Polecane posty

Mati2812820    3588
Napisano (edytowany)

Witam. :) Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?

Edytowano przez Mati2812820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber1993    23
Napisano (edytowany)

Wątpię, żeby była zanieczyszczona spalinami, bo one idą raczej w gore/bok. Problem w tym(mogę się mylić), ze kosiarki ogrodowe robią z trawy "papkę" i króliki tego siana raczej nie będą jeść.

Jeśli masz możliwość radziłbym poczekać aż trawka trochę podrośnie i machnąć ja zwykła kosa.

Edytowano przez bamber1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siano z kosy spalinowej (wykaszarki jak kto woli) sam osobiscie podawalem krolika i nie tylko. A co do trawy z kosiarki to jest tez ten problem ze sie szybko grzeje wiec trzeba na nia uwazac. Osobiscie troche czasem daje ale bardziej traktuje to jako sciolke niz pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Króliki nie za bardzo lubią taką trawę. Niedawno zrobiłem siano, trawa była skoszona spalinówką na małych obrotach, tylko trawa była wysoka(do kolan) i siano jest ok, bardzo chętnie spożywają. Świeżej trawy spod kosiarki raczej jeść nie będą, co najwyżej przebiorą, tak bynajmniej robią moje. Ja jak kosze trawę kosiarką to robię z niej sianokiszonkę na zimę, chętnie wcinają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje przyzwyczaiły się do mleczu, babki, lucerny i koniczyny rwanej albo ciętej. takiej trawy z kosiarki to nie bardzo. Taka trawa z kosiarki spalinowej, poza tym że jest bardziej rozdrobniona to jeszcze szybciej grzeje się i jest bardziej zmieszana z ziemią ( jak załapiesz jakieś kretowisko, to ziemia oblepia się wewnątrz lawety kosiarki). Teraz mam 7 królików i dwa razy dziennie, a jak mam wolne, to częściej daje im świeżą zielonkę. Najczęściej mlecz, z którym walczyłem zanim miałem króliki, a którego teraz zaczyna brakować :)

ps. osobiście nie karmiłem króli trawą z kosiarki, ale moje wolą całe liście bądź źdźbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2812820    3588

No moje też lubią mlecz, babkę, koniczynę, ale na podwórku zaczyna już ich brakować, więc muszę na pole jeździć po paszę ;) Ja mam 2 sztuki to mniej zjedzą, jakbym miał 7 to ciężko było by je wykarmić.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz dostają paszę pełnoporcjową ferm-paszu, zielonkę wszelkiego rodzaju, czasem marchew, obierki od cukinii, od marchwi. muszę się w jakieś okopowe na zimę zaopatrzyć. Siano i słomę mam już załatwioną tylko paśniki na siano dla lepszej higieny muszę jakieś zamontować. Zimą bedą jadły mieszkanki zbożowe. zostawię tylko dwie samice i jednego samca i muszę im jakoś mieszankę pokarmową opracować :).

Ps. Nie wszędzie woda to podstawa ;) większość osób, które znam uważają, że króliki mogą bez wody żyć, no ale... im króle zdychają nie wiadomo czemu, a moje rosną jak trzeba :).

Obecnie mam bezrasowe, ale w przyszłym roku chcę zakupić popielańskie białe i kalifornijskie. Przez rok lub dwa będę utrzymywał te dwie rasy plus bezrasowce i po tym czasie zdecyduję co dalej.

Ps. 5 sztuk 2,5 miesięcznej młodzieży codziennie przekładam do klatki 2x2 metry ustawionej na ziemii, gdzie mam zatrzęsienie mleczu i koniczyny i tam sobie skubią to co rośnie w obrębie kaltki. Klatka oczywiście przestawiana codziennie.

Edytowano przez MarcinStawiarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Nestix
      Mam problem gdyż firma paszowa mnie oszukała na słabej jakości paszy??
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez ROLNIKSARA
      Witam,
      czy jest kto ktoś sieje trawę jednoroczną? Interesuje mnie jakiej gleby potrzebuje i termin siewu ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj