Polecane posty

stan1122    0

Skończyła mi się regulacja na głównych łańcuchach i nie wiem czy je spróbować skrócić czy założć nowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jeżeli masz na myśli ten co jest w komorze prasy to nie można go skrócić i gdy już uderza o dolny walec to się go wymienia na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8111    0

Jeśli chodzi o główny łańcuch to da sie go skrócić tylko kup dobre półogniwo chodzi o to że są dwa rodzaje zwykłe i wzmacniane,następny ten co napędza te wałki z tyłu też sie da skrócić przez półogniwo, ten z lewej strony od napedu walców również skrócisz, tylko nie bardzo da sie skróić ten po lewej stronie od napędu podbieracza i ten od napędu wideł podbieracza te dwa trzeba poprostu zmienić na nowe.Mam nadzieje że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0

Właśnie chodzi o te główne w komorze belującej . Te calowe to ja wywalam jak się wyciągna . Te główne kosztują 2 tyś , trochę przykro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

ciekawe czy można kupić wzmacniany jakiejś dobrej firmy niemieckiej jak do krone czy new hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dwa główne łańcuchy da się skrócić ja to robiłem u siebie. Musisz tylko wyciagnac je maksymalnie jak sie da. Wyjmij jedną belke bo niestety półogniwa nie da się założyć. Jest z tym troche zabawy ale da sie to zrobic mi bardzo pomogły pasy z naciągami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0

Właśnie najgorszym problemem jest to że trzeba wyrzucić kawał łańcucha . MajsterPopsuj88 a dawno skracałeś te łańcuchy ? Dużo belek zrobiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy skracałem w ubiegłym roku i od nowości wyrzuciłem dopiero jedną belkę. Prase mam rocznik 2007. Po usunięciu belki miałem spory problem żeby spiąć łańcuch bo był mocno napiety dlatego mówiłem żebyś je wyciągnął tyle ile sie da. W czasie pracy musiałem często smarawać go olejem bo sie szybko nagrzewał. Teraz to już ustapiło i jest wszystko ok. Rocznie sipma robi u nas ok 3 tys belek. Znajomy miał czerwoną sipme to mówił że wyrzucił 2 belki ale potem łańcuch nie nadawał się juz do skrócenia bo nie pasował na nowe koła zębate. Jak bedziesz skracał to otwórz prase i skracaj u góry bo wtedy nie trzeba odkręcać osłon i jest najmniej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0
Napisano (edytowany)

Moja też jest 2007 rok , wcześniej też robiłem po 2- 3 tys belek . Teraz owijam 5 siatek rocznie . Jak tak to jeszcze trochę owinę i spróbuję skrócić . Dzięki .

Edytowano przez stan1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Dwa tyś. to coś drogo zawołali. Ja w swojej farmie II kupowałem normalne wzmacniane łańcuchy ten główny gdzieś z 600 kosztował i normalnie to hulało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Łańcuchy skracałem w ubiegłym roku i od nowości wyrzuciłem dopiero jedną belkę. Prase mam rocznik 2007. Po usunięciu belki miałem spory problem żeby spiąć łańcuch bo był mocno napiety dlatego mówiłem żebyś je wyciągnął tyle ile sie da. W czasie pracy musiałem często smarawać go olejem bo sie szybko nagrzewał. Teraz to już ustapiło i jest wszystko ok. Rocznie sipma robi u nas ok 3 tys belek. Znajomy miał czerwoną sipme to mówił że wyrzucił 2 belki ale potem łańcuch nie nadawał się juz do skrócenia bo nie pasował na nowe koła zębate. Jak bedziesz skracał to otwórz prase i skracaj u góry bo wtedy nie trzeba odkręcać osłon i jest najmniej pracy.

Pytanie jaki masz model, bo z-569 ma krótsze lañcuchy wiéc mozna mniej naciágnác niz w z-279. Ja probowalem w z569 ale nie dalo rady, wiec jeszcze czekam moze troche sié wydluzá.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

W 569 się nie da skrócić, bo łańcuch jest którszy niż w 279, po skróceniu nie dało się go spiąć i musieliśmy kupić nowe łańcuchy. W 279 się spokojnie daje skrócić, wiele znajomych tak robiło i nadal prasują ;)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj