Zaloguj się, aby obserwować  
mon21051

Nowa prasa rolująca jaką wybrać ?

Polecane posty

mon21051    0

Witam potrzebuje waszej opinii. Mam zamiar kupić prasę rolującą na usługi w ilości ok 800ha (zwijana będzie sama słoma) Moje pytanie jest jaką wybrać prasę bo zastanawiam się na lely 445 czy to dobry wybór ? na taką ilość ? prasa współpracować będzie z ciągnikiem 150 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xMechanikx    6

Osobiście wybrał bym Lely, nie pamiętam jakie ma zapotrzebowanie na moc ale chyba powinno wystarczyć te 150 kucyków.

Edytowano przez xMechanikx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A możecie poprzeć jakimiś argumentami swoje polecenia pras? Bo takie bezpodstawne wypisywanie raczej koledze nie pomoże. A zastanawiał się kolega może nad dużą kostką wydajność tych pras jest sporo wyższa z samej nawet racji że nie trzeba się zatrzymywac do wyrzutu sprasowanego materiału.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xMechanikx    6

Tylko że nie kupi nowej wielko-gabarytowej a używaną w tej cenie będzie naprawdę ciężko znaleźć. Musi jeszcze wziąść pod uwagę czy dysponuje sprzętem żeby je zwieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nowa Lely 445 w chwili obecnej to koszt w granicach 150-180 tys brutto więc przeskok na dużą kostkę jest nie taki już duży tylko nie wiadomo czy koledze pasuje.Jeśli interesuje go prasa rolująca to polecał bym JD serii 900 dobre parametry techniczne i chyba najszybszy wyładunek beli na rynku bo jak podaje producent 5s.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

nie warto płacić za ten szybki rozładunek w JD serii 900 bo dla mnie nie miało by to różnicy czy rozładunek trwa 5s czy 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przy takim areale 5s to sporo wliczając czas + koszt paliwa i zużycie maszyn.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

tylko pytanie kiedy ten szybki rozładunek w jd 900 się zwróci bo różnica jest spora porównując do innych markowych pasówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj