Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Jd580

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agromf

agromf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 11:38

Prasa Jd580 Witam
Drodzy użytkownicy forum bardzo proszę was o pomoc. Posiadam prasę jd580 i mam problem z usterką. Chodzi o mechanizm przesuwający ramię sznurka. Nie działa. Po wciśnięciu na komputerze przyciku przesuwu ramienia .nic się nie dzieje. Przekaźnik w sterowniku podczas wciskania klawisza na kompie tyka w środku. Sprawdziłem napięcie na przewodach silnika jest jego brak. Dodam że od czasu do czasu silniczek zadziała. Druga sprawa na komputerze podczas rozruchu widać symbol prasy u mnie 590 a mam 580. Znalazłem istrukcje na forum i postępuje zgodnie z nią, ale po ponownym włączeniu na wyświetlaczu pojawia się 590. Może ktoś z Was miał taki problem. Bardzo was proszę o pomoc. Siano na polu a jak mam uszkodzoną prasę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Jd580 Dzisiaj, 09:06
  •  

#2 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 12:16

Prasa Jd580 Okresowe działanie silniczka sugeruje złamanie/przetarcie przewodu lub słaby styk. Spróbuj zrobić obejście, uzyskasz pewność.

#3 Share agromf

agromf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 11:34

Prasa Jd580 Dzięki.
A co z tym sterownikiem czemu nie mogę zmienić symbolu prasy w sterowniku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 11:47

Prasa Jd580 Nie wiem. Może w serwisie ktoś Ci pomoże?

#5 Share agromf

agromf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 14:51

Prasa Jd580 Dziś posprawdzałem wszystko co możliwe. Ciągłość przewodów od silniczka do sterownika jest. Przy silniczku jest potencjometr kiedy wcisnę start na komputerze nic się nie dzieje natomiast kiedy zacznę kręcić potencjometrem do końca silniczek rusza ale pracuje tylko w jedną stronę. Przekaźniki w kontrolerze pracują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share agromf

agromf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 17:10

Prasa Jd580 Rozebrałem dzisiaj pokrywę od komputera która znajduje się w prasie. Po jej otwarciu znalazłem w środku trochę wody. Wszystko osuszyłem. Podłączyłem na wyświetlaczu pojawił się właściwy symbol prasy wszystko ładnie pokazuje. Ale cały czas nie pracuje ramię iglicy. Nie wiem do końca czy dobrze robię sprawdzając to ramie. Robię to w następujący sposób:
Włączam komputer a następnie próbuje sterować siłownikiem ikonkami wysuw i suw. Przekaźniki pykają ale silniczek nie pracuje.
Włączam przycisk "start" żeby ręcznie zaczął owijać ale też nic się nie dzieje chyba że pokręcę potencjometrem do końca zakresu wtedy zacznie pracować silniczek. Dodam że prasa nie pracuje a w środku nie ma żadnej beli.
Ma może ktoś schemat tego sterownika?