arkadix4

Łańcuch podajnika pochyłego

Polecane posty

arkadix4    0

Witam, mam pytanie czy wszystkie łańcuchy podajnika muszą mieć tą samą długość? Czy muszę kupować nowy czy też mogę go skrócić (konkretnie lewy patrząc od strony kombajnisty).

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kolego ile tymasz lat pewnie jeszcze fizyki w szkole nie miałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Hah ale sie usmialem.

@arkadix pomysl 2 razy, i odpisz co wywnioskowales.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tak zeby klepki zabieraly slome, nie moga isc w powietrzu, lecz trzec po dnie. Z drugiej strony za luzne ustawienie spowoduje przeskok na zebatkach napedowych.

Jest instrukcja na nacie tez i tam nalezy sprawdzic.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W instrukcji napisano, że napięcie łańcuchów powinno uniemożliwiać ocieranie się listew przenośnika o jego dno. Więc jak wreszcie to zrobić? Dodam jeszcze, że tam nie ma żadnych ślizgów na listwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie jakieś podpowiedzi co sprawdzić albo wymienić bo tak właściwie już dwa lata temu w zeszłym roku też ale teraz przy stosunkowo małej słomie jęczmień kilka razy udało się zapchać gardziel i tak jak kolega kosi ja patrząc z przodu widzę że część słomy krąży wkoło a nie idzie na bęben po zapchaniu dokładnie to widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.07.2014 o 20:40, marian2011 napisał:

Panowie jakieś podpowiedzi co sprawdzić albo wymienić bo tak właściwie już dwa lata temu w zeszłym roku też ale teraz przy stosunkowo małej słomie jęczmień kilka razy udało się zapchać gardziel i tak jak kolega kosi ja patrząc z przodu widzę że część słomy krąży wkoło a nie idzie na bęben po zapchaniu dokładnie to widać

Kolego poradziłeś sobie z tym problemem bo mam to samo...

 


Rolnik100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FunJohnDeere
      Witam,
       
      Szukałem podobnego tematu jednak żadych konkretów nie znalazłem ;(
       
      Posiadam prasę Z224 z 84r. Mam problem który objawia się tym iż przy większym poborze masy prawdopodobnie przeskakuje łańcuch i zrywa zębatke iglić i gnie iglice. Została założona przeciwwaga i ndal to samo. Poprostu ręce opadają, co założysz nową zębatke to 3 - 4 zęby urwane. Dzieje się tak jak już wcześniej mówiłem, gdy prasa jest obciążona i tłok poberze trochę więcej masy. Nie jest to jakieś duże obciążenie, poprostu zwykła praca przy 1600 obr/min (c360). Proszę o pomoc, może ktoś miał już kiedyś taką sytuację pozdrawiam
    • Przez marciniu94
      Witam. Otoz zaczalem w swoim rekordzie wymiane podajnika zbozowego, kupilem nowe czesci i zabralem sie za rozbieranie, klosowy elegancko wszystko pasuje, za to zauwazylem ze ziarnowy podajnik nowy od oryginalnego rozni sie szerokoscia o 2 cm i lopatki z lancuchem tez sa szersze i nie zmieszcza sie do nowego, bylem u kuzyna i on w swoim rekordzie klosowy i ziarnowy ma szerkosci po 13 cm. Prosze o pomoc, bo nie wiem czy zmieniac po prostu na ten wezszy i dokupic lopatki tez wezsze czy moze zamowic podajnik do innej wersji rekorda.
    • Przez GBartek
      Witam.
      Mam problem jak w temacie.
      Wie ktoś jakie wymiary ma podajnik/drabinka/sanki do kostek do prasy Sipma z224 ?
      Chciałbym kupić jednak nie mam pewności czy dam radę przewieść do VW Transporterem T5
      Z góry dziękuję.
    • Przez Marcin06
      Witam, myślę nad przyspieszeniem pracy podbieracza tak aby prasa lepiej pobierała materiał. Bo jak do tej pory to materiał stawia się, szczególnie przy dużej ilości słomy. Na forum odszukałem, że pracę można przyspieszyć poprzez zmianę jednego z trybów na mniejszy, ale ta zmiana pozwoli tylko przyspieszyć podbieracz a widły podajnika nadal będą chodzić bez zmian.
       
      Może przerabiał ktoś z was, aby zwiększyć prędkość pracy podbieracza i wideł podajnika lub ma jakieś pomysły.
    • Przez minor15
      Witajcie czy ktos moze podeslac foto jak poprowadzony ma byc lancuch w comprimie v210 napedzajacy tylna klape ? Ten dlugi ktory idzie do gory
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj