Zaloguj się, aby obserwować  
krzychu652

Dominator 48 olej silnik + skrzynia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu652    3

Witam, mam Dominatora 48, z racji tego, że kombajn mam dopiero od niedawna, mam pytanie ile oleju wchodzi tam do skrzyni biegów, bo chciałbym wymienić przed sezonem i jaki olej tam wlać, hipol czy jakiś lepszy (nie zniszczy uszczelnień?) Jak wogóle sprawdzić poziom oleju w skrzyni tam?.

 

Podobne pytanie dotyczące silnika, bo problem polega na tym, że tam jest długa miarka oleju (silnik perkins 4 - symbol 4.236) i coś tam było przy niej już kombinowane - widać,ze była ucinana i taki ten kapturek - co jest na miarce i on przykrywa wlot tej rurki przez którą wchodzi miarka do miski olejowej przy włożonej miarce - widać że był urwany i przespawany pewnie w inne miejsce (wiecie jak to przy używanych leciwych maszynach jest - każdy swoje przeróbki jakieś wprowadzał). Przez to nie mam pewności czy miarka dobrze wskazuje mi poziom oleju - jak była ucięta i głębiej wchodzi to kreski MIN i MAX są niżej. Gdybym wiedział ile oleju tam powinno wejść żeby silnik poprawnie pracował to bym sobie skontrolował ile ta miarka mi powinna wskazać, słyszałem wersje że 7,5 albo 8 l ale pół litra to trochę różnicy i chciałbym się upewnić. Wie ktoś coś może na ten temat, ewentualnie byłby ktoś mi w stanie zmierzyć w jakiej odległości u siebie ma kreskę MIN na miarce od końca oczywiście jeśli nie była ucinana? Byłbym bardzo wdzięczny bo nie chcę go zatrzeć w żniwa. Jak myślicie, olej Diesel 2 20W/50 - ten o trochę większej lepkości niż 10W/40 będzie odpowiedni na żniwa do niego? Co w ogóle myślicie i jakie doświadczenia macie z tym olejem Diesel 2 ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk1515    0

Witam, nie posiadam osobiście Dominatora tylko mercatora jednak jeśli chodzi o same oleje to do skrzyni w zupełności hipol wystarczy (patrząc na skrzynie mniej więcej na środku powinien być korek do wlewu oleju, który zarazem jest miarką, do tego miomentu lejesz olej aż się zacznie wylewać). Jeśli zaś chodzi o olej w silniku to ja proponuje Turdus, b. dobry olej. Zastanawia mnie jedynie to, że mówisz że tylko 7-8 litrów oleju się mieści w silniku, trochę mało, ale może tak w Dominatorach jest. Ogólnie pół litra różnicy nie spowoduje żadnych awarii.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu652    3

No czytałem gdzieś jakąś instrukcję od tego silnika, chociaż to nie był silnik przeznaczony do kombajnu stąd moje pytanie. Jeśli chodzi o skrzynię to chodzi Ci o otwór z boku ? od strony hamulca ręcznego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez lukasz248
      Jaki olej lać do hydrauliki w koparce zbudowanej na jumz? Gdzieś wyczytałem, że w przednie pompy powinny być zasilane olejem silnikowym.? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w skrzyni znajduje się korek kontrolny poziomu oleju? 
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam wszystkich!! Stoję przed trudnym wyborem, Kombajnu. Mam do wyboru claasa dominatora 98 i new Hollanda tx32. Znacie jakieś opinie ,wady i zalety tych kombajnów ?? Tyle co wiem to Claasy z dostępem do części nie ma problemu , ale znowu ten silnik za kabiną i widać dużo spalonych. new Holland znowu gorzej z częściami, I to by było na tyle co wiem o tych kombajnch. Kombajn będzie pracował na powierzchni minimum 30ha wciąż ze stałym wzrostem. Puki co posiadam mdw fortschritt e514 i szczerze nie polecam tego kombajnu
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj