Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z prow 2013 pomocy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bigfarmer9

bigfarmer9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 maj 2014 - 11:43

problem z prow 2013 pomocy Witam!
Mam problem tzn. mój tata przepisał rok temu dotacje (obszarowe, bezpośrednie) na brata i później przyszło nam pismo, że możemy wziąć ciągnik na modernizacje gospodarstw rolnych. Podpisaliśmy umowę z agencją, ciągnik kupiliśmy, i podczas rozpatrywania wniosku o płatność doszli do tego, że tata nie posiadał gospodarstwa rolnego (w roku 2013 bo w innych było ok). Sprawę ma rozpatrywać radca podobno że jeśli oddamy dotację którą rzekomo brat wziął to jest szansa że dostaniemy dofinansowanie do modernizacji. Nie wiemy co teraz robić, ponieważ nikt nam nie gwaratuje, że dostaniemy dofinansowanie do ciągnika. Dotacje bezpośrednie były przepisane z powodów rodzinnych, na ten rok wróciło to do normy dotacje są zpowrotem na tatę. Mam toteż pytanie, jeżeli ktoś był w podobnej sytuacji to czy mógł by mi doradzić co mamy z tym zrobić, zaryzykować i wpłacić dotację czy co. Proszę o rozsądne odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z prow 2013 pomocy Dzisiaj, 02:15
  •  

#2 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 maj 2014 - 12:11

problem z prow 2013 pomocy Przepisał co to oznacza, była jakaś umowa (notarialna, dzierżawy,) czy tylko brat wypełnił nowy wniosek i wpisał działki ojca.
Jęśli by tylko wpisał to są szanse na ten ciągnik, ale jak wiadomo każdy kij ma dwa końce, kasę za dopłaty trzeba oddać i oby tylko na tym sie skończyło...

#3 Share bigfarmer9

bigfarmer9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 maj 2014 - 12:37

problem z prow 2013 pomocy nie nie było umowy notarialnej tylko napisał nowy wniosek i wpisał działki taty i tyle ale faktycznie to było tak że tata je urzytkował i on wziął kase a formalnie tylko figurowało jako iż brat wziął dotację. Ale prawda jest taka że gdybyśmy mieli pewność że dostaniemy płatność za ciągnik to jesteśmy gotowi oddać płatność bezpośrednią za poprzedni rok.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 28 maj 2014 - 12:50

problem z prow 2013 pomocy Ciekawa bardzo sytuacja, mial ktos podobne sytuacje o doplatach na inna osobe przy skladaniu?

#5 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 28 maj 2014 - 13:25

problem z prow 2013 pomocy Taka sama sytuacja ma miejsce przy młodym rolniku, gdy po przepisaniu ziemi "zapomni się" zmnienić właściciela tzn tata dalej składa wniosek, mozna oddać kasę z płatności aby nie oddać młodego rolnika, także myślę że tu też się powinno udać, ale trzeba pytać u źródła w swoim oddziale regionalnym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bigfarmer9

bigfarmer9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 maj 2014 - 13:40

problem z prow 2013 pomocy dzięki za podpowiedź w moim oddziale regionalnym wprawdzie gwarancji mi nie dają ale mówią że to raczej powinno przejść. dzięki marakam