Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 maj 2014 - 08:29

Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m? Mam kosiarkę o szerokości koszenia 2,1m, chciałbym kupić zgrabiarkę karuzelową, bo moja 7-mio gwiazdowa już się mocno wyeksploatowała. Czy jest jakaś zasada, według której można dobrać optymalnej szerokości zgrabiarkę? Chodzi o to, żeby wykorzystać optymalnie możliwości zgrabiarki, a nie wozić ją w powietrzu między pokosami. Jakie są Wasze doświadczenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m? Dzisiaj, 16:05
  •  

#2 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 27 maj 2014 - 09:37

Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m? Trochę dziwne pytanie, dobierałbym raczej do wielkości łąki, tym bardziej, że większość karuzel ma regulację szerokości pracy.

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 27 maj 2014 - 10:24

Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m? Zasada jest prosta, wielokrotność szerokości zestawu do koszenia, czyli w Twoim przypadku 2,1m; 4,2m itd.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#4 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 maj 2014 - 08:25

Trochę dziwne pytanie, dobierałbym raczej do wielkości łąki, tym bardziej, że większość karuzel ma regulację szerokości pracy.

Jak się zna te zgrabiarki, to moje pytanie może się wydawać dziwne, rozumiem. Na forum można raczej spodziewać się takich pytań, więc zwracanie uwagi w ten sposób jest niegrzeczne, Albo się chce komuś pomóc, albo nie.
Po co kupować kosiarkę za dużą i wydać kilka tysięcy więcej i wyregulować na mniejszą szerokość?

#5 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 maj 2014 - 08:40

Trochę dziwne pytanie, dobierałbym raczej do wielkości łąki, tym bardziej, że większość karuzel ma regulację szerokości pracy.

Jak się zna te zgrabiarki, to moje pytanie może się wydawać dziwne, rozumiem. Na forum można raczej spodziewać się takich pytań, więc zwracanie uwagi w ten sposób jest niegrzeczne, Albo się chce komuś pomóc, albo nie.
Po co kupować kosiarkę za dużą i wydać kilka tysięcy więcej i wyregulować na mniejszą szerokość?

Zasada jest prosta, wielokrotność szerokości zestawu do koszenia, czyli w Twoim przypadku 2,1m; 4,2m itd.

Dzięki za radę. Idąc tym tropem, wyjdzie, że zgrabię 3 pokosy za jednym przejazdem. Czy wracając dograbić kolejne trzy? Czy nie za duży wałek wyjdzie?
Chdzi o to, że ja grabie nie roztrzęsione siano, tylko spulchnione kondycjonerem, dlatego szerokość zgrabiarki do kosiarki ma znaczenie.

#6 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 28 maj 2014 - 09:43

Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m? Postępuję podobnie, koszę czołową dyskową 3m i boczną bębnową 2,1m. Zgrabiam to 4m czołową dwukaruzelą mając jednocześnie prasę z tyłu
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#7 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 28 maj 2014 - 13:30

Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m? Panmino, sorki, nie miałem zamiaru nikogo urazić. Chodziło mi o to, że grabienie 20 ha karuzelą 3,80, czy 4,15 jest tak samo nieekonomiczne, jak 0,5 ha 8-metrową. Co do wałka, to zależy od ilości trawy, ciągnika i prasy. Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Sposób w jaki pracuje Darek 1972 to ideał, u mnie nie do zastosowania. Pzdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:51

Postępuję podobnie, koszę czołową dyskową 3m i boczną bębnową 2,1m. Zgrabiam to 4m czołową dwukaruzelą mając jednocześnie prasę z tyłu

Dzięki za informacje. Mnie wychodzi z obliczeń, że kosząc kosiarką rotacyjną 2,1m, trzy pokosy będą miały szerokość około 4,6 a dwa około 2,6m. Zakładam przy tym szerokość pokosu około 0,6m. Dobrze to kombinuję?

Panmino, sorki, nie miałem zamiaru nikogo urazić. Chodziło mi o to, że grabienie 20 ha karuzelą 3,80, czy 4,15 jest tak samo nieekonomiczne, jak 0,5 ha 8-metrową. Co do wałka, to zależy od ilości trawy, ciągnika i prasy. Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Sposób w jaki pracuje Darek 1972 to ideał, u mnie nie do zastosowania. Pzdr.

Nie ma sprawy. Mam do koszenia blisko 40ha, nie roztrząsam pokosów, tylko używam kondycjonera. Jak przeschnie, to na wałki i po doschnięciu prasuję. Prasę wynajmuję, nowa, duże baloty, NH chyba.

#9 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 28 maj 2014 - 22:02

Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m? Przy tym areale nie lepiej 2-karuzelową? Oszczędzisz masę czasu i paliwa.

#10 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 maj 2014 - 07:27

Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m? Nikt nie wspomniał o ciągniku ,jaki będzie ją ciągał, a to podstawa przy wyborze zgrabiarki.

#11 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 29 maj 2014 - 10:39

Jakiej szerokości zgrabiarkę do kosiarki 2,1m? Moją 6m, dwu gwiazdową, karuzelę spokojnie ciąga ferdynand 255 i ma jeszcze zapasu.

Edytowany przez agromatik, 29 maj 2014 - 10:48.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#12 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 29 maj 2014 - 20:43

Nikt nie wspomniał o ciągniku ,jaki będzie ją ciągał, a to podstawa przy wyborze zgrabiarki.

mtz 82

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 maj 2016 - 21:09

kolego jaką masz kosiarke 2,10 z kondycjonerem (roztrząsaczem)???