Skocz do zawartości

Zdjęcie

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc!

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 21:17

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Mucha też chce żyć :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Dzisiaj, 14:34
  •  

#22 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 05 czerwiec 2014 - 21:32

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Ta wlasnie obronca zwierzat a muchy chce mordowac :D ekofobyyy... Brak slow. Zajmij sie lepiej zwierzetami ktore naprawde potrzebuja pomocy a nie denerwujesz ludzi ktorzy musza dbac o zwierzeta bo one sa ich zrodlem utrzymania.

A tak na marginesie to forum dla rolnikow. Jestes nim??? Jesli nie to zegnam i temat do zamkniecia bo twoja postawa prowokuje do klotni.

Edytowany przez vbox33, 05 czerwiec 2014 - 21:34.

#23 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 22:46

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Ale ona zrobi jej dobrze, nakarmi ją marchewką...
Ta krowa pewnie jest jałowa, mam nadzieję, że w czasie drapania będzie miała ruję i podziękuje odpowiednio za okazane zainteresowanie... B)

#24 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 07:35

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! jesteście niepoważni.. mucha jest bezkręgowcem, owadem, nie ma receptorów bólowych i tak rozbudowanego systemu nerwowego jak krowa, pies czy człowiek. Nie odczuwa też strachu ani w zasadzie żadnych emocji. Na pewno to wiecie, ale macie po prostu w głębokim poważaniu co jest dziwne, zważywszy na to że zwierzęta są waszym źródłem utrzymania i z samej przyzwoitości wypadałoby zapewnić im godne życie i śmierć. Nie rozumiem dlaczego przeszkadza wam moja chęć pomocy tej krowie i jej właścicielowi [przecież mogę zawiadomić służby o zaniedbanym zwierzęciu, jednak nie robię tego bo nie chcę robić facetowi pod górkę], i dlaczego satysfakcjonuje was obrażanie i wyśmiewanie innego człowieka [zwłaszcza anonimowo, przez internet]. Temat możecie wywalić, na szczęście na sąsiednim forum [też dla rolników nota bene, ale najwyraźniej na dużo wyższym poziomie] dostałam wsparcie i pomoc.

#25 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 08:25

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Zawiadom sluzby prosze bardzo...jesli dawno nie dostalas mandatu za nie uzasadnione wezwanie.
A co do anonimowosci jak chcesz na zywo powiem ci to samo tylko w przeciwienstwie do forum urzyje slow niecenzuralnych bo na forum nie moge. Bardzo nas to wkurza poniewaz przez ludzi takich jak Ty miedzy innymi mamy ten pier...ny zakaz uboju rytualnego ktory wcale nie polepszyl losy zwierzat a wrecz pogorszyl. Tak samo jak sytuacje finansowa wielu rolnikow :/ to ze oni teraz zbankrutuja trafia na bruk i nie beda za co mieli zyc to was nie obchodzi za to los biednej krowki ktora ma 2mm za dlugie kopyta (teoretycznie) jest ci bardzo drogi.

#26 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 06 czerwiec 2014 - 09:57

dzień dobry szanowni Forumowicze! Piszę do was z wielką prośbą. Sama nie zajmuję się rolnictwem, ale w moim sąsiedztwie mieszka pewna krowa, trochę zaniedbana przez właściciela. Krowa ma strasznie przerośnięte racice, łańcuch na mordce i jest zżerana przez muchy aż krew się leje.. Co do korekcji racic mam problem, bo nikt nie chce przyjechać do jednej mućki [Gdańsk], może znacie osobę o dobrym sercu która chciałaby pomóc? Kantar już namierzyłam na allegro i jak tylko dostanę wypłatę planuję go kupić. Natomiast co do much.. Czytałam o środkach takich jak Deltix czy Tectonic, i chciałam kupić, ale- one są dostępne tylko w dużych opakowaniach.. Czy może ktoś ma taki środek i mógłby mi odprzedać ilość potrzebną na jedną krowę? Wiem że prośba nietypowa, ale to taki kochany zwierzak, szkoda mi jej i chciałabym pomóc, a jednocześnie szkoda mi trochę wydawać 100pln na środek z którego zużyję małą część.. [nie zbijam kokosów niestety Dodany obrazek] Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc! Dodany obrazek

Rozmawiałaś z właścicielem o tym w jakim stanie (twoim zdaniem) jest krowa? Powiedz, aby się nią zajął i zobaczysz jego reakcję.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#27 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 10:03

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! pisałam przecież że nie mam zamiaru nikogo zawiadamiać.
dzięki, nie sprawia mi radochy wysłuchiwanie obelg od typa który tylko bluzgiem potrafi odpowiedzieć na logiczne argumenty.
sorry, świat się zmienia, świadomość i potrzeby konsumentów również. dramatyzujesz jak starożytny handlarz niewolnikami który wskutek zmiany sposobu myślenia społeczeństwa musiał się przebranżowić. czy producenci liczydeł pomstują na producentów kalkulatorów? To że sytuacja zwierząt w hodowlach i ubojniach jest masakrycznie zła doskonale wiem- dla mnie nie ma różnicy między ubojem rytualnym a "normalnym".

Romek6340- właściciel jest dostępny tylko w weekendy, jutro z nim porozmawiam. Temat na forum założyłam licząc na to, że ktoś mi odsprzeda porcję środka na muchy wystarczającą dla jednej krowy, i poleci osobę/firmę która mogłaby skorygować racice jednej krowy [bo póki co wszyscy odsyłali mnie z kwitkiem- minimum to stado 20szt]. Nie miałam zamiaru siać fermentu ale jak widzę takie teksty jakie panowie tu prezentują, to chociaż jestem osobą mega spokojną na co dzień, krew się we mnie gotuje. niestety, świata nie zmienię. Dzięki, pozdrawiam!

#28 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 12:35

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Tak patrzę na zdjęcia tej krowy i zauważyłem że ta krasula nie ma majtek ani biustonosza i nikt nie reaguje . No ja jestem o krok od zawiadomienia odpowiednich władz :ph34r: :P
ZETOR TEAM

#29 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 13:38

pisałam przecież że nie mam zamiaru nikogo zawiadamiać.
dzięki, nie sprawia mi radochy wysłuchiwanie obelg od typa który tylko bluzgiem potrafi odpowiedzieć na logiczne argumenty.
sorry, świat się zmienia, świadomość i potrzeby konsumentów również. dramatyzujesz jak starożytny handlarz niewolnikami który wskutek zmiany sposobu myślenia społeczeństwa musiał się przebranżowić. czy producenci liczydeł pomstują na producentów kalkulatorów? To że sytuacja zwierząt w hodowlach i ubojniach jest masakrycznie zła doskonale wiem- dla mnie nie ma różnicy między ubojem rytualnym a "normalnym".

Romek6340- właściciel jest dostępny tylko w weekendy, jutro z nim porozmawiam. Temat na forum założyłam licząc na to, że ktoś mi odsprzeda porcję środka na muchy wystarczającą dla jednej krowy, i poleci osobę/firmę która mogłaby skorygować racice jednej krowy [bo póki co wszyscy odsyłali mnie z kwitkiem- minimum to stado 20szt]. Nie miałam zamiaru siać fermentu ale jak widzę takie teksty jakie panowie tu prezentują, to chociaż jestem osobą mega spokojną na co dzień, krew się we mnie gotuje. niestety, świata nie zmienię. Dzięki, pozdrawiam!

Podobno już skończyłaś 14 lat, strzelam dalej- stażystka w urzędzie gminy, co wypełnia sobie czas po przyjściu do pracy, w której zmienia świat pracując- dla dobra narodu :lol:Choć ja dalej obstawiam prowokację, w "gazecie" pewnie niedługo ukaże się artykuł o tym jacy rolnicy są nieczuli. Więc następny krok? hmmm? Może ustawa mówiąca, że prawo do kontroli dobrostanu ma każdy obywatel o każdej porze dnia i nocy, a ja jako prowincjonalny idiot mam okazywać każdemu OBSZCZYMUROWI jak dbam o stado??? PAŃSTWO POLICYJNE!!!

Właściciel powinien popędzić Cię, aż się będzie kurzyło!
Zdjęcia krowy nie pokazują nic niepokojącego! Może poza stanikiem :lol:
Zrozum to wreszcie! Może powtórzysz dla utrwalenia?!

Edytowany przez slawekratko, 06 czerwiec 2014 - 13:39.

#30 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 19:57

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! @orzechova
Mam chyba deltix ale musiałbym sprawdzić na 100% bo gdzieś w szafie leżał. Mógłbym Ci przesłać pocztą trochę. Moim zdaniem to jest słaby środek. Radziłbym zrobić tak jak Dagmara. Lepszym rozwiązaniem jest doklejenie dłuższego ogona. Pomysłów jest wiele. Młoda jesteś pomyśl.
Na pewno weterynarz może przyciąć te kopytka ale lepszym rozwiązaniem jest spacerowanie po czymś twardym codziennie i same się połamią ,ewentualnie trochę pomóc trzeba. Przednie możesz przecinakiem i młotkiem spróbować tylko nie za mocno.

p.s Muszki są na krowie czy muszki bydlęce??? Mam nadzieje że umiesz odróżnić je??? zgrzebło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 20:37

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Jezu fakt swiat sie zmienia i ludzie zapomnieli skad sie wzielo jedzenie ktore kupuja w markiecie. Nie pasuje wyp... wroc wyjedz do indii tam ludzie krowki czcza bedziesz jak w raju.
Takich ludzi jak ty potrzebuja w psl smialo kandyduj :D

Jej jak ja tesknie za Lepperem :( zrobil by porzadek a tak to maloletnie ekofoby sieja ferment i to gdzie na bezczela na forum rolniczym na ktorym ludzie w wiekszosci zyja na wsi z rolnictwa od pokolen i dla nas krowa czy swinia = zarcie i koniec kropka. Jak slucham kogos kto twierdzi ze krowa jest rowna czlowiekowi albo i wiecej to az chce sie zacytowac kultowy tekst ,,oj dobre to byly czasy. W potrzebie i granat pod reka byl i karabin"

Edytowany przez vbox33, 06 czerwiec 2014 - 20:40.

#32 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 20:48

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Ludzie się podniecacie choćby nie wiem, dziewczyna chciała się tylko o pomoc zapytać a jedziecie na całego. Co wam szkodzi że chce jakiejś krowie pomóc, pewnie ma czas, interesuje się bydłem( co dzisiaj rzadko spotykane) i to jest od niej sprawa.
A z muchami to jest zawsze problem, ale to się krowa obgoni, gorzej jak się bąki zlecą :D Sam kiedyś chciałem smarować jakimś srodkiem ale wszystko na 20 sztuk robią, a teraz to już raczej na dwór nie wyganiam to w chlewie tylko lepy wiszą. A tych racic krowa aż takich złych niema, jak już to weterynarz może by przy temu poskrobał :P

#33 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 21:11

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Ta z jej pogladow (wiedzial bys gdybys przeczytal temat ZE ZROZUMIENIEM) wynika ewidentnie ze jest jedna z tych miastowych osobek dla ktorych piesek i krowka to to samo i najlepiej jakbys im wsawil lozka, tv i zalozyl kablowke zeby im sie przypadkiem nie znudzilo ogladac jeden kanal. Przez takich ludzi niedlugo dojdzie do tego ze w oborze bedziesz musial wyznaczyc specjalna odizolowana powierzchnie dla krow ktore sa bardziej wstydliwe i chca wyprozniac sie w odosobnieniu...

#34 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 21:55

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Przeczytałem cały temat i widzę że ty masz taki tok rozumowania nowoczesny że krowa to tylko fabryka, piepszyć cały dobrostan, może cała zesr*** chodzić byle jeszcze żre i mleko daje. Dziewczynie się nudzi to co, niech sobie karmi marchewką tą krowę :P

#35 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:22

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Oj bardzo sie mylisz. Po pierwsze nie hoduje mlecznych, po drugie bydlo to moja pasja i tez nie moge patrzec na np brudne krowy i po 3 krowa ma byc wlasciwie odzywiona i zadbana aleee krowa to krowa a nie zwierzatko domowe.

#36 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:58

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Wyluzuj trochę człowieku, niech robi co jej się podoba co ci do tego. Założyła temat, żeby uzyskać jakąś poradę, a ty robisz z niej jakiś worek treningowy. Swoją drogą wrażliwość u dziewczyny to raczej duża zaleta, lepiej być trochę przewrażliwionym, niż nie zwracać uwagi na krzywdę jaka spotyka ludzi i zwierzęta.

#37 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 11:55

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Wlasnie ludzi a mnie wlasnie to irytuje ze jakos ludzmi sie malo kto przejmuje a losem chocby tej krowki ktora defakto pomocy nie potrzebuje ma sie kto zajac

#38 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 10:06

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! dziękuję za wypowiedzi ;) zetorki12, krowa jest najwyraźniej bardzo wyzwolona po prostu, jej sprawa ;)
tespis17- nie jestem w temacie owadów, ale żrą ją takie wielkie, pasiaste muchy żółto-czarne, mają ze 3cm długości, naprawdę wielkie skurczybyki. Zostawiają małe, krwawiące ranki na których później żerują 'zwykłe' muchy. wyglądały jak to

http://pl.wikipedia....iki/Bąk_bydlęcy
wojt, kabus- cieszą mnie wasze posty, mam nadzieję że osoby mające podejście jak vbox czy slawekratko są jednak w mniejszości.
nie udało mi się w weekend skontaktować z właścicielem krowy, tak samo nie udało mi się namierzyć gabinetu wet który sprzedałby mi środek na muchy :/ nawiązałam jednak łączność ze znajdującą się niedaleko stadniną koni, oni mają mi dać cynk do swojego weta. elegancki kantarek na miejsce łańcucha już zamówiłam, mam nadzieję że właścicielowi i krowie spodoba się prezent ;))

Edytowany przez orzechova, 10 czerwiec 2014 - 10:07.

#39 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:43

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! To będziesz codziennie wyprowadzać ja w tym "kantarku" :lol:
Zero pojęcia!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 23:03

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Niedlugo postawisz jej klimatyzowana obore i krowa przejdzie juz calkiem na twoja wlasnosc bo widze ze wlasciciel ma juz coraz mniej do powiedzenia. A i pomysl nad wynajeciem masarzysty bo takie dlugotrwale stanie napewno strasznie meczy jej miesnie. Nie zapomnij tez o jakuzi zeby mogla brac odprezajace kapiele po calym ciezkim dniu przezuwania trawy.

Od tysiecy lat ludzie hodowali bydlo i nikt nawet nie smial gadac takich glupot jak ty bo uznali by to za herezje i spalili cie na stosie. Teraz macie rozne wegetarianskie diety, za duzo zarcia w supermarketach itp i sie jeb... w glowkach od nadmiaru. Jak to moja babka mowi ,,za duzo w d*pach mota, jak bysta bide mieli jak ludzie we wojne to bysta zarli i nie pytali co jak i dlaczego"

Edytowany przez vbox33, 10 czerwiec 2014 - 23:11.