Zaloguj się, aby obserwować  
manYki

nie ucinanie siatki w prasie claas rollant 46

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
manYki    0

witam. co jakis czas przy owijaniu noz nie utnie siatki i siatka idzie dalej, musze wylaczyc walek , uciac ja nozem i od nowa zalozyc. trzeba kupic nowy ? mozna go jakos naostrzyc ? jak go wyjalem ma okolo 10 malutkich pekniec za rowkami noza. zz gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

A docisk siatki masz ustawiony?. Ta barierka co przytrzymuje rolke z siatka jak jest za słaby to nie utnie a jak za mocny to nie da rady pociagnąc siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a musisz trzymac wtedy przycisk sam aby się siatka kreciła czy z automatu nie chce uciac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Jak do końca nie podniesiesz klapy przy wypuszczaniu beli i nie wskoczy zapadka do pomiaru owinięć (nie wiem dokładnie ta część sie nazywa) to następnej przy następnej beli

nóż nie utnie siatki . Może też słabo uderzać nóż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

czy ktoś z was ma w claas 46 taki płasownik, ramie, dzwignie, który może być ustawiony w 2 pozycjach(chyba) i jest to po lewej stronie belarki (siedzac w ciagniku) i do tego po otwarciu tej klapy małej przy zegarze jest 1rysunek tak jakby ofoliowanej beli, a 2 pokazuje dwa półkola które mogą przylegać bądz odstawać od 2 przednich walców (te nad podierakami) i są one sterowane wąłsnie ta dzwignią która opisałem wczesnei. Wiecie co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubbxyz    1

Witam:) miałem taki problem długo. U mnie za tą usterkę odpowiadała rolka która przytrzymuje zapadkę od noża (taki półksiężyc) pod koniec owijania ta zapadka spada na tą rolkę i jeśli nie kręci się ona swobodnie (chodzi o to by kręciła się jak nowe łożysko) to spowalnia działanie noża i ma on za mało siły by urwać siatkę. Reszta ustawień które wymieniane są wcześniej też są ważne ale w moim przypadku nie miały one znaczenia bo robiłem to co koledzy pisali wcześniej i nic mi to nie dawało dopiero ta rolka potraktowana penetrusem zlikwidowala problem. Może to tylko u mnie ten problem był ale stwierdziłem że warto o tym napisać bo mnie doprowadzalo to do urwicy a może u Ciebie też jest ten problem i unikniesz wysiadania co jedna bele z ciagnika:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ważne sa też obroty silnika , u mnie jak za wolno kreci to też nie kiedy nie obetnie, jak jest 500 obrotów na WOM to utnie . ustawienia wyżej opisane sa jak najbardziej prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a co może być przyczyną, że siatka nie wchodzi do komory i nie owija się na balu, ten wałek gumowy się kręci ale za nic siatki nie wepchnie do komory. Cała siatka zostaje zmarszczona przy tym gumowym wałku a na bela w komorze nie wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez kacper616
      Ogólnie prasa trzymała słabe ciśnienie na manometrze  500-700 pasy były dobrze naciągnnięte na tym ciśnieniu podczas prasowanie podchodziło do 1500 lecz to trochę za mało ,  ostatnio dobijaliśmy ciśnienia manometr wskazał 2000 i tak zostawiliśmy podczas włączenia prasy stoją i są luźne dodam że siłownik od zgniotu nie jest schowany do końca czy to kwestia odpowietrzenia ? Gdzie się to odpowietrza zaraz przy wężu popuścić czy przy zaworze jest taka rurka i potem na klucz 18 się to odkręca tam spróbować ? Dodam że dobijane na wykręconym zaworze.
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj