Skocz do zawartości

Czy Ursus 1604 poradzi sobie...

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:00

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... piątka możesz też próbować z packomatem po tym to tylko siew
Valtra-Power Partner

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Dzisiaj, 19:35
  •  

#22 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 02 czerwiec 2014 - 15:16

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... 5-ka PHX i bedziesz latal jak wsciekly. duze odkladnie, na uwrociach kolo idace po sladach ciagnika, niska cena, zabezpieczenia hydrauliczne i solidna rama. z zagonowych polzawiesznaych chyba najlepsza alternatywa. wzglednie B-201 ale tam juz kolo nie jest skretne. nie baw siew w zadne zawieszane, a tym bardziej obrotowe zawieszane, za slaby podnosnik w 16ce zeby w to isc.
Piszę po polsku!

#23 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 02 czerwiec 2014 - 18:03

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... obrotowy półzawieszany 5 bo zagonowy to 6 albo 7

obrotowy półzawieszany 5 bo zagonowy to 6 albo 7
Valtra-Power Partner

#24 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 22:51

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... co 6 albo 7? 7 korpusow do 1604??
Piszę po polsku!

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2014 - 12:08

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Wyczytałem że pługi B-200 i 201 'idą bardzo lekko w ziemi', nie stawiają dużych oporów, B-201 szóstkę zapinają do Fortschritt'a 323. Szesnastka jest mocniejsza więc powinien z tym pługiem latać.
JA tak dywaguje o sześcioskibowych pługach, ale jednak do orki jest potrzebny zapas mocy, co z tego że moja szesnastka go pociągnie, na max obrotach i końcówce mocy... Potem zanim wyjadę w pole będę pogodę przez miesiąc oglądał, potem czekał aż wyschnie, przestanie wiać... jak mam się tak męczyć ... jednak piątka będzie ok tylko się zastanawiam, "B-" "PHX" ?

Edytowany przez Zefir, 03 czerwiec 2014 - 12:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 13:14

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... moim skromnym zdaniem zdecydowanie PHX. mocniejsza rama, lepsze hydrauliczne zabezpieczenia i genialne, skretne kolo idace po sladach ciagnika. dzieki temu nie bedziesz musial robic poprzeczniaka na 30metrow zeby sie ustawic w kolejnym przejezdzie, wjedziesz tylko ciagnikiem a plug sam wskoczy na swoje miejsce.
Piszę po polsku!

#27 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 13:30

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... ciągali szesnastkami 7 półzawieszane zagonowe ale zastanów się nad 5 ale obracana wg mnie lepsza będzie od pługu zagonowego
Valtra-Power Partner

#28 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 14:08

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... moze i ciagali ale lekko 16ki nie mialy. przerabialem ten temat i z 1604 i 1614, i z PHXem i z B-201. 6 korpusow to max do 16ki. a czy zagonowy, czy obrotowy nie ma znaczenia dla zapotrzebowania na moc skoro polzawieszany. wiadomo ze obrotowy 100 razy lepszy ale kolega @zefir nie chce obrotowego, bo ma jeszcze duzo innych sprzetow do kupienia.

Edytowany przez dexterek, 03 czerwiec 2014 - 14:18.

Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2014 - 09:13

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Dziękuję Panowie,
Wczoraj miałem okazję przetestować PHX'a 6, pożyczyłem plug od znajomego, a że mam za domem przeszło siedemdziesiąt arów obecnie nieużytków po zlikwidowanych tunelach... zrobiłem z tym porządek ;)
Miałeś rację @dexterek, pług sunie za traktorem jak po sznurku, to koło skrętne jest wprost rewelacyjne, jedyne co , to to że pięknie odwraca glebę tak ok 7-8 km/h.
Poeksperymentowałem z tą prędkością, i przy maksymalnej głębokości na jaką mogłem opuścić pług, pod delikatne wzniesienie na glebie klasy III A, jedynaka szosowa -> szybko zmieniona na czwórkę terenową ->... i redukcja do trójki + reduktor, szesnastka miała ciężko, prędkość spadała do 3,5-4 km/h nie byłem w stanie określić poślizgu, ale tak na oko było grubo ponad 50%, co w efekcie dało marny obraz orki, nie pochwalił bym się tą orką, oile można to przy takiej prędkości nazwać...(osobiście nazwał bym to zryciem ziemi, tak jak mój ŚP. Dziadziuś mawiał, dziki lepiej glebę przewracają) . Ale ... nie ma potrzeby orać tak głęboko, wiec ustawiłem 16-20 cm i dzida, szedł jak po maśle :)
Sześć skib targała szesnastka z 1850 obr/min, prędkość wg. GPS 7,86 , na zegarze pokazywało miej więcej to samo ok 8 km/h.
Wnioski:
PHX 6, dla mojej szesnastki jest chyba ciut za ciężki w mojej glebie, potwierdziło się to co myślałem, piątka i oranie będzie przyjemnością tak dla mnie jak i dla 1604 ;)
Koło skrętne, które pięknie podążą za śladem traktora, coś pięknego :) i oczywiście zabezpieczenie... tu nic więcej nie będę dodawał.
@konrad004, obrotówka jest marzeniem na chwilę obecną, za dużo pieniędzy muszę wpakować w "nowe" maszyny, bo te które posiadam to pod sześćdziesiątkę są, czeka mnie, naprawdę do jesieni ostre wietrzenie kieszeni.

Edytowany przez Zefir, 04 czerwiec 2014 - 09:28.