Skocz do zawartości

Zdjęcie

slupy energetyczne na mojej lące

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 19 lipiec 2007 - 10:37

slupy energetyczne na mojej lące słupy u mnie śą jeszcze większe nisz te w narysowane w top agrarze
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
slupy energetyczne na mojej lące Dzisiaj, 22:12
  •  

#22 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 09 sierpień 2007 - 21:09

slupy energetyczne na mojej lące Na moich 23 ha jest około 20 słupów :)
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#23 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 09 sierpień 2007 - 21:12

slupy energetyczne na mojej lące tak sie wam troche pochwale ale cii u nas telefonicznie szly przez pole ale wyczailimy ze linia nia dziala to wywalilismy je w nocy plugiem z 10 :)
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 12:11

slupy energetyczne na mojej lące Sąsiad na kawąłku ok 1ha miał 4 słupy..
Znikły wraz z przyjazdem kombajnu..
Wszystkie poszły na raz za kombajnem, jeden tylko nie wyrwał sie a złamal..
Są rzeczy których nie da się kupić, za wszystkie inne, a także za słupy zapłaci kombajnista :)

#25 Share kojack1014

kojack1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 21:15

slupy energetyczne na mojej lące te słupy to koszmar gdy ruszasz na pole :*(
ale podobno w małopolskim rolnik miał 3 słupy i dostał za nie 21000 <_< nie wiem czy do końca jest to prawda (kasa z państwa i z Unii)
ale te odszkodowania obowiązują tylko te pola, na których słupy stoją od 15 lat

#26 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 25 marzec 2008 - 08:13

slupy energetyczne na mojej lące U mnie buły ale tata napisał podanie i mi go przestawili. Zrób tak samo.

#27 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 15:21

slupy energetyczne na mojej lące to co płacą oni odszkodowania za te słupy czy nie
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 08:38

slupy energetyczne na mojej lące Energetyka chce postawić umnie duże 2 słupy do lini 110 (takie z szeroką podstawą metalową czyli kratownicą) i proponują mi jednorazowo 2500zł za słup i 20zł za metr wiszącego kabla nad działką.Śmiech na sali :D .Teraz pytanie kto i ile wyrwał za takie utudnienie na polu a dodam że za wiatrak który zajmie tyle samo miejsca mają mi płacić 25tyś brutto co roku także ZE proponuje mi kwote śmieszną i coś czuje że negociacje będą trwału długo.

#29 Share Bartollini

Bartollini

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:picie piwa, rolnictwo i motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2010 - 10:06

slupy energetyczne na mojej lące A jak sprawa wygląda ze słupami które są nieużywanie??
kiedyś była na nich linia telefoniczna a teraz nie ma nic
można je samemu usunąć?

#30 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 12:22

slupy energetyczne na mojej lące

Energetyka chce postawić umnie duże 2 słupy do lini 110 (takie z szeroką podstawą metalową czyli kratownicą) i proponują mi jednorazowo 2500zł za słup i 20zł za metr wiszącego kabla nad działką.Śmiech na sali :D .Teraz pytanie kto i ile wyrwał za takie utudnienie na polu a dodam że za wiatrak który zajmie tyle samo miejsca mają mi płacić 25tyś brutto co roku także ZE proponuje mi kwote śmieszną i coś czuje że negociacje będą trwału długo.

Ooo Kolego, jesteśmy w tej samej sytuacji, u mnie wkrótce rusza budowa budowa Autostrady i bedzie przebudowa lini 110 strasznie motają, nie zrób głupstwa tak jak my i nie mów ze się nie godzisz tylko powiedz ze godzisz się za tyle i tyle, my mieliśmy mnóstwo problemów, wywłaszczyli nas decyzją wojewody ale jeszcze się odwoływaliśmy i dziś dostaliśmy pismo ze sprawa od nowa ruszy...

Oni mają jakies cenniki? Nam tez wyszli 2500zł za słup :D
Przecież to obniży strasznie wartość działki, pobudować się nie można będzie no i do końca życia omijanie tego...

Moze podpowie ktoś z jaką ceną wyjsc? My tak myślimy 15tys za słup i wtedy negocjować, a czy przebudowa linie 110 jest na pewno na cele publiczne? Cos mi sie wydaje ze zwykłą linie jak by przebudowywali to na cele publiczne ale te 110 to przesyłają miedzy jakimiś wielkimi podmiotami gospodarczymi i dla mnie nie przyjmuje to postaci uzytku dobra publicznego...

U nas juz byli wymierzać pod te slupy, działki 10x10m wytyczyli i chcieli słupki graniczne wkopać, ale pozwoliliśmy tylko patyki wstawić i na wiosnę przy uprawie poszły w glebe, a słupek jest trwałym znakiem granicznym i nie wolno go usunąć juz jakby wstawili...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#31 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 17:43

slupy energetyczne na mojej lące Linia ma iść na potrzeby nowo budowanej fabryki IKEA największej fabryki we wschodniej europie jak kto słyszał to wie, w gminie Orla. Jeśli jest tylko przebudowa to też mniejsze pieniądze ale umnie od podstaw ma być w szczerym polu i drogi dojazdowe itp bo po zbozu do konserwacji jezdzić chyba niebędą.
Moja propozycja będzie 100tyś netto jednorazowo za te 2 słupy i linie wiszącą nad działką lub 7tyś netto co roku+inflacja ajak niepasi to niech omina mą działke bo ja za 15tyś to całe życie mijać tego niebęde a niedaj boże jak przekształcą na budowlane to se tą działke moge sprzedać co najwyżej po 5tyś.Oni to postawią dożywotnio a zapłacą raz toteż tanio nie można sie sprzedać

#32 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 lipiec 2010 - 19:21

slupy energetyczne na mojej lące Dlatego też ciekaw jestem czy można ustalić stawkę roczną skorelowaną z wysokością ceny za prąd dla użytkownika końcowego.
Idzie o to że po prostu podniosą cenę energi i my za to zapłacimy a jakby uzależnić stawkę opłat rocznych za te słupy to ceny energii by nie podnosili bo musieli by więcej rolnikowi zapłacić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Bialy

Bialy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 18:02

slupy energetyczne na mojej lące U mnie we wsi swego czasu miała iść właśnie linia wysokiego napięcia, praktycznie przez pola większości rolników z wioski. Warunki były takie: dożywotnio mamy zapewnioną energię elektryczną za darmo, płacimy tylko za przesył. Nie zgodzili się i linii nie postawili.