Polecane posty

Witam.Mam taki problem zamierzam sprzedać swój obecny ciągnik i kupić Masseya Fergusona z serii 8110,8120,8130,8140 lub 6180 i mam dylemat który z nich bedzie najlepszy moc ma być w okolicy 150km dlatego wybrałem te modele.Który z nich jest mniej awaryjny 81** czy 61** ?Widziałem kilka tematów odnoszących się do jednego modelu,a mi chodzi o porównanie dwóch serii.Ciągnik miałby pracować z zestawem uprawowo-siewnym,pługiem 5 skibowym,robić jako główna maszyna . :) Nie wiem czy warto ryzykować i zamieniać maszyny przed żniwami :( ale awaryjność mojego obecnego traktora zaczyna mi już bardzo przeszkadzać. :( Proszę o szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Jak potrzebujesz 150km to 6180 odpada na wstępie bo ma on 125, posiadam ten ciągnik i powiem tylko tyle że jestem z niego zadowolony. Mam go 6 rok i wymieniam tylko oleje i założyłem w nim tylko wtryski i jeżdżę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Spalanie 10-12/mth, podnośnik to napewno ma mocniejszy seria 81** i jak masz zamiar podczepić pług 5 skib to też raczej 81**, ja mam 4 obrót który zabiera na szerokość ciągnika to jadę do 9km/h w porywach do 10 ale jak przyjdzie cięższa ziemia to tak koło 6-7 średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja tak jak już napisałem 6 rok jezdzę i tylko zmiana olejów, skrzynia jak to skrzynia, czy to będzie 61** czy 81** to nie ma jakiś wielkich różnic. Ja swojego przy kupnie zaczepiłem do pługa i w pole, zresztą sam handlarz powiedział że jade i bez gadania bo był pewny sprzętu. Sprawdzić najlepiej wszystko, rozgrzać, pojezdzić, jak rusza, czy nie szarpie, jak półbiegi się zmieniają, rewers jeśli elektro to czy nie zgrzyta, hamulce czy sie nie kończą, funkcje podnośnika (EHR) czy działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj