Skocz do zawartości

Zdjęcie

2,7 ha dotacje, uprawa, dzierża

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rys88

rys88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:24

2,7 ha dotacje, uprawa, dzierża Dzień dobry,

Przepraszam jeśli temat wrzuciłem do nie odpowiedniego działu.

Mój temat dotyczy 2,7 ha mojego dziadka. Dziadek prowadził przez kilkanaście lat gospodarkę ( świnię, krowy i kilka hektarów ). Obecnie zostało mu 2,7 ha przy domu i około 0,6 ha łąki zalesionej Olszyną.

Dziadek nie prowadzi gosp. przez ok. 25 lat. Nie jest w temacie, dotacji unijnych itp. Jest obecnie na emeryturze strukturalnej z KRUSU, która kończy się z tym rokiem, dlatego pomysł, aby jakoś zagospodarować ten kawałek ziemi.

Z tym właśnie wiążę się moje pytanie jakie dotacje unijne można brać, czy trzeba uprawiać pole ? Być może bardziej opłaca się wydzierżawić, czy wtedy można wziąć jakieś dotacje ?

Jakie kwoty rocznie można uzyskać z dzierżawy ? Pole to głównie 4 i 5 klasa, w 2 kawałkach przedzielone jedynie drogą dojazdową. Teren płaski.

Dziadek nie ma już żadnego sprzętu rolnego. Dlatego w razie uprawy jesteśmy zdani obce osoby.

Życzliwe osoby proszę o wytłumaczenie tego laikowi.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2,7 ha dotacje, uprawa, dzierża Dzisiaj, 03:52
  •  

#2 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:38

2,7 ha dotacje, uprawa, dzierża Trochę namieszałeś albo bajki piszesz - z jakiej racji ma emeryturę strukturalną ? co do tej pory działo się z tą ziemią ?

#3 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 29 maj 2014 - 06:19

2,7 ha dotacje, uprawa, dzierża Dokładnie kolego namieszałeś w tym poście. Po pierwsze ile dziadziuś ma lat po drugie jeśli jest na rencie strukturalnej to musiał tą ziemię komuś odpisać po trzecie z krusu to mógł dostać jedynie świadczenie przedemerytalne a nie "emeryturę strukturalną" bo nie ma czegoś takiego w krus po czwarte jak może dziadek mieć tą "rentę" jak piszesz że już 25 lat nie prowadzi gospodarstwa. Kolego tu jedno drugie wyklucza weź ogarnij trochę te wszystkie informacje i sklej w coś sensownego. A co do samego pola rozejrzyj się za tematem wierzby energetycznej jak nie chcesz nabijać dużych kosztów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rys88

rys88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 maj 2014 - 08:37

2,7 ha dotacje, uprawa, dzierża Dziadek nie prowadzi gosp. 25 lat. Po gosp.prowadził firmę.
Dzierżawa pola kończy się z tym rokiem - musiał komuś wydzierżawić, aby dostać rentę.
Ma 69 lat.
Prawdopodobnie pomyliłem emeryturę z rentą.
Renta strukturalna kończy mu się w 2015 roku, dlatego aby mieć dodatkowe pieniądze chce coś zrobić z ziemią.

Wszystkie błędy są spowodowane tym, że nie mam za dużo wiedzy na ten temat, a chcę dziadkowi pomóc.

Dziękuje za wskazanie błędów i odpowiedź w temacie.

Edytowany przez rys88, 29 maj 2014 - 08:41.

#5 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 29 maj 2014 - 10:31

2,7 ha dotacje, uprawa, dzierża Dziadek na pewno nie ma strukturalnej [ jak 25 lat nie ma gospodarstwa] jak ma 69 lat to ma emeryturę. A ziemię nie może dzierżawić ten co dotychczas i dzielić się dopłatami [dużo tego nie będzie ale lepiej niż wynajmować do obróbki. ]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share rys88

rys88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 maj 2014 - 11:14

2,7 ha dotacje, uprawa, dzierża Przez cały ten czas opłacał KRUS.

Nie piszę, że dziadek nie ma gosp. 25 lat tylko go nie prowadził od tylu lat. Tak zawsze pole było dzierżawione.