Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapychająca się młocarnia

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawel9059

Pawel9059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 maj 2014 - 11:50

Zapychająca się młocarnia Witam, w ostatnie żniwa mialem dość dużo problemu z zapychającą sie slomą na bębnie młuconcym dodam iz pasek wymienialem 2 razy naciagniety mocno wystarczyło ze grubiej wpadnie
i stoi najczesciej w zycie jakie moga byc skutki??? Bizon rekord 89r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zapychająca się młocarnia Dzisiaj, 23:53
  •  

#2 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 29 maj 2014 - 12:22

Zapychająca się młocarnia talerze do wymiany bo pewnie wytarte a jakie masz obroty na bębnie?

#3 Share Pawel9059

Pawel9059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 maj 2014 - 12:35

Zapychająca się młocarnia 850 dodam ze wczesniejsze zniwa byly bez tych objawow

Edytowany przez Pawel9059, 29 maj 2014 - 12:45.

#4 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 maj 2014 - 13:19

Zapychająca się młocarnia Przyczyną może być kiepskiej jakości pas napędu młocarni (wyciąga się pod obciążeniem) lub za duża szczelina wlotowa na młocarnię.

#5 Share Pawel9059

Pawel9059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 maj 2014 - 15:21

Zapychająca się młocarnia właśnie dlatego wymieniłem pas też to podejrzewałem. Szczeliny nie zmieniałem od kąd mam kombajn i nawet nie wiem jaka powinna być. Dziś go opaliłem i jutro zamierzam sie do tego przybrać ponieważ przed zniwami nie bedzie na to czasu.

#6 Share maniekt174

maniekt174

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo ;)

Napisany 29 maj 2014 - 17:01

Zapychająca się młocarnia Przyczyn może być wiele. Zobacz stan cepów, czy wszystkie są, jaka jest szczelina może za dużo otwierasz, za szybko jeździsz i ci się dławi. Sprawdź też belki na podajniku w gardzieli możliwe że niema kilku sztuk i kupkuje materiał. Jak wszytko ok do daj znać :)

#7 Share Pawel9059

Pawel9059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 maj 2014 - 17:37

Zapychająca się młocarnia cepy klepisko sa w porzadku, szczeline na wylocie robiłem wieksza niz zwykle. zawsze kosilem 2 biegiem a teraz na 1 i dławił zauważyłem ze po wymianie łancucha na gardzieli to zaczelo sie robic bo nic innego nie robilem przed zniwani tylko wlasnie ten lancuch i nie pamietam czy odwrotnie nie przykrecilem tych listew pobierajacych slome w gardzieli

#8 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 29 maj 2014 - 19:03

Zapychająca się młocarnia Witam ,za mocno naciągnięte łańcuchy w gardzieli i nie ciągną non-stop tylko jak się trochę nagromadzi w gardzieli wówczas złapie i w ciągnie i podaje dużą ilość jednorazowo na cepy i wówczas to się dzieje, łancuchy z listwami są ustawione za wysoko od dna gardzieli i to będzie ta przyczyna, ponadto słoma za kombajnem też pewnie jest tak ułożona w kupeczki :rolleyes: Pozdrawiam.

#9 Share Pawel9059

Pawel9059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 maj 2014 - 06:05

Zapychająca się młocarnia Masz racje kolego gdy poluzowalem lancuch na gardzieli to jakby lepiej bylo. a sloma wlasnie w kupeczki za kombajnem.

#10 Share Pawel9059

Pawel9059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 22:45

Zapychająca się młocarnia witam, wymienilem pas naciagnelem i na gornym kole jest on rowny z kolem naciagniety mocno a przy obrotach 2000 mam zaledwe 800 obr. na bebnie czy tak powinno byc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 09:03

Zapychająca się młocarnia Jakbyś miał możliwość podmianki prądniczki i zegara to też może być przyczyną "niskich obrotów".

Przy 2300 to jest ok 920 a najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie niezależnym obrotomierzem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#12 Share damaxyz

damaxyz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:informatyka, góry, rolnictwo, sport, elektronika

Napisany 03 lipiec 2014 - 07:48

Zapychająca się młocarnia A sprawdzałeś szczelinę wlotową do młocarni? Jak będzie za duża to podobnie będzie się działo. (Wielkośc tej szczeliny jest proporcjonalna do wylotowej - jak masz instrukcję to jest to tam napisane)

Pozdrawiam,

#13 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 07:58

Zapychająca się młocarnia hmm.
1)Ja bym na Twoim miejscu wypierdzielił klepisko i je naostrzył podejrzewam że tempe jest tak samo sprawdziłbym cepy.
2)tak jak kolega wiesław16 piszę:łańcuch od gardzieli a w tym wypadku powinien się robić gorący lub źle ustawiony jest. Sprawdź ogniwka łańcucha. Jak czegoś nie jesteś pewny to do sąsiada sprawdzić jak ma on ustawione w swoim kombajnie.
3)Klepisko od cepów na ile masz ustawione i czy równo masz ustawione.

Edytowany przez tespis17, 03 lipiec 2014 - 08:01.

#14 Share Pawel9059

Pawel9059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 21:28

Zapychająca się młocarnia koledzy jak sprawdzic szczeline nigdy tego nie ustawialem kosze juz 4 sezon i nigdy nie trzeba bylo tam zagladac mlucil bardzo dobrze. Skrocilem od napinacza plaskownik ten co jest miedzy kolami pas teraz jest na gornym kole rowno pozuzowalem lancuch w gardzieli i zobaczymy. klepisko cepy i wiele innych podzespolow wymienione 4 lata temu bizon 97 r

#15 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 21:58

Zapychająca się młocarnia Witam,odepnij heder i gardziel i dostęp jest piękny, bo wylot jeszcze jakoś sprawdzisz od wytrząsaczy ale wlot jest od gardzieli i trzeba to odpiąć aby dobrze ustawić :rolleyes: Pozdrawiam.

#16 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 15:54

Zapychająca się młocarnia Pierwsze słyszę że trzeba to odpinać aby ustawić (nie mylić z wyważeniem).
Regulują się na śrubach z boku z przeciwnakrętkami. Otwierasz okienka i masz dostęp. Ja zawsze wkładam jakiś pręt w szczeliną między klepiskiem a cepami aby było równo raz z jednej strony raz z drugiej. Robiłem to tylko wtedy kiedy młóciłem rzepak ponieważ musiałem opuścić kosz czyli zrobić jak największą szczelinę.

Edytowany przez tespis17, 06 lipiec 2014 - 15:56.

#17 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 17:48

Zapychająca się młocarnia Witam,warunek- że masz idealnie proste klepisko :huh: Pozdrawiam

#18 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 20:48

Zapychająca się młocarnia Podepnę się pod temat.
Jak mocno należy napiąć łańcuchy podajnika pochyłego (w gardzieli)? W instrukcji jest podane, że listwy nie powinny dotykać dna przenośnika, a sprężyny napinające mają mieć 55 mm.
Widzę, że zalecacie poluzować łańcuchy, więc jak mocno je zluzować? :huh:

#19 Share Pawel9059

Pawel9059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 22:21

Zapychająca się młocarnia Jaka macie szczeline wylotowa, ile cm?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 23:15

Zapychająca się młocarnia Witam,szczelina pomiędzy listwą a blachą dna gardzieli 2-3 cm. jak ktoś sporo kosi lepiej dać 3cm bo i tak w niedługim czsie zrobi się nam na 2 cm jak trochę pochodzą łańcuchy i znowu by trzeba regulować by łańcuchy nie darły dna gardzieli zbyt wysoko od dna słabo ciągnie mniejsze ilości i się gromadzi w gardzieli :rolleyes: Pozdrawiam.