Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepy samozbierające Claas

92 odpowiedzi na ten temat

#41 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:22

Podbieracz, cały rotor trochę waży, a więc odkręcenie go zmniejszy masę maszyny o 2,5 tony. Spada zapotrzebowanie na moc. W efekcie szybszy transport! W tym bym szukał zalet, a nie w większym prześwicie.

Podbieracz wazy 2,5 tony?? Chyba trochę przesadziłeś. Moja cała przyczepa wazy ponad 3 tony.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepy samozbierające Claas Dzisiaj, 01:02
  •  

#42 Share Duplo

Duplo

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:54

Przyczepy samozbierające Claas To nie przesada też to wyczytałem chyba w katalogu claasa. Twoja przyczepa to jugoslowianka co? :lol:

Edytowany przez andrzej2110, 06 styczeń 2011 - 19:55.
Cytowanie poprzedniego posta

"Nothing Runs Like a Deere" ...

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 19:56

Przyczepy samozbierające Claas Nie. Krone turbo 2800. Fotki w galerii

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#44 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 20:17

Przyczepy samozbierające Claas Specjalnie sprawdzałem te 2500 kg.

#45 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 06 styczeń 2011 - 21:07

Podbieracz wazy 2,5 tony?? Chyba trochę przesadziłeś. Moja cała przyczepa wazy ponad 3 tony.

W prospekcie są takie masy podane. Tylko zauważ jak duży jest rotor. Podbierak i noże też trochę ważą, dodać mocowanie i zbiera się niezła masa.

#46 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 21:32

Przyczepy samozbierające Claas U mnie podbieracz jest ruchomy a nagarniacze i noże są na stałe. Wyjecie podbieracza dało by jakieś 400-500kg mniej.

bullet_black.png

#47 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 06 styczeń 2011 - 23:44

Przyczepy samozbierające Claas Tu jest dokładnie pokazane to cały osprzęt załadunkowy jest demontowany

#48 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 00:43

Przyczepy samozbierające Claas W mojej tyle można zdjąć http://www.agrofoto....800-podbieracz/ npze i nagarniacze są na ramie.

bullet_black.png

#49 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 14 styczeń 2011 - 21:34

Przyczepy samozbierające Claas Dlatego że jest odpinany to musi swoje ważyć podwójna rama to jest tak jak by porównać przyczepę sztywno do wywrotki, jak byłby na stałe to mniej by warzył

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2011 - 21:23

Przyczepy samozbierające Claas Witam, mam pytanie do forumowiczów, czy jest możliwość przerobienia podłogi w Sprincie 330 s na 3 łańcuchy? Czy można dostać takie wałki napędzające, pasujące do tego typu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 23 kwiecień 2011 - 07:01

Przyczepy samozbierające Claas A dlaczego chcesz to przerobic?

#52 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2011 - 09:02

Przyczepy samozbierające Claas Mam co roku do skoszenia i zebrania trawę z 60 ha i już trzykrotnie zgieły mi sie listwy wyrzucające na podłodze. Dzieje się to dlatego że łańcuch przeskoczy na rolce o np 1-2 gniazda i listwa podchodzi pod kątem do krawędzi i wtedy ją zgina. Mam nadzieję że napęd na 3 łańcuchy będzie miał mniej oporu.

Edytowany przez Profil usunięty, 23 kwiecień 2011 - 09:03.

#53 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 23 kwiecień 2011 - 09:59

Przyczepy samozbierające Claas Nie jestem pewien ale chyba te troche nowsze wersje posiadały 3 łańcuchy.

#54 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 20:22

Przyczepy samozbierające Claas mialem kiedys 335s i tam były 3 łańcuchy ale listwy były przykrecane pomiedzy 2 łąńcuchy. ten środkowy szybciej sie zużywał i był bardziej naciagniety i musiałem zmnienić go z boczynym , ale tak bez problemów

#55 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 maj 2011 - 23:45

Przyczepy samozbierające Claas Witajcie!
Czy ktoś ma rysunki jak zbudowane są elementy w przyczepach Claas serii 300? Potrzebuję jak zbudowany jest system napędu podłogi (ze zmianą kierunku) oraz podłączenia sterowania elektrycznego i hydraulicznego. Sprawa pilna. Jeśli jest możliwośc to chętnie kupię nawet skany.
Pozdrawiam

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2011 - 19:34

Przyczepy samozbierające Claas Witajcie (po długiej nieobecności)

Potrzebuję informacji jak wymontować całą listwę z nożami w w/w Claasie. Są połączone jakimś prętem z 2 stron i dodatkowo dociskane spreżynami, obawiam się że jak wysunę te pręty, to wszystko mi się rozsypie i będę miał tylko kłopot.
Jeśli ktoś z Was to wymieniał to proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich!!! ;)

#57 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 27 lipiec 2011 - 23:20

Przyczepy samozbierające Claas Witam!

Mam troche dooswiadczenia z przyczepa claas sprint 335 s.Po prawej stronie podbieracza w jego tylniej czesci masz taka jakby oske z wieloklinem i takim dziwnym 'pierdzielnikiem' zabezpieczonym cienkim bolcem ok 12 mm.Odbezpieczasz ten bolec,i lapiesz za ten wieloklin kluczem,ktory jest do niego dopasowany.powinien byc gdzie podwieszony w po lewej str przyczepy.Jezeli go nie masz,to mozesz uzyc tzw klucza zabki z jakas przedluzka aby przedluzyc ramie a przez to sile,ktora oddzialuje na ta oske.Takwiec lapiesz ta zabka lub kluczem od strony kol przyczepy i probujesz obrucic oskepodnoszac klucz i potem pchajac w strone przyczepy.w ten sposob zabezpieczenie nozy czyli taka gruba rura znajdujaca sie za nozami 'kladzie sie' na tym dziwnym wykorbieniu i robi Ci miejsce abys mogl wymienic noze.przesle Ci na PW moj nr kom.dzwon jakbys potrzebowal wiecej info

Edytowany przez tomekskw, 27 lipiec 2011 - 23:21.

Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#58 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 27 lipiec 2011 - 23:45

Przyczepy samozbierające Claas I jak tam?Kupiles tego Cargosa??Pytalem sie tak z ciekawosci u Ulenberga o cene Cargosa kupujac noze i zestaw naprawczy do rotora 335 S...z tego co pamietam ok 460 tysi netto...
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#59 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2011 - 20:45

Przyczepy samozbierające Claas Dzięki Kolego!
Teraz jestem "w domu", znalazłem to narzędzie w lewej obudowie i nie mogłem nigdzie dopasować. Mam kolejne pytanie: Masz może doświadczenie w ostrzeniu noży? Wymontowałem wszystkie i udało mi się naostrzyć dolny rząd, poszła jedna duża tarcza od szlifierki i 2 dni roboty - strasznie twarda stal! Tak sobie myślę czy nie kupić diamentowej, co o tym sądzisz?
Pozdrawiam Andrzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 21:36

Przyczepy samozbierające Claas Z dobrej strony ostrzyłeś?
Tej utwardzonej się nie rusza.