Skocz do zawartości

Zdjęcie

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc!

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 12:42

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! dzień dobry szanowni Forumowicze! Piszę do was z wielką prośbą. Sama nie zajmuję się rolnictwem, ale w moim sąsiedztwie mieszka pewna krowa, trochę zaniedbana przez właściciela. Krowa ma strasznie przerośnięte racice, łańcuch na mordce i jest zżerana przez muchy aż krew się leje.. Co do korekcji racic mam problem, bo nikt nie chce przyjechać do jednej mućki [Gdańsk], może znacie osobę o dobrym sercu która chciałaby pomóc? Kantar już namierzyłam na allegro i jak tylko dostanę wypłatę planuję go kupić. Natomiast co do much.. Czytałam o środkach takich jak Deltix czy Tectonic, i chciałam kupić, ale- one są dostępne tylko w dużych opakowaniach.. Czy może ktoś ma taki środek i mógłby mi odprzedać ilość potrzebną na jedną krowę? Wiem że prośba nietypowa, ale to taki kochany zwierzak, szkoda mi jej i chciałabym pomóc, a jednocześnie szkoda mi trochę wydawać 100pln na środek z którego zużyję małą część.. [nie zbijam kokosów niestety Dodany obrazek] Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc! Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Dzisiaj, 01:30
  •  

#2 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 03 czerwiec 2014 - 13:22

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Szacunek za podejście do sprawy. Dobrze, że nie jesteś obojętna. Niestety w sprawie krowy nie pomogę ponieważ się tym nie zajmuję i nie jestem w temacie. Duży + z mojej strony. ;)

#3 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 14:45

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Zgłoś sprawę do Weterynarza oni muszą zająć się takim zaniedbanym zwierzęciem.

#4 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 15:34

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Pewnie normalna krowa, a paniusi się coś wydaje i robi problemy właścicielowi, albo prowokacja jakiejś dziennikarzyny, dla obrońców zwierząt, bo dawno nie mieli o czym pisać poza ubojem rytualnym.

Edytowany przez slawekratko, 03 czerwiec 2014 - 15:36.

#5 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 03 czerwiec 2014 - 15:52

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Może tak być a nie musi. Dobrze sądzi @Damianmmmm weterynaria zajmie się sprawą bez rozdmuchiwania.

#6 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:25

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! @slawekratko: załączam zdjęcia racic krowy, jeśli Twoim zdaniem wszystko jest ok to spoko, ale konsultowałam to z trzema firmami zajmującymi się korekcją i potwierdzono mi, że krowa cierpi
Załączony plik  przód.JPG   312KB   23 pobrańZałączony plik  przód2.JPG   294,1KB   22 pobrańZałączony plik  tył.JPG   289,9KB   20 pobrań
nie chcę robić właścicielowi krowy problemów, chciałabym mu po prostu pomóc jeśli nie ma kasy na ogarnięcie zwierzęcia. Może wet ma możliwość sprzedaży środka na muchy w mniejszej porcji, popytam tu i ówdzie.

#7 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 09:52

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Wypada uwierzyć, że chcesz dobrze, wierzysz w ideały, wysyłasz pieniądze do Czeczenii i takie tam :lol: ,ale zostaw tę krowę w spokoju bo to normalna krowa, może ma minimalnie za długie racice, ale pewnie jest stara, więc nie opłaci się ich obcinać, bo obetną je razem z nogami... (Wiem to straszne :lol:, ale prawdziwe)

A to, że siadają na niej muchy? Nie myj się przez miesiąc to też będą na Tobie siadały :lol:.
A ile masz lat w ogóle, strzelam 14? Zostaw tę krowę w spokoju, to jest zwierzę hodowlane, a nie pudel!

#8 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 11:00

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! slawekratko, oczywiście zgadłeś, jestem matką teresą. co do much- stałam obok krowy i trzepnęła mnie uchem, miałam całe ramię we krwi [krowiej ofc]. dla mnie pudel czy krowa to jedno- zwierzęciu należy się troska i opieka, a jego wiek nie usprawiedliwia zaniedbania! uważasz że o starszych ludzi też nie trzeba dbać bo i tak niedługo umrą?

#9 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 11:30

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Jeśli chodzi o muchy to ja biorę od weta. środek na jedną sztukę za 7 zł ! rozlewa się to po grzbiecie i mucha nie siada przez ok. 2 miesiące. Nazwy nie znam niestety.

#10 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 12:44

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Nie widzę tu żadnego zaniedbania tylko wścibską nastolatkę, która chętnie by manifestowała z transparentem "Zwierzę też człowiek"
Jak Ci bardzo leży na sercu los zwierzątek to zostań wolontariuszką w schronisku.
A tak w ogóle jeśli bym zauważył, że ktoś kręci się koło moich krów to sam potrzebowałby ochrony prawnej.
Zostaw własność innego człowieka w spokoju (tak, własność=przedmiot, a nie podmiot, zwierzęta nie są ludźmi). Tej krowie nic złego się nie dzieje!

PS. krowa nie umiera tylko zdycha, a chodziło o ubój w celu pozyskania wołowiny. Bo muszę Ci zdradzić coś co Tobą wstrząśnie, krowy kiedy są już stare i wyeksploatowane są zabijane i zjadane, straszne, prawda?

Edytowany przez slawekratko, 04 czerwiec 2014 - 12:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 13:11

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! slawekratko ale co tobie przeszkadza moja chęć pomocy tej nieszczęsnej krowie? to że dla ciebie zwierzę to przedmiot, świadczy tylko o twoim zerowym poziomie empatii i szacunku dla żywych istot- naprawdę nie masz się czym chwalić. dziękuję, ale nastolatką nie jestem już od paru lat.. niestety ;) właściciel krowy wyraził zgodę na drapanie po grzbiecie i karmienie marchewką, widać nie przeszkadza mu moja obecność na pastwisku.
Szymi40- dzięki za cynk, po pracy obdzwonię okoliczne gabinety wet, może ktoś coś będzie miał [chociaż wszystkie jak na złość specjalizują się w psach i kotach], pozdr!

#12 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 13:16

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! właściciel krowy wyraził zgodę na drapanie po grzbiecie i karmienie marchewką

Trzeba było to w 1 poście napisać.

Dziękuję, dobranoc.

#13 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 15:07

właściciel krowy wyraził zgodę na drapanie po grzbiecie i karmienie marchewką

ofc zabiegi dotyczą krowy, nie właściciela ;)

#14 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 18:28

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Jeśli pobiera pasze,chodzi po łące i daje mleko, to nic jej nie jest a muchy były są i będą.

#15 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:21

ofc zabiegi dotyczą krowy, nie właściciela ;)

Normalnie popłakałem się ze śmiechu. Dziękuje za to, że koleżanka dała mi tyle radości pod koniec tego ponurego dnia :)

#16 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 19:56

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Uszy możesz posmarować czymś lepkim np.olej,oliwka dla dzieci nawet w środku ucha,oczywiście nie wlewać ;) ,i brzuch pod spodem,muchy nie siądą.

#17 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 04 czerwiec 2014 - 21:08

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Skoro zwierze i czlowiek sa dla ciebie na rowni to od dzis odzywiaj sie samymi warzywami, owocami i wytworami chemicznymi, bo wiesz jak zjesz miesko lub jajeczko i popijesz to mleczkiem to bedzie to forma kanibalizmu, tyle w kwesti rownosci ludzi i zwierzat.

P.s. A ta konkretna krowe jesli ci tak zal wyslij do Indii na emeryture bedzie miala na koniec wystawne zycie.

#18 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 21:27

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! dzięki vbox33
Nareszcie przybyła odsiecz :rolleyes:

Edytowany przez slawekratko, 04 czerwiec 2014 - 21:28.

#19 Share orzechova

orzechova

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 07:18

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! kabus55 cała przyjemność po mojej stronie ;)
Dagmarka, dzięki za tip, wypróbuję :)
vbox33.... w zasadzie to właśnie tak się odżywiam [poza "wytworami chemicznymi"], nie od dzisiaj.
slawekratko, naprawdę potrzebujesz odsieczy na forum internetowym? skoro tak cię uwieram- nie udzielaj się w temacie, będziesz miał niższe ciśnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 11:34

WŁAŚCICIELE KRÓW, proszę o pomoc! Nie potrzebuję odsieczy, tylko głosu rozsądku w sprawie przeciwstawienia się atakom "obrońców zwierząt", którzy krowę widzieli w telewizji...

Edytowany przez slawekratko, 05 czerwiec 2014 - 11:34.