bamber14

Przyczepy samozbierające Claas

Polecane posty

Sam    0

No właśnie chyba tak bo na necie sprawdzałem to figuruje ona pod symbolem U30 autonom. Ale na 100% jest to Claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Witam forumowiczów.

Zamierzam zakupić używaną przyczepę zbierającą z serii Claas Sprint (ponieważ ta, którą obecnie posiadam FAHR jest troszeczkę za mała), i dlatego chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników tych przyczep która z nich byłaby odpowiednia do ciągnika o mocy 90 KM (335S, 445S czy może jakaś inna), czy przyczepy te posiadają pełny rotor, jaką liczbę noży tnących posiadają. Jeśli posiadacie jakieś fotki tych przyczep to proszę o linki.

Proszę o wypowiedzi posiadaczy takich przyczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

to spora maszyna i dosyc droga znajomi dali 30 tys,dlatego nikt nie odpowiada,sprint 4400[jak mnie pamiec nie myli]zapieta do ursusa 1224 krazyla ostatnio kolo mnie od rana do wieczora[taka pogoda jaka byla w tamtym tygodniu to w tym roku wyjatek] pelna na fulla a nawet wiecej,na razie zepsuly sie jakies pierdoly.szczegoly techniczne to znajdz sobie sam


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

do 90km to spokojnie 440s możesz zapinać, tylko obciążniki na przód i jazda, a i jak będziesz kupował to szukaj takiej na 4łańcuchy podłogowe, 2to za mało do tak dużej skrzyni, ewentualnie dy chcesz 330to wystarczą dwa.

moim zdaniem nie kupuj 445s czy 335s bo te modele to to samo co odpowiednio:440 i 330 ale mają panele elektroniczne a to dość ryzykowna zabawka przy kilkuletnich przyczepach.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

a orientujecie się jaki system podawania masy maja te przyczepy, czy to jest rotor grzebieniowy czy może łąńcuchy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Witam, od kilku tyg jestem szczęśliwym użytkownikiem claasa 330s - 8 t i jestem bardzo zadowolony, z tym,ze jest ona trochę ulepszona bo nie trzeba ciągać za żadne cięgna, wałki dozujące włączają się same, i posuw jest regulowany hydraulicznie ( pewnie w nowszych jest to standard, moja jest z 1986) jest na pół rotorze, i ten rotor podaje masę na przyczepę, ma 33 noże. Noże, podbieracz, dyszel, klapa wszystko hydraulicznie załączane, regulowane jest to z rozdzielaczy z kabiny ciągnika. naprawdę polecam. ja jeżdze nią u-912 spokojnie daje rade nawet gdy jest pełna kukurydzy, a wiec do wiekrzego to spokojnie możesz 10 tonową sobie sprawić, udanych zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1233    0

Witam za jakieś pół roku będę kupował samozbierającą i bardzo mnie zainteresowała claas cargos ale nie wiem czy claas arion 620 150KM da rade w tej najmniejszej ona ma powierzchnie din 38m3 a powierzchnia przy średnim prasowaniu to 76m3 niema napisanego zapotrzebowania mocy:P i jeszcze interesuje mnie cena jak by ktoś mógł ją podać w euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Żeby wykorzystać taką przyczepę potrzeba min 200 koni. Do 150 koni spokojnie wystarczy 50m3


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam za jakieś pół roku będę kupował samozbierającą i bardzo mnie zainteresowała claas cargos ale nie wiem czy claas arion 620 150KM da rade w tej najmniejszej ona ma powierzchnie din 38m3 a powierzchnia przy średnim prasowaniu to 76m3 niema napisanego zapotrzebowania mocy:P i jeszcze interesuje mnie cena jak by ktoś mógł ją podać w euro.

 

Przejedz się lub zadzwoń do najbliższego dilera on ci powie i cenę i zapotrzebowanie. A czemu cargos może quantum ? Przyczepa quantum będzie na pewno tańsza i to sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1233    0

No quantum to na pewno będę brał ale jak by np z 40 tys była droższa to może by się opłacało ją wziąść bo ona ma odpinany podbierak a to do kukurydzy dobre:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Tyle firm usługowych wozi zwykłymi przyczepami QQ. Podbieracz wcale nie przeszkadza, to tylko chwyt marketingowy moim zdaniem.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zależy jak wysoko się podnosi. Jeśli jest możliwość łatwego odjęcia to do QQ było by to wskazane.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Obecnie produkowane przyczepy na tyle wysoko podnoszą podbieracz, że możliwość zahaczenia podbieraczem o pryzmę jest znikoma.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Podbieracz, cały rotor trochę waży, a więc odkręcenie go zmniejszy masę maszyny o 2,5 tony. Spada zapotrzebowanie na moc. W efekcie szybszy transport! W tym bym szukał zalet, a nie w większym prześwicie.

Edytowano przez szatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duplo    0

Też się interesowałem tą przyczepą, bo wujek miał kupować i uważam że to bardzo dobra i solidna konstrukcja. Zapotrzebowania mocy też nie znam (takiej katalogowej) ale zauważyłem że na filmach reklamowych claasa przyczepy te pracowały z axionami 820 czuli 190km. Więc uważam że ciągnik o tej mocy wystarczy do tej przyczepy. Ale 150km to zdecydowanie za mało Mój sąsiad casem 150km ciąga Pottinger Europrofi 3 czyli 50m3 i zdarza mu się przydusić ciągnik.


"Nothing Runs Like a Deere" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Podbieracz, cały rotor trochę waży, a więc odkręcenie go zmniejszy masę maszyny o 2,5 tony. Spada zapotrzebowanie na moc. W efekcie szybszy transport! W tym bym szukał zalet, a nie w większym prześwicie.

Podbieracz wazy 2,5 tony?? Chyba trochę przesadziłeś. Moja cała przyczepa wazy ponad 3 tony.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duplo    0

To nie przesada też to wyczytałem chyba w katalogu claasa. Twoja przyczepa to jugoslowianka co? :lol:

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

"Nothing Runs Like a Deere" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie. Krone turbo 2800. Fotki w galerii


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbieracz wazy 2,5 tony?? Chyba trochę przesadziłeś. Moja cała przyczepa wazy ponad 3 tony.

W prospekcie są takie masy podane. Tylko zauważ jak duży jest rotor. Podbierak i noże też trochę ważą, dodać mocowanie i zbiera się niezła masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie podbieracz jest ruchomy a nagarniacze i noże są na stałe. Wyjecie podbieracza dało by jakieś 400-500kg mniej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W mojej tyle można zdjąć http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/206167-krone-turbo-2800-podbieracz/ npze i nagarniacze są na ramie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Dlatego że jest odpinany to musi swoje ważyć podwójna rama to jest tak jak by porównać przyczepę sztywno do wywrotki, jak byłby na stałe to mniej by warzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, mam pytanie do forumowiczów, czy jest możliwość przerobienia podłogi w Sprincie 330 s na 3 łańcuchy? Czy można dostać takie wałki napędzające, pasujące do tego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj