Skocz do zawartości

Zdjęcie

[truskawka] dursban a zbiór truskawek

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 maj 2014 - 19:09

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Witam

Na etykiecie dokładnie nie wyczytałem o okresie od którego można spożywać truskawki po oprysku dursbanem na pędraki
Więc opryskałem w ilości 0.15 l na 25 arów
Za tydzień będą trukawki do jedzenia ,czy mogę je jeść?

Edytowany przez dogberry, 25 czerwiec 2014 - 07:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[truskawka] dursban a zbiór truskawek Dzisiaj, 01:22
  •  

#2 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 maj 2014 - 19:15

[truskawka] dursban a zbiór truskawek chyba zartujesz... zatrules te truskawki, w zadnym wypadku ich nie jedz, cos takiego to przestepstwo.

#3 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 maj 2014 - 19:33

[truskawka] dursban a zbiór truskawek ale jest jakiś okre karencji (dni)?
za 3 tygodnie?

Na etykiecie nic nie pisało

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 27 maj 2014 - 20:20

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Poszukaj w Google :) Jeżeli znalazłem ten sam oprysk to co Ty stosowałeś to nie ma na niego karencji ;) http://www.e-ogrodek...,dursban-480-ec
norweskie-lesne.pl

#5 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 27 maj 2014 - 21:07

[truskawka] dursban a zbiór truskawek http://www.minrol.go...-ochrony-roslin
zobacz sobie

#6 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 maj 2014 - 21:22

[truskawka] dursban a zbiór truskawek to co mam teraz robić?
zaorać?

#7 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 maj 2014 - 11:42

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Te truskawki juz do niczego się nie nadają,jedyne co pozostaje zrobić to wg mnie zaorać i rozpocz na nowo,to ma największy sens ale decyzja należy do Ciebie.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

#8 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 28 maj 2014 - 12:35

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Po jakiego czorta orać truskawki? wykosić je i czekac do przyszłego sezonu.
Niema okresu karencji bo jasno jest napisane że można pryskać PO ZBIORACH owoców !!!. ja stosowałem po skoszeniu liści
\
Ps nieźle gościowi doradziliście żeby zaorał ... aż szkoda gadać .

#9 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 28 maj 2014 - 13:32

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Co wy za brednie opowiadacie. Nie ma żadnej karencji dla truskawek i można je zrywać i sprzedawać bez obaw wykrycia pozostałości substancji aktywnej
Sorry mój błąd, opierałem się na starej etykiecie.
Wiec woli jasności nie można stosować w uprawie truskawki

Edytowany przez newagro, 12 czerwiec 2014 - 12:20.

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#10 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 30 maj 2014 - 17:43

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Chyba cie pogrzało kolego jeśli twierdzisz że można pryskać owoce truskawki i sprzedawać zaraz po oprysku.
Po pierwsze aktualnie dursban nie jest zarejstrowany do ochrony truskawki, a po drugie jak był to było wyraźnie napisane oprysk po zbiorze owoców.

Wiec czytajcie ze zrozumieniem etykiety bo możecie potruć siebie i innych a za to jest odpowiedzialność karna jak pisze nie dotyczy nie jest to równoważne z okresem karencji 0 godzin/dni.

Tak jak już pisali zostawić do przyszłego roku i najlepiej nie jeść dursban utrzymuje sie przez 14-30 dni więc ja bym nie ryzykował.

Edytowany przez Soulshakin, 30 maj 2014 - 17:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 maj 2014 - 19:04

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Jeżeli srodek nie jest zarejestrowany w truskawce to oczywiste jest że nie będzie podanej karencji dla truskawki
to bardzo groźny środek prewencja dla ludzi 24 godz dla pszczół 96 godz

#12 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 30 maj 2014 - 20:19

[truskawka] dursban a zbiór truskawek U mnie jak pryskałem czosnek dursbanem to czuć go było przez 3 dni także pozdrawiam kogoś kto taką truskawkę spróbuje.

W zupełności popieram Soulshakin'a brak rejestracji = brak informacji o karencji.

Ps Newagro ty sobie raczej sprawy nie zdajesz z takiego głupiego doradzania ... skoro niema karencji dam ci 1kg świeżo opryskanych truskawek ciekawe co z tobą będzie.

#13 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 31 maj 2014 - 13:52

[truskawka] dursban a zbiór truskawek slepy 78 moderator powinien twój nr IP podać policji i powiedzieć co zrobiłeś, powinni cię sprawdzić czy czasem tego nie sprzedajesz Piorin powinien dowalić ci karę za ten numer czy ty masz w ogóle pozwolenie na wykonywanie zabiegów? Tacy ludzie trują ludzi i wszelkie pożyteczne zwierzęta i owady!!! Jak bym wiedział gdzie mieszkasz już byś miał kontrolę! ;[

#14 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:29

[truskawka] dursban a zbiór truskawek A tak po za tym, dawka 0.15l na 25ar pędrakom nic nie zrobiła, nawet nie zauważyły że ktoś próbował je zwalczyć

#15 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:15

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Sorry wygląda na to że opierałem się na nieaktualnej etykiecie.
Ale oburzenie mnie trochę rozbawiło bo jak czasami czytam o mieszaninach w innych uprawach to tez włos mi się jeży.
A z resztą dobra praktyka mówi że przed stosowaniem środków należy zapoznać się z ich etykietą stosowania
Jeszcze raz sorry za mój błąd.

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#16 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 09:56

[truskawka] dursban a zbiór truskawek UP
Ty chyba dalej nie zrozumiałeś błędu twojego toku rozumowania. Opieranie się na nieaktualnej etykiecie nie ma nic wspólnego z przetworzeniem informacji na niej zawartej.
Na etykiecie pisało że karencja "nie dotyczy" co nie znaczy jak ty to zrozumiałeś że można pryskać kiedy się chce i zbierać owoce tylko że z powodu terminu stosowania tego środka w uprawie truskawki ( po zbiorze owoców) karencja nie dotyczy bo nigdy nie będzie sytuacji w której opryskujemy owoce.

Wiec twoje tłumaczenie o nieaktualnej etykiecie jest tym bardziej głupie i żałosne powinieneś się dwa razy zastanowić co piszesz, bo kiedyś ktoś nierozważny posłucha twojej opinii i się potruje.

Edytowany przez Soulshakin, 12 czerwiec 2014 - 09:57.

#17 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 11:29

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Fakt informacja że nie dotyczy wydawała mi się dziwna i pewnie przeoczyłem zapis ze można go stosować po zbiorze.
Widać takie są skutki pisania postów na szybko.
A jeśli bym udzielał odpłatnej porady to byłaby ona przemyślana i dopasowana indywidualnie do sytuacji i co najważniejsze wiązało by się to z wzięciem odpowiedzialności za decyzję.
I tym kończę moją pomyłkową wypowiedź kropka .

#18 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 11:45

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Czyli idąc twoim tokiem rozumowanie udzielanie nieodpłatnej porady może być bezmyślne i głupie nawet jeśli idzie za tym doradzanie komuś trucia siebie i ewentualnie innych. W takiej sytuacji lepiej nie udzielać się wcale. Dziwne jest te twoje tłumaczenie bo nawet na szybkiego osoba choć odrobinę rozeznana w naszej branży nie powinna doradzać stosowania mocnego toksycznego środka tylko dlatego że w etykiecie pisze karencja - nie dotyczy.

#19 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 12:18

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Jeśli o mnie to jestem jak najbardziej za stosowaniem środków zgodnie z ich przeznaczeniem a nie truciem środowiska i ludzi bo wiem jak wygląda wynik próby na pozostałości na 1 dzień przed końcem karencji oraz jakie to może rodzić konsekwencje.
A co do mojego rozeznania to zapewniam że jest ono wysoko ponad średnią.
I to niby ja mam problem z rozumowaniem. Jeśli ktoś prosi mnie bezpośrednio o poradę to staram się podejść do niej rzeczowo i zgodnie z dobrą praktyką rolniczą, a w tym konkretnym przypadku ewidentnie (odpowiedziałem na ogólnie podane pytanie) był mój błąd bo zrobiłem to na szybko nie sprawdzając dokładnie zezwolenia na etykiecie.
A z resztą znajdź drugą osobę która po wpadce potrafi przyznać się do błędu a pełno jest tu porad oderwanych od rzeczywistości

Edytowany przez newagro, 12 czerwiec 2014 - 22:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:08

[truskawka] dursban a zbiór truskawek Pkt. 1.8 – pisanie postów zawierających porady mogące narazić innych użytkowników na utratę zdrowia, lub życia, oraz straty materialne,

To z regulaminu Czasem warto pomyśleć albo poczytać