Skocz do zawartości

Czy Ursus 1604 poradzi sobie...

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2014 - 09:59

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Witam Wszystkich serdecznie
Czy Ursus 1604 poradzi sobie z talerzówką BDT-7 ?
Zastanawiam się także jak sprawuje się przedni TUZ montowany w Ursusach serii 12 oraz 16 ?
Czy standardowa pompa oleju, daje radę czy też potrzebna jest dodatkowa?
Jaki udzwig ma taki tuz w wyżej wymienionych ursusach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Dzisiaj, 01:57
  •  

#2 Share MafiaIspina

MafiaIspina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem,motoryzacją, wędkarstwem oraz spotrem

Napisany 29 maj 2014 - 15:25

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Wiesz co może mieć ciężko ja widziałem jak taką talerzówkę ciągli JD 7830 i miał co robić a jaki masz teren płaski ? pagórkowaty ? na jakie klasy ziemi ?

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2014 - 16:08

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Mieszkam w zachodniopomorskim (środkowopomorske ;) ) Pola mam usytuowane "płasko", nielicząc kilki przewyższeń nie przekraczających 3-7 m. Ziemie mam w klasie 3 i 4 .
Ojoj John 7830 toż to "Bydlak" prawie dwa razy tyle koni co szesnastka :(

Edytowany przez Zefir, 29 maj 2014 - 16:11.

#4 Share maniekt174

maniekt174

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo ;)

Napisany 29 maj 2014 - 16:54

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Będzie w niej miał przykro :( Jeśli będziesz chciał zapuścić ją trochę głębiej lub będzie mokro to niestety nie pójdzie. W talerzówce musisz mieć prędkość żeby ładnie resztki pocieła i je rozrzuciła. Do Talerzówki 6m, 160 kucy jest za mało. Musisz mieć jakiś zapas mocy :)

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2014 - 18:25

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... ... nie powiem żebym się cieszył z tej informacji :(
A w takim razie jaki agregat talerzowy do szesnastki proponujecie ? Czy zostaje mi "polska" zawieszana?
A, z radzieckich post PGR'owskich BDT jest kilka rodzajów, osobiście widziałem BDT-3 i 7 ciekawi mnie BDT-4-6 czym one sie różnią, i czy może im właśnie podoła 1604.

#6 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 29 maj 2014 - 18:31

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... możesz też odpiąć boki i robić sierodkiem jeśli się nie myle to ma ponad 4 m przynajmniej ja taką miałem
Valtra-Power Partner

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2014 - 20:55

możesz też odpiąć boki i robić sierodkiem jeśli się nie myle to ma ponad 4 m przynajmniej ja taką miałem

Też się zastanawiałem czy nieopuszczenie skrzydeł da pożądany efekt...

#8 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 29 maj 2014 - 22:14

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... na pewno sam tak miałem i było dobrze tylko będzie ciężka ja bym ci radził je odczepić roboty dużo nie ma

Edytowany przez konrad004, 29 maj 2014 - 22:16.

Valtra-Power Partner

#9 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 29 maj 2014 - 22:25

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... szestastka jest dobra do ciagania tej talerzowki po drodze. mam akpila tigera 6m i ani fendziu favorit 824 ani case magnum 7250pro na glebach 4-6 klasy nie jada jak nalezy, czyli powyzej 12kmh. 4 metry to absolutny max dla 1604 i polzawieszana, zadne zawieszane wynalazki. polzawieszana bo jest ciezsza, lepiej bedzie sie w ziemi zachowywac, latwiej regulowac glebokosc pracy i brak obciazenia dla "plecaka" 16ki.

a jaki jest cel montowania TUZa z przodu, jesli mozna zapytac?

Edytowany przez dexterek, 29 maj 2014 - 22:27.

Piszę po polsku!

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2014 - 09:07

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... TUZ na przedzie stosowany jest do wielorakich zastosowań... ;) , zadałem to pytanie bo się zastanawiam nad jego montażem w mojej szesnastce, a chodzi mi o zastosowanie: agregatu przedniego, (talerze,brony) do mojego zestawu Unia Famarol + Amazone AD3000

A tu kilka linek do filmów traktujących o zastosowaniu przedniego TUZ'a

Edytowany przez Zefir, 30 maj 2014 - 09:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 30 maj 2014 - 14:51

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... ja doskonale wiem, po co sa przednie TUZy w ciagnikach, moje pytanie dotyczylo bardziej maszyny jaka Kolega chce na nim powiesic
Piszę po polsku!

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2014 - 15:46

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Mam kilka koncepcji ale ten jest jak dla mnie obowiązkowy :
FRONT DISC - AGROMASAR
http://www.agromasar...p-in-grass2.jpg
Zastanawia mnie bardzo jak jest rozwiazana sprawa hydrauliki w takim TUZ'ie, czy i tak slaba pompa w szesnastce wydala? Czy montuje sie pompy "poboczne" ?

Edytowany przez Zefir, 30 maj 2014 - 15:50.

#13 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 30 maj 2014 - 17:26

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... co do mocy i wydajnosci pompy w 1604 wobec agregatu zamieszczonego na tej fotografii to problemu nie bedzie zadnego. taka talerzowka przy tej szerokosci (3m) wazy nie wiecej niz 1000-1200kg. ale sama koncepcja mnie w ogole nie przekonuje, jestem zagorzałym zwolennikiem urzadzen polzawieszanych. nie potrafie wymyslic zadnego powodu stosowania tego typu rozwiazan, poza rozlozeniem mas na przodzie i tyle ciagnika. wyjatkowo nie podoba mi sie ugniatanie kolami uprawionej juz gleby, a pomyslu kolejnosci poszczegolnych czesci agregatu komentowac nie bede. takie rozwiazanie to w sumie jedyna mozliwosc, jesli sie ma tylko zawieszane zabawki i chce sie za jednym przejazdem uprawic i zasiac.
Piszę po polsku!

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2014 - 19:41

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... @dexterek, do niedawna uprawiałem blisko czterdzieści h. poczciwą nie dokońca udaną "sześćdziesiątką" oraz niezawodnym "ciapkiem" ktorego nota bene chyba nigdy się nie pozbędę. Z racji tego że po przejęciu (..) stosunkowo niedano ok. dwa lata, zacząłem iść w strone specjalizacji... sporo zainwestowałem w zabudowania, w bardzo bliskiej przyszłości (jesień) przybędzie mi kolejne trzydzieści h. Moją szesnastkę kupiłem niedawno, nie ukrywam był to wybór podyktowany czystymi realjami ekonomicznymi na chwilę obecną i w tej cenie jedyny realny wybór. Zastanawiam się poważnie czy dam rade o czasie ogarnąć wszystko, dlatego idę tokiem rozumowania "jeden przejazd" , jestem na etapie rozgladania się za maszynami dlatego dla mnie to otwarta kwestja wyboru.

#15 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 30 maj 2014 - 21:36

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... doskonale rozumiem Twoje polozenie i tok rozumowania. jest sluszny, choc ja bym wybral inna sciezke. co do zapotrzebowania mocy i wydajnosci pompy na takie agregaty 1604 da rade z 3m talerzowka doprawiajaca z przodu i jakims tam siewnikiem z tylu. mozesz sobie zalozyc wzmocniona pompe hydrauliczna, na pewno dluzej popracuje.
Piszę po polsku!

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2014 - 23:05

... choc ja bym wybral inna sciezke...

Może zdradzisz.... ? Dobrych fachowych rad, mi potrzeba ;)

#17 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 31 maj 2014 - 13:10

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... juz zdradzilem. wole agregaty uprawowo-siewne polzawieszane, bo moge sobie zmniejszyc cisnienie w kolach ciagnika, zeby mial lepsza przyczepnosc, nie obciazam TUZa ciagnika, oraz nie jezdze kolami po juz uprawionej glebie:)
Piszę po polsku!

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 31 maj 2014 - 21:27

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Do tego trza dodać mase agregatu zawieszanego, a pół zawieszanego.
Kolega kupił Focusa zawieszanego a ja pół zawieszanego, ja jestem zadowolony, a on nie, tylko rok siał, nie mam masy i nie podoba mu się siew.

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2014 - 11:38

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Powiedzcie mi Panowie, czy z pługiem jest tak samo? Czeka mnie także jego zakup i się zacząłem zastanawiać, jednego jestem pewien, przy moich długich polach nie będę się bawił w ciężkie (drogie) pługi obrotowe, pół zawieszany mi spokojnie wystarczy, z nawrotami nie będzie problemu... Tylko pytanie, piątka zawieszana czy szóstka pół zawieszana ( tu do fachowców czy w mojej glebie szóstka w ogóle zda egzamin w zespole z szesnastką? )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:38

Czy Ursus 1604 poradzi sobie... Lepiej piątka pół zawieszana.