Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland 8360/M135

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 29 maj 2014 - 22:21

New Holland 8360/M135 Witam
Mam problem z ciagnikiem nh8360 otoz przy przelanczaniu biegu z zakresu B na C slychac zgrzyt w droga strone taka sytuacja sie nie dzieje, dodatkowo kiedy ciagnik jedzie na zakresie C to zdarza mu sie wyrzucic bieg i wskoczyc na N(luz) zazwyczaj dzieje sie to przy wjechaniu w jakas dziure itp.
Zawolalismy wiec serwis zeby obczaili sprawe , przyjechali wykonali kalibracje lecz ta nic nie dala i nie widac zadnej poprawy, stwierdzili tylko ze wina musi lezec w srodku skrzyni i na 99%jest to wina zepsutego synchronizatora. Postanowilismy wiec rozebrac traktor i wymienic to co trzeba, kiedy skrzynia byla juz rozebrana okazalo sie zewiekszosc jej elementow jest w bardzo dobrym stanie a owe synchronizatory psiadaja pewien stopien zurzycia nie byly w tragicznym stanie ale postanowilismy dla swietego spokoju je wymienic przy okazji zregenowalismy widelki od biegow bo byly troche wytarte. Kiedy zlozylismy traktor okazalo ze poza brakiem problemu z wyskakiwaniem biegu na zakresie C skrzynia dalej zgrzyta kiedy przelancza sie z zakresy B na C, zdarza sie takze ze w ciagniku wyskakuje wsteczny bieg co przed rozbieraniem nie mialo miejsca. Zadna kalibracja skrzyni nie pomaga a serwis twierdzi ze winny moze byc dalej synchro luba krzywe widelki (w co nie chce nam sie za bardzo wierzyc).
Koledzy prosze doradzcie mi cos bo juz nie mamy sily ani pomyslow na ten traktor a trzeba cos z tym zrobic bo za chwile mamy zniwa i traktor bedzie bardzo potrzebny. Jezeli spotakala was podobna sytuacja lub cos wam sie obilo podobnego o uszy to bede wdzieczny za wszelkie sugestie i porady a moze znacie jakiegos dobrego fachowca od takich spraw? jesli tak to prosze was o kontakt lub jakies namiary. Dodam tylko ze traktor poisada trzy zakresy ABC i po 6polbiegow bez sprzegla skrzyna 18x6.
Pozdrawuam i prosze o szybkie odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland 8360/M135 Dzisiaj, 20:51
  •  

#2 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:04

New Holland 8360/M135 Napisz kolego jaką masz dokladnie skrzynie (nazwe) bo z tego co wiem to napewno są 2 skrzynie o takich przelozeniach.

#3 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:51

New Holland 8360/M135 jesli sie nie myle to skrzynia nazywa sie Range Comand semi powershift, wiem tez ze na ostatnim zakresie C mam mozliwosc ustawienia opcji automatu

#4 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:16

New Holland 8360/M135 Kolego a nie masz zadnych błędów zakodowanych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:11

New Holland 8360/M135 Oprocz bledu p32 zaden inny nie wyskakuje

#6 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:43

New Holland 8360/M135 Kolego żeby odczytac błędy musisz wejść w menu "H". Jak nie wiesz jak to zrobic pisz na priv.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 21:44

New Holland 8360/M135 Kolego jestem kieski w tych sprawach i niewiem jak sie pisze wiadomosci na priv