Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomocy PILNE pług i wał

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 19:36

pomocy PILNE pług i wał witam wszystkich jestem tu od niedawna i czytam czytam i wiele ciekawych jest tu rzeczy.

mam taka proźbe o podpowiedź poniewaz chce kupic sobie do mojego pługa 3 skibowego wał cambella z drugim małym wałkiem rurowym. tylko że taki zestawik wazy 500kg więc do pługa nie moge go na stałem przymocowac bo za cięzki wiec jedynie ciagany za pługiem. doradżcie mi co mam z tym zrobić ponieważ mam cięzką ziemie i tam brony nic nie zdziałają a agregat za lekki i idzie po wierzchu.
Prosze o pomoc :P

w przyszłości mam plany kupic wiekszy sprzęt tzn ciągniczek jakis mam ochote na zetora 10540 co sądzicie i tym sprzęcie no i do niego maszyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pomocy PILNE pług i wał Dzisiaj, 22:24
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 22:35

pomocy PILNE pług i wał hmmm co dokladniej masz na mysli brony nic nie zdzialaja??

sam wal to nie problem, chyba najtaniej dostaniesz u rodzimych producentow, a ramie mozesz dorobic we wlasnym zakresie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2008 - 11:18

pomocy PILNE pług i wał To wtedy by musiał być jakiś ciężki wał ciągany za pługiem, najlepiej na łańcuch...

#4 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 21:06

pomocy PILNE pług i wał no własnie znalazłem wał cambella i za nim taki mały wałem doprawiający i to ma szerokośc 1,30 i sadze ze mój 70konny zetor powinien dać sobie rade a nie moge takiego wału pczyczepić na stałe do ciągnika poniewaz on wazy podobno 500kg wieć troche za dużo aby był na stałe obok pługa

#5 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 21:07

pomocy PILNE pług i wał a brony mam zwykłe i nawet jeśli zaraz po orce pojade nimi to i tak nic nie zrobią tzn nie potłuką tak ładnie pecyn

a czy taki wał by był dobry jak sadzicie

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2008 - 21:11

pomocy PILNE pług i wał @szymonek5320 nie pisz posta po postem używaj opcji EDIT!!!! :angry:

#7 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 22:00

pomocy PILNE pług i wał ok nie bede ja się tu dopiero ucze :P bo jestem nowicjuszem :P:D:D wieć prosze pomóżcie mi bo niedługo w pole trzeba wyjechac a ja nie mam jeszcze pomysłu co z tym polem zrobić ramie to nie ma problemu już mam pomysł jak to zrobic ale czy taki wał bedzie się nadawał i jaki bedzie rezultat po przejechaniu takim wałem w polu

POMÓŻCIE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2008 - 22:03

pomocy PILNE pług i wał Rezultat będzie ok.... Wał będziesz mógł sobie zawieźć na pole innym ciągnikem...

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 22:14

pomocy PILNE pług i wał

a brony mam zwykłe i nawet jeśli zaraz po orce pojade nimi to i tak nic nie zrobią tzn nie potłuką tak ładnie pecyn

a czy taki wał by był dobry jak sadzicie

brony zwykle to nie jest takie oczywiste, bo jest pare rodzajow bron.
masz pojedyncze czy podwojne??
mysle ze najciezsze podwojne brony dadza duzo lepszy efekt niz wal (chyba zeby jakis mega pancerny wal zlozyc),
tzn. u nas jest to sprawdzone, wiec nawet nie mam nad czym myslec :P
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 22:28

pomocy PILNE pług i wał mam zwykłe brony trójki i sa dociażone oponami od ciezarowego samochodu

własnie sie zastanawiam nad kupnem albo tego wału co dałem w załacznku lub cięzkich bron z wałkami i nie wiem co wybrać
ale jeśli kupie wał i będzie podobny efekt jka po tej ciężkiej bronie to wole wał bo też liczy sie eksploatacja paliwa

#11 Share Cuubs

Cuubs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:40

pomocy PILNE pług i wał Całkiem przyjemny ten wał! Myśle ze bedzie fajną robote robił !
tylko jak go ciągać ? na łańcuchu?

#12 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 05 luty 2008 - 17:57

pomocy PILNE pług i wał a u mnie się marnuje kolczatka potrójna 1,8m z Expomu, a taką fajne prace robi a ludziska męcza sie kombinują a kupic nikt nie chce

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 20:08

pomocy PILNE pług i wał no i kupiłem wał ale troszke inny niż na zdjeciu nie ma tego małego wałka doprawiające ale to kwestia czasu :( ale martwie sie żeby to zdawało egzamin na moich polach bo w glinie to ciężko wyrówać ziemie i ja ładnie rozbić