panmino

Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m?

Polecane posty

panmino    26

Mam kosiarkę o szerokości koszenia 2,1m, chciałbym kupić zgrabiarkę karuzelową, bo moja 7-mio gwiazdowa już się mocno wyeksploatowała. Czy jest jakaś zasada, według której można dobrać optymalnej szerokości zgrabiarkę? Chodzi o to, żeby wykorzystać optymalnie możliwości zgrabiarki, a nie wozić ją w powietrzu między pokosami. Jakie są Wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Trochę dziwne pytanie, dobierałbym raczej do wielkości łąki, tym bardziej, że większość karuzel ma regulację szerokości pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Zasada jest prosta, wielokrotność szerokości zestawu do koszenia, czyli w Twoim przypadku 2,1m; 4,2m itd.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Trochę dziwne pytanie, dobierałbym raczej do wielkości łąki, tym bardziej, że większość karuzel ma regulację szerokości pracy.

Jak się zna te zgrabiarki, to moje pytanie może się wydawać dziwne, rozumiem. Na forum można raczej spodziewać się takich pytań, więc zwracanie uwagi w ten sposób jest niegrzeczne, Albo się chce komuś pomóc, albo nie.

Po co kupować kosiarkę za dużą i wydać kilka tysięcy więcej i wyregulować na mniejszą szerokość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Trochę dziwne pytanie, dobierałbym raczej do wielkości łąki, tym bardziej, że większość karuzel ma regulację szerokości pracy.

Jak się zna te zgrabiarki, to moje pytanie może się wydawać dziwne, rozumiem. Na forum można raczej spodziewać się takich pytań, więc zwracanie uwagi w ten sposób jest niegrzeczne, Albo się chce komuś pomóc, albo nie.

Po co kupować kosiarkę za dużą i wydać kilka tysięcy więcej i wyregulować na mniejszą szerokość?

 

Zasada jest prosta, wielokrotność szerokości zestawu do koszenia, czyli w Twoim przypadku 2,1m; 4,2m itd.

 

Dzięki za radę. Idąc tym tropem, wyjdzie, że zgrabię 3 pokosy za jednym przejazdem. Czy wracając dograbić kolejne trzy? Czy nie za duży wałek wyjdzie?

Chdzi o to, że ja grabie nie roztrzęsione siano, tylko spulchnione kondycjonerem, dlatego szerokość zgrabiarki do kosiarki ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Postępuję podobnie, koszę czołową dyskową 3m i boczną bębnową 2,1m. Zgrabiam to 4m czołową dwukaruzelą mając jednocześnie prasę z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Panmino, sorki, nie miałem zamiaru nikogo urazić. Chodziło mi o to, że grabienie 20 ha karuzelą 3,80, czy 4,15 jest tak samo nieekonomiczne, jak 0,5 ha 8-metrową. Co do wałka, to zależy od ilości trawy, ciągnika i prasy. Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Sposób w jaki pracuje Darek 1972 to ideał, u mnie nie do zastosowania. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Postępuję podobnie, koszę czołową dyskową 3m i boczną bębnową 2,1m. Zgrabiam to 4m czołową dwukaruzelą mając jednocześnie prasę z tyłu

Dzięki za informacje. Mnie wychodzi z obliczeń, że kosząc kosiarką rotacyjną 2,1m, trzy pokosy będą miały szerokość około 4,6 a dwa około 2,6m. Zakładam przy tym szerokość pokosu około 0,6m. Dobrze to kombinuję?

 

Panmino, sorki, nie miałem zamiaru nikogo urazić. Chodziło mi o to, że grabienie 20 ha karuzelą 3,80, czy 4,15 jest tak samo nieekonomiczne, jak 0,5 ha 8-metrową. Co do wałka, to zależy od ilości trawy, ciągnika i prasy. Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Sposób w jaki pracuje Darek 1972 to ideał, u mnie nie do zastosowania. Pzdr.

 

Nie ma sprawy. Mam do koszenia blisko 40ha, nie roztrząsam pokosów, tylko używam kondycjonera. Jak przeschnie, to na wałki i po doschnięciu prasuję. Prasę wynajmuję, nowa, duże baloty, NH chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Przy tym areale nie lepiej 2-karuzelową? Oszczędzisz masę czasu i paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soko74    39

Nikt nie wspomniał o ciągniku ,jaki będzie ją ciągał, a to podstawa przy wyborze zgrabiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Moją 6m, dwu gwiazdową, karuzelę spokojnie ciąga ferdynand 255 i ma jeszcze zapasu.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Nikt nie wspomniał o ciągniku ,jaki będzie ją ciągał, a to podstawa przy wyborze zgrabiarki.

mtz 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj