Nikita_Bennet

slupy energetyczne na mojej lące

Polecane posty

farmermf    80

Energetyka chce postawić umnie duże 2 słupy do lini 110 (takie z szeroką podstawą metalową czyli kratownicą) i proponują mi jednorazowo 2500zł za słup i 20zł za metr wiszącego kabla nad działką.Śmiech na sali :D .Teraz pytanie kto i ile wyrwał za takie utudnienie na polu a dodam że za wiatrak który zajmie tyle samo miejsca mają mi płacić 25tyś brutto co roku także ZE proponuje mi kwote śmieszną i coś czuje że negociacje będą trwału długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

A jak sprawa wygląda ze słupami które są nieużywanie??

kiedyś była na nich linia telefoniczna a teraz nie ma nic

można je samemu usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Energetyka chce postawić umnie duże 2 słupy do lini 110 (takie z szeroką podstawą metalową czyli kratownicą) i proponują mi jednorazowo 2500zł za słup i 20zł za metr wiszącego kabla nad działką.Śmiech na sali :D .Teraz pytanie kto i ile wyrwał za takie utudnienie na polu a dodam że za wiatrak który zajmie tyle samo miejsca mają mi płacić 25tyś brutto co roku także ZE proponuje mi kwote śmieszną i coś czuje że negociacje będą trwału długo.

Ooo Kolego, jesteśmy w tej samej sytuacji, u mnie wkrótce rusza budowa budowa Autostrady i bedzie przebudowa lini 110 strasznie motają, nie zrób głupstwa tak jak my i nie mów ze się nie godzisz tylko powiedz ze godzisz się za tyle i tyle, my mieliśmy mnóstwo problemów, wywłaszczyli nas decyzją wojewody ale jeszcze się odwoływaliśmy i dziś dostaliśmy pismo ze sprawa od nowa ruszy...

 

 

 

Oni mają jakies cenniki? Nam tez wyszli 2500zł za słup :D

Przecież to obniży strasznie wartość działki, pobudować się nie można będzie no i do końca życia omijanie tego...

 

 

Moze podpowie ktoś z jaką ceną wyjsc? My tak myślimy 15tys za słup i wtedy negocjować, a czy przebudowa linie 110 jest na pewno na cele publiczne? Cos mi sie wydaje ze zwykłą linie jak by przebudowywali to na cele publiczne ale te 110 to przesyłają miedzy jakimiś wielkimi podmiotami gospodarczymi i dla mnie nie przyjmuje to postaci uzytku dobra publicznego...

 

 

 

U nas juz byli wymierzać pod te slupy, działki 10x10m wytyczyli i chcieli słupki graniczne wkopać, ale pozwoliliśmy tylko patyki wstawić i na wiosnę przy uprawie poszły w glebe, a słupek jest trwałym znakiem granicznym i nie wolno go usunąć juz jakby wstawili...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Linia ma iść na potrzeby nowo budowanej fabryki IKEA największej fabryki we wschodniej europie jak kto słyszał to wie, w gminie Orla. Jeśli jest tylko przebudowa to też mniejsze pieniądze ale umnie od podstaw ma być w szczerym polu i drogi dojazdowe itp bo po zbozu do konserwacji jezdzić chyba niebędą.

Moja propozycja będzie 100tyś netto jednorazowo za te 2 słupy i linie wiszącą nad działką lub 7tyś netto co roku+inflacja ajak niepasi to niech omina mą działke bo ja za 15tyś to całe życie mijać tego niebęde a niedaj boże jak przekształcą na budowlane to se tą działke moge sprzedać co najwyżej po 5tyś.Oni to postawią dożywotnio a zapłacą raz toteż tanio nie można sie sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Dlatego też ciekaw jestem czy można ustalić stawkę roczną skorelowaną z wysokością ceny za prąd dla użytkownika końcowego.

Idzie o to że po prostu podniosą cenę energi i my za to zapłacimy a jakby uzależnić stawkę opłat rocznych za te słupy to ceny energii by nie podnosili bo musieli by więcej rolnikowi zapłacić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

U mnie we wsi swego czasu miała iść właśnie linia wysokiego napięcia, praktycznie przez pola większości rolników z wioski. Warunki były takie: dożywotnio mamy zapewnioną energię elektryczną za darmo, płacimy tylko za przesył. Nie zgodzili się i linii nie postawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj