Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trawa dla królików

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, fotografia

Napisany 28 maj 2014 - 16:42

Trawa dla królików

Witam. :) Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?

Edytowany przez Mati2812820, 31 styczeń 2015 - 10:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trawa dla królików Dzisiaj, 15:01
  •  

#2 Share bamber1993

bamber1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 maj 2014 - 17:14

Trawa dla królików Wątpię, żeby była zanieczyszczona spalinami, bo one idą raczej w gore/bok. Problem w tym(mogę się mylić), ze kosiarki ogrodowe robią z trawy "papkę" i króliki tego siana raczej nie będą jeść.
Jeśli masz możliwość radziłbym poczekać aż trawka trochę podrośnie i machnąć ja zwykła kosa.

Edytowany przez bamber1993, 28 maj 2014 - 17:16.

#3 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 28 maj 2014 - 21:51

Trawa dla królików Siano z kosy spalinowej (wykaszarki jak kto woli) sam osobiscie podawalem krolika i nie tylko. A co do trawy z kosiarki to jest tez ten problem ze sie szybko grzeje wiec trzeba na nia uwazac. Osobiscie troche czasem daje ale bardziej traktuje to jako sciolke niz pasze

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 02 czerwiec 2014 - 19:05

Trawa dla królików Króliki nie za bardzo lubią taką trawę. Niedawno zrobiłem siano, trawa była skoszona spalinówką na małych obrotach, tylko trawa była wysoka(do kolan) i siano jest ok, bardzo chętnie spożywają. Świeżej trawy spod kosiarki raczej jeść nie będą, co najwyżej przebiorą, tak bynajmniej robią moje. Ja jak kosze trawę kosiarką to robię z niej sianokiszonkę na zimę, chętnie wcinają :)

#5 Share MarcinStawiarz

MarcinStawiarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 22:32

Trawa dla królików moje przyzwyczaiły się do mleczu, babki, lucerny i koniczyny rwanej albo ciętej. takiej trawy z kosiarki to nie bardzo. Taka trawa z kosiarki spalinowej, poza tym że jest bardziej rozdrobniona to jeszcze szybciej grzeje się i jest bardziej zmieszana z ziemią ( jak załapiesz jakieś kretowisko, to ziemia oblepia się wewnątrz lawety kosiarki). Teraz mam 7 królików i dwa razy dziennie, a jak mam wolne, to częściej daje im świeżą zielonkę. Najczęściej mlecz, z którym walczyłem zanim miałem króliki, a którego teraz zaczyna brakować :)
ps. osobiście nie karmiłem króli trawą z kosiarki, ale moje wolą całe liście bądź źdźbła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 14:27

Trawa dla królików No moje też lubią mlecz, babkę, koniczynę, ale na podwórku zaczyna już ich brakować, więc muszę na pole jeździć po paszę ;) Ja mam 2 sztuki to mniej zjedzą, jakbym miał 7 to ciężko było by je wykarmić.. :P

#7 Share MarcinStawiarz

MarcinStawiarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 14:56

Trawa dla królików do tego pełnoporciowa pasza jest więc jakoś dają radę :) No i woda w poidłach

#8 Share Mati2812820

Mati2812820

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 15:30

Trawa dla królików Woda to podstawa :D Co jeszcze im dajesz do jedzenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share MarcinStawiarz

MarcinStawiarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 20:15

Trawa dla królików teraz dostają paszę pełnoporcjową ferm-paszu, zielonkę wszelkiego rodzaju, czasem marchew, obierki od cukinii, od marchwi. muszę się w jakieś okopowe na zimę zaopatrzyć. Siano i słomę mam już załatwioną tylko paśniki na siano dla lepszej higieny muszę jakieś zamontować. Zimą bedą jadły mieszkanki zbożowe. zostawię tylko dwie samice i jednego samca i muszę im jakoś mieszankę pokarmową opracować :).
Ps. Nie wszędzie woda to podstawa ;) większość osób, które znam uważają, że króliki mogą bez wody żyć, no ale... im króle zdychają nie wiadomo czemu, a moje rosną jak trzeba :).
Obecnie mam bezrasowe, ale w przyszłym roku chcę zakupić popielańskie białe i kalifornijskie. Przez rok lub dwa będę utrzymywał te dwie rasy plus bezrasowce i po tym czasie zdecyduję co dalej.
Ps. 5 sztuk 2,5 miesięcznej młodzieży codziennie przekładam do klatki 2x2 metry ustawionej na ziemii, gdzie mam zatrzęsienie mleczu i koniczyny i tam sobie skubią to co rośnie w obrębie kaltki. Klatka oczywiście przestawiana codziennie.

Edytowany przez MarcinStawiarz, 07 sierpień 2014 - 20:16.