligencją zdecydowanie) chce ulżyć w jakikolwiek sposób krasuli, NIE robiąc przy tym żadnych przykrości włascicielowi, a Wy siedliście na nią że robi aferę ogólnonarodową i che zniszczyć biednego właściciela!!?? Nie potrafisz pomóc jeden z drógim to się nie odzywaj.Dziwę się że administracja nie reaguje, bo osoba przychodzi po poradę, a dwóch ma jakąś nadpobudliwość i czepiają się bezpodstawnie człowieka. Mam nadzieje że nie jesteście rolnikami, bo było by mi strasznie wstyd za to jaką opinie o nas przedstawiacie.

7 dni wakacji za używanie wyrażeń powszechnie uznawanych za obraźliwe na forum

Edytowany przez SZYMANOX, 15 czerwiec 2014 - 16:55.

#52 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 20:52

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Popieram kolegę wyżej, koleżanka zadała grzecznie parę pytań, poprosiła o pomoc, za zgoda właściciela chciała pomóc zwierzęciu a tu taka afera się zrobiła...

#53 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 08:17

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Juz dawno mowilem zeby zamknac ten temat bo wywola klotnie to raz.
Dwa to fakt ze jestem ze wsi od malego jestem wychowany w kregu rolnikow i mam podejcie jakie mam. Denerwuje mnie strasznie jak ktos nie zwiazany z rolnictwem ( bedacym rolnikiem prawdziwym a nie dzialkowcem hodujacym 2 kurki i majacym warzywniak) opowiada ze
po zwierzeta cierpia meki itp nie znajac tematu z drugiej strony.
Trzy krytyka nie dotyczy jej pytan tylko podejscia.
Cztery nie odwoluj sie do mojej inteligencji skoro nie znasz mnie blizej.
Po piate przyklady pseudo schroniska dla zwierzat prowadzone przez ludzi wlasnie z podejsciem ze zwierze = czlowiek i nalezy mu sie szczesliwy dom ktory po jakims czasie i po jakiejs ilosci kolejnych uratowanych zwierzat zamienie sie w brudne miejsce gdzie zwierzeta sa chore i cierpia glod bo wlascicielowi brak funduszy. Lub myslisz ze ubieranie psow w ubranka jest im do czegos potrzebne? Raz ze nie jest to ich naturalny stan co napewno nie sprawia ze sa szczesliwsze. Raczej nie - to taki lagodny przyklad z zycia codziennego.
Po szoste i ostatnie koncze udzial w tym temacie bo on jest jak niekonczaca sie rzeka. Mam swoj poglad i go nie zmienie. Drze z obaw o ten swiat jesli do glosu masowego dojda tacy ludzie jak zalozycielka tematu, takie podejscie do spraw zywnosci, hodowli zwierzat i pogardzenie innymi religjami i ich wartosciami oj jakbys to powiedziala w kraju arabskim to cienko cie widze.
P.S. Skoro hodowla zwierzat jak w sredniowieczy jest taka strasznie zla to idac tym tropem myslenia i zakazujac tegoskazujemy polowe ludzkosci na smierc glodowa bo taka hodowla w tzw krajach trzeciego swiata to glowne zrodlo zywnosci.
Dzienkuje panstwu. Dobranoc.

#54 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:58

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc!

Czytam ten temat i większego ********jak
slawekratko oraz vbox33 dawno nie widziałem. Kobieta ( tak slawekratko "kobieta" bo w wypowiedziach przytlacza Cię swoją wyższością i inteligencją zdecydowanie) chce ulżyć w jakikolwiek sposób krasuli, NIE robiąc przy tym żadnych przykrości włascicielowi, a Wy siedliście na nią że robi aferę ogólnonarodową i che zniszczyć biednego właściciela!!?? Nie potrafisz pomóc jeden z drógim to się nie odzywaj.Dziwę się że administracja nie reaguje, bo osoba przychodzi po poradę, a dwóch ma jakąś nadpobudliwość i czepiają się bezpodstawnie człowieka. Mam nadzieje że nie jesteście rolnikami, bo było by mi strasznie wstyd za to jaką opinie o nas przedstawiacie.

********!!! Mówiąc "widziałem" opisujesz doznanie zmysłem wzroku zjawiska odbicia światła od mojej nieskromnej w tym temacie osoby. Takiego zjawiska fizycznego nigdy nie doświadczyłeś, wiec nie konfabuluj i nie zmyślaj. Pewnie wydaje Ci się, że pokazując zdolność pokolorowania tekstu wzbudziłeś powszechny zachwyt- czeka Cię za to chwała i cześć? Otóż nie. Będę się odzywał kiedy będę chciał nie wzbijając się przy tym na wyżyny intelektualne i gasząc przy tym wszystkie wścibskie nastolatki, które wtykają nos w nie swoje sprawy, bo taką mam misje, "nieść kaganek oświaty tym co się im w d*pach poprzewracało z dobrobytu". Nie wyzywaj innych ludzi od idiotów bo to nieładnie i mamusia Cię pokrzyczy jak się dowie :P

Powiedzieć o mnie rolnik, to za mało- trzeba dodać, że ja to rolnik, a rolnik to ja... B)

Co do tematu- wszystko treściwie zawarł kolega wyżej, nie będę jeszcze raz powtarzał.

7 dni wakacji za używanie wyrażeń powszechnie uznawanych za obraźliwe na forum .

Edytowany przez SZYMANOX, 15 czerwiec 2014 - 17:17.

#55 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 16:12

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! A co miałem napisać że takiego idioty jak ty dawno nie czytałem? Może i masz rację:D
Tak lubisz oceniać innych wiekiem, wyzywać od dziewczynek? Pokaż swój dowód chłopczyku (nie mamusi, nie tatusia, tylko swój) Zobaczymy kto jest dzieciaczkiem. Napracowałeś się tym ostatnim postem, próbując zatrzeć ślad twoich poprzednich nieudolnych wypowiedzi, w których od początku przestawiła Ci się wskazówka na czerwone w twojej główce, nie przyjmując do świadomości to co pisze kto inny. Przeczytaj jej pierwszy post i wyjaśnij czym Cię ROLNIKU za dychę uraziła?

Juz dawno mowilem zeby zamknac ten temat bo wywola klotnie to raz.
Dwa to fakt ze jestem ze wsi od malego jestem wychowany w kregu rolnikow i mam podejcie jakie mam. Denerwuje mnie strasznie jak ktos nie zwiazany z rolnictwem ( bedacym rolnikiem prawdziwym a nie dzialkowcem hodujacym 2 kurki i majacym warzywniak) opowiada ze
po zwierzeta cierpia meki itp nie znajac tematu z drugiej strony.
Trzy krytyka nie dotyczy jej pytan tylko podejscia.
Cztery nie odwoluj sie do mojej inteligencji skoro nie znasz mnie blizej.
Po piate przyklady pseudo schroniska dla zwierzat prowadzone przez ludzi wlasnie z podejsciem ze zwierze = czlowiek i nalezy mu sie szczesliwy dom ktory po jakims czasie i po jakiejs ilosci kolejnych uratowanych zwierzat zamienie sie w brudne miejsce gdzie zwierzeta sa chore i cierpia glod bo wlascicielowi brak funduszy. Lub myslisz ze ubieranie psow w ubranka jest im do czegos potrzebne? Raz ze nie jest to ich naturalny stan co napewno nie sprawia ze sa szczesliwsze. Raczej nie - to taki lagodny przyklad z zycia codziennego.
Po szoste i ostatnie koncze udzial w tym temacie bo on jest jak niekonczaca sie rzeka. Mam swoj poglad i go nie zmienie. Drze z obaw o ten swiat jesli do glosu masowego dojda tacy ludzie jak zalozycielka tematu, takie podejscie do spraw zywnosci, hodowli zwierzat i pogardzenie innymi religjami i ich wartosciami oj jakbys to powiedziala w kraju arabskim to cienko cie widze.
P.S. Skoro hodowla zwierzat jak w sredniowieczy jest taka strasznie zla to idac tym tropem myslenia i zakazujac tegoskazujemy polowe ludzkosci na smierc glodowa bo taka hodowla w tzw krajach trzeciego swiata to glowne zrodlo zywnosci.
Dzienkuje panstwu. Dobranoc.

1. Kto niby tą kłótnię wywołał
2. To ty nie znasz tematu ani intencji i wtrącasz swoje trzy grosze
3. Aha czyli karygodna jest chęć niesienia pomocy nikogo przy tym nie krzywdząc?
4. I kto tu kogo ocenia nie znając bliżej tej osoby?
5. No i w Iraku są terroryści, w Afryce głód, a w Korei Północnej obozy prac... WTF!!!
6. Po raz kolejny. Jaki ma to związek?

Sam mam kilka krówek (ja mam, nie mój tatuś) i wiem jak to jest z owadami na zewnątrz. tectronik (czy jakoś tak)wiele nie daje. Po prostu rezygnuje z wypasu w upalne dni i tyle.
Orzechowa Nawet jeśli krew po ukąszeniu owada zobaczysz to nic nie jest strasznego. Jeśli krowa nie "gzi się" (szaleje), to jest w porządku. Lepiej że to zwierzę przebywa na wolnym powietrzu i skubie sobie spokojnie trawkę. Racice jej nie są naprawdę strasznie przerośnięte i nie widzę wielkiej potrzeby ich korekcji, tym bardziej że ta krowa ma dużą swobodę ruchu, a ci którym pokazałaś tą fotkę oczywiście powiedzieli Ci co powiedzieli licząc na zarobek pewnie.

#56 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 15 czerwiec 2014 - 17:25

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Dobra , koniec zabawy.
Dziewczyna opisała sytuacje i oczekuje pomocy z waszej strony koledzy-i tylko to ma się znajdować w tym temacie .
Wszelkie wycieczki poza temat pomocy tej krowie będą punktowane .