Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danuska26    0
Napisano (edytowany)

Witam .Nowy problem uprawa łubinu czy innych roślin motylkowych. :)

Edytowano przez danuska26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Chyba najprostszym wyjściem, byłoby udać się do RODR i tam uzyskać konkretne informacje. Złożyliście wniosek na 2014? Jesteście w programie RS? Dlaczego nie macie płacić KRUS skoro posiadacie ziemię? Czy nie lepiej przepisać gospodarstwo na 18-latka i skorzystać z "Młodego rolnika"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dziewczyno ( kobieto ) a co jest powodem że w pełni wieku produkcyjnego chcecie kończyć karierę zawodową, wybieracie się do ŚW. Piotra? bo emerytury wam nikt nie da a innej pracy brak ( sama piszesz ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danuska26    0

Dzięki za odpowiedz. Wniosek o dopłaty zostały złożone na 2014 rok.Jeżeli ziemię wydzierżawi to nie będziemy chyba mogli płacić krusu.. To właśnie takie są działania mego męża dobrze dla innych ,a nie myśli o rodzinie. A jeśli chodzi o Św. Piotra ,to mam nadzieję ,że jeszcze poczeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Przynależność do KRUS jest uzależniona od posiadania, a nie od uprawiania ziemi. Dzisiaj minął termin składania zmian do wniosków na 2014 rok, ostateczny upływa 10.06., z tym, że za każdy dzień będzie kara, tzn. potrącenie. Jeśli wydzierżawicie ziemię, a kuzyn nie złoży zmiany w swoim, to będzie kłopot. Po 10.06. takiej zmiany złożyć już nie będzie mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Kolego @Ecopiotr - spokojnie teraz się składało wnioski za ten rok , czyli za oziminy zasiane w 2013 ,jare na wiosnę tego roku. Mąż @danuska26 chce dopiero wydzierżawić ziemię <zakładam że po żniwach> więc za ten czas wnioski o dopłaty składa się od 15 marca do 15 maja 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Witam, nie chcę zaśmiecać forum nowymi wątkami, więc pytam tu. Czy ja jako uczeń chodzący do technikum mogę wziąć pole w dzierżawę ze spisaną umową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj