Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rbit

rbit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 maj 2014 - 10:05

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło Wczoraj po powrocie z pracy zauważyłem na feldze prawego przedniego koła olej. Nie było go dużo a ten wyciek z tej szczeliny pomiędzy piastą a korpusem zwolnicy. Co może być przyczyną i czy to poważne? Ciągnik jest nowy ledwo co dotarty. Pytam bo jeszcze do maja następnego roku ma gwarancję tak że jakby co to na drugi przegląd podam usterki i niech robią serwisanci. A nie działający wskaźnik paliwa to może być skopany sam czujnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 820 wyciek oleju przednie koło Dzisiaj, 19:32
  •  

#2 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 maj 2014 - 20:18

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło Napisz jaki masz typ przedniego mostu, bo nie wiadomo.
Co się dzieje z wskaźnikiem paliwa. Te wzkaźniki nigdy nie były dokładne.
KPK Kumurun Team

#3 Share Proktor

Proktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 maj 2014 - 20:52

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło u mnie ze zwolnicy w krzyżakowym to od nowości olej zasuwa i jest coś z uszczelką , ale nie mam czasu się z tym bawić

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 maj 2014 - 22:20

Wczoraj po powrocie z pracy zauważyłem na feldze prawego przedniego koła olej. Nie było go dużo a ten wyciek z tej szczeliny pomiędzy piastą a korpusem zwolnicy....

wrzuć fotkę co i jak. Takie rzeczy to na gwarancji Ci zrobią (mi robili pocenie się na tylnej osi).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share rbit

rbit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 maj 2014 - 06:14

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło Przedni most jest krzyżakowy. Wskaźnik po zapaleniu przez chwilę czasami pokaże poziom paliwa a później spada do zera. Pływak był sprawdzany na przeglądzie serwisant wyjął go i przesuwał go ręcznie to wtedy poziom paliwa wzrastał. Radził żebym sobie zrobił z tyłu rurkę przezroczystą od tego króćca do spuszczania paliwa i połączyć z tym wężem łączącym oba baki. Ale denerwuje mnie czemu wskaźnik ma nie działać.Może to wina samej tej kostki co nad bakiem jest ( ta kostka to jest ten czujnik)?
Tutaj jest zdjęcie tego miejsca gdzie tego oleju troszkę puściło przy kole powycierałem to teraz czysto jest ( tego oleju nie było dużo no ale nie wiadomo czy to jednorazowo czy dalej będzie ):
http://www.fotosik.p...5270a752d3.html
Aha i jeszcze zauważyłem też nieduży wyciek jak jest miska olejowa od strony skrzyni zresztą zdjęcie też dodałem:
http://www.fotosik.p...acf7e37454.html
Nowy ciągnik a już wycieki się zaczynają ...

Edytowany przez rbit, 30 maj 2014 - 07:21.

#6 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 30 maj 2014 - 08:41

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło Spokojnie nie panikuj, te ciagniki wymagaja poprawek ale jak sie zrobi to mozna spac spokojnie.
Tem mialem przecieki na przednich kolach, rozwiazaniem jest skrocenie tylko o jeden zwoj sprezynki w odpowietrzniku na gorze zwolnicy.

Przeciek kolo misy olejowej sam ustapil.

Ja mam duzo gorszy problem http://www.agrofoto....__fromsearch__1 zarzygane olejem wszystko pod kieronica przy 500mth...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#7 Share rbit

rbit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 maj 2014 - 09:43

Spokojnie nie panikuj, te ciagniki wymagaja poprawek ale jak sie zrobi to mozna spac spokojnie.

Taa... ja już głowicę całą wymieniałem więc może i panikuję dmuchając na zimne. Dzięki za rady.

#8 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 30 maj 2014 - 10:36

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło Jaki koszt takiej głowicy?

#9 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 30 maj 2014 - 12:52

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło @rbit Takim ludziom jak Ty nie dosc ze zmarnujesz czas zeby doradzic to jeszcze cie zmieszaja z blotem. Uwierz mi ze ja ze swoim Belarusem pomimo malego przebiegu duzo przeszlem - za duzo i konca nie widac ale mysle ze wiedze "jakas tam mam". Nie dziekuj mi, nie potrzeba mi tego z twojej strony.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#10 Share rbit

rbit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 31 maj 2014 - 05:59

@rbit Takim ludziom jak Ty nie dosc ze zmarnujesz czas zeby doradzic to jeszcze cie zmieszaja z blotem. Uwierz mi ze ja ze swoim Belarusem pomimo malego przebiegu duzo przeszlem - za duzo i konca nie widac ale mysle ze wiedze "jakas tam mam". Nie dziekuj mi, nie potrzeba mi tego z twojej strony.

Nie wiem o co chodzi chyba źle mnie zrozumiałeś. Ja mam zrobione 48 godzin a od pierwszej godziny głowica cała była do wymiany :) i już zaczynają się lekkie wycieki wiec moje podejście jest trochę sceptyczne w stosunku co do tego że to jest normalne w tych ciągnikach. Nie ma żadnej kontroli jakości - wiadomo że cena nowego Belarusa niższa od innych marek no ale bez jaj że kupujesz i przygotowywujesz sie mentalnie na ciąg awarii i remontów zamiast cieszyć się z jazdy. Tyle , a dziekowałem za rady po prostu odnośnie tych wycieków.

Jaki koszt takiej głowicy?

Koszt pewnie coś koło 2 tyś. Mnie kosztowało nic bo w cenie przeglądu pierwszego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 31 maj 2014 - 06:09

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło Ruski mają kiepskiej jakości uszczelniacze i to jakie by nie były czy oring czy simering. Jak do tego dołożysz średnie może zaangażowanie w złożenie ciągnika to taki jest później efekt. Z czasem się uspokoi jak te badziewne wymienisz na lepszej jakości. Głowica poleciała... nie zdziwił bym sie jeśli w rusach była przez piekarza przykręcona do silnika. Jak leci po kolei śruba za śrubą.
Możesz się wizualnie rozeznać jak ten most wygląda od strony technicznej.
http://www.pronar.pl...N Nr 1_2002.pdf

Edytowany przez seweryn20, 31 maj 2014 - 06:11.

KPK Kumurun Team

#12 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 30 listopad 2014 - 12:55

wiesz kup uszczelniacz ale silikony o takich samych numerach 

wiesz kup uszczelniacz ale silikony o takich samych numerach 

nie wiem czy mają kiepskie bo ja mam MTZ 82 z 1994 r. i nie robiłem jeszcze uszczelniaczy w zwolnicy

#13 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 12:57

W 1994r lepiej się przykładali ;) A cieknące uszczelniacze nie są objęte gwarancją niestety :/ 

KPK Kumurun Team

#14 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1301 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 grudzień 2014 - 15:34

kiedyś te czerwone to chodziły, gniotsa nie łamitosa ,a te nowe to gniot.  Uszczelniacze i dokładność wykonania poszczególnych części jest porażająca. Miałem ruska , przeszło mi sporo częsci przez ręce, wiem coś o tym.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#15 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 18:28

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło No właśnie to nie tylko wina uszczelniaczy tylko kiepsko zaprojektowany ciągnik i poszczególne części,no brak precyzji w ich wykonaniu.Ruski zawsze ciekły i do dzisiaj ciekną.Jedynie czym kuszą to ceną
U mnie z przedniej zwolnicy tej starego typu wycieka i koniec a rozbierane było kilka razy ,nic nie pomaga ,otworek wywiercony,proby z różnymi wariantami oringów ,nowa tuleja z kołnierzem i nic nie pomogło

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 18:38

No widzisz a u mnie nic jako tako nie cieknie. Akurat wymiary pod simeringi są ok. Kropla czasem spadnie z rozdzielacza, przedni most suchy, wałek wom suchy, sprzęgło będę robił to uszczelniacz na wale trzeba wymienić, ruskie uszczelnienia trzymają a poszła na angielskim orbitrolu. Sam silnik nie ma gdzie cieknąć i można go uszczelnić raz na zawsze, skrzynia biegów czy tylny most zresztą tak samo.  Nie jest tak źle trzeba tylko trochę chęci żeby porobić. Nawiasem mówiąc popatrz sobie pod brzuch ursusa dużej serii czy zetora. 80% ma kożuch na centymetr.

Ruskie jest tyle warte ile kosztuje dosłownie. Jakość adekwatna do ceny.

KPK Kumurun Team

#17 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 01 grudzień 2014 - 19:04

arab 1 ja mam MTZ 82 ale nie jest rusek tylko Belarus  fabryka mieści  się koło Mińska na Białorusi ja tam tylko wymieniam części eksplatacyjne a po za tym wymieniłem  końcówki wtrysku i nie mam przecieków   

#18 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 01 grudzień 2014 - 22:48

Niestety trzeba zakładać simeringi i oringi zachodnie, łożyska przynajmniej nasze, Definitywny konieć z wyciekami ze zwolnic to odpowietrznik i 70cm wężyka.

#19 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 02 grudzień 2014 - 08:34

arab 1 ja mam MTZ 82 ale nie jest rusek tylko Belarus  fabryka mieści  się koło Mińska na Białorusi ja tam tylko wymieniam części eksplatacyjne a po za tym wymieniłem  końcówki wtrysku i nie mam przecieków   

"Rusek" (czytaj w uproszczeniu) na swojego też wołam "rusek",w sklepie też pytam o części do "ruska"

co do wycieków to jak już kiedyś pisałem "jak dziś nie zareagujesz na pocenie to jutro wiadrami olej dolewaj".   Kupiłem okazyjnie gęsty olej przekładniowy Nigrol klasy GL- 1,takiego oleju używało wojsko, Zalałem nim podporę wału ,zwolnice i przedni most,zero wycieków .

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 10:57

Belarus 820 wyciek oleju przednie koło Ale przy tych ciągnikach to przysłowiowe pocenie pojawia się zbyt często.U nas nowych belarusów już nie przybywa ,nikt już ich nie mimo iż kuszą ceną
Miało być,nikt lub prawie nikt ich nie kupuje
Nie mówię że polski starszy ursus nie cieknie ,bo też cieknie ,ale ich już nie produkują,a ci jeśli chcą produkować i sprzedawać to muszą się postarać bo przyjdzie tak jak mówię że nikt im tych bubli nie kupi ,bo co to za przyjemność mieć nowy ciągnik i remontować i jeszcze wymyślać domowe sposoby napraw

Dodaj odpowiedź