everto

PROW 2014-2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
everto    58

Witam!

 

W nowym projekcie modernizacji jest taki zapis :

"Maksymalna wysokość pomocy udzielonej jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo rolne, w tym na realizację projektów zbiorowych, w ramach poddziałania, w okresie realizacji PROW 2014-2020, nie może przekroczyć:

- 900 000 zł – w przypadku operacji realizowanej w ramach celu – rozwój produkcji prosiąt,

- 500 000 zł – w przypadku pozostałych celów, przy czym na inwestycje niezwiązane bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, nie może przekroczyć 200 tys. zł.

Powyższe limity nie łączą się."

chodzi mi o ten zapis że limity się nie łączą. co on oznacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

zapewne znaczy to to że nie można jednocześnie wziąć 900 i 500 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58
Napisano (edytowany)

ale 500 i 200 można?

 

edit. znalazłem w tym temacie co podesłałeś, że można by uzyskać 500 na oborę lub 300 na obore i 200 na sprzęt. dobrze rozumuje??

Edytowano przez everto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

ja słyszałem że ma być ponad 100 tyś dla gospodarstw do 20 ha i ma coś byś do produkcji. czy dobrze słyszałem ?


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy mając 15 ha mam szanse na przyznanie dofinansowania na Małe gospodarstwa? Czy nie warto się tym zajmować. Podobno ten program to coś na podobę niskotowarowych z pierwszej edycji PROW. Wtedy mnie odrzucona bo wedle wymogów byłem za duży. tutaj link do stronki może ktoś wie coś więcej na ten temat http://www.agrofoto.pl...2020,51512.html

edit Co to jest ta wartość ekonomiczna gosp?

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dobra a jak jest budynek obory kawalek i reszta stodola na zboze i chowia sie troche swin t odostaloby sie piniadza na zmiene dachu i ile minimum trzeba chowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Preria    1

Dołączam się do pytania Kolegi. Czy wiecie od kiedy można zaczynać składanie wniosków na "Restrukturyzacja małych gospodarstw" i od czego trzeba rozpocząć tą całą procedure. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na tą chwilę nic nie wiadomo. Projekt nowego PROW jest póki co w Brukseli i czeka na zatwierdzenie. Nikt na tą chwilę nie jest w stanie podać konkretnej daty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk1515    0

Witam, 

rodzice myślą o wybudowaniu niedużej masarni (cena trzody jest tak niska, że nie ma żadnych zysków), orientuje się ktoś może czy można dostać na to jakieś dotacje? Czytałem troszkę na ten temat, niby jest dofinansowanie dla osób, które planują rozpocząć działalność w dziale "Przetwórstwo i marketing produktów rolnych", ale nie do końcsa potrafię zrozumieć jaką kwotę można otrzymać i jakie trzeba spełnić warunki? Ktoś potrafi mi odpowiedzieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

lukaszk super pomysl tylko ze chcecie taka masarnie  zeby metoda tradycyjna to produkowac czy masowke ? a i czy duzo trzody utrzymujecie w ciagu roku ile tucznikow wyprodukujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no i takie rzeczy to powinno sie wspierac a nie ze teraz wedliny to glownie z masowki ida a takie tradycyjne to chca niszczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszk1515    0

jestem tego samego zdania, ludzie nie zdają sobie sprawy co jedzą kupując żywność z masarni z produkcją na dużą skale.. a orientuje się ktos mniej więcej jaki jest koszt wybudowania i wyposażenia takiej masarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas w okolicy powstala taka masarnia tylko tak troche pod masowke podchodzi zywnosc coc z poczatku mieli wszystko super to wiem ze straszne koszty sa by zrobic ubojnie i oni przywoza tusze swinskie bo u sb nie mogli bic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

W głupiej UE to nawet dla siebie ubić nie pozwalają świniaka także własna masarnia chłopie to teraz mrzonki i marzenia - mają być fermy jadące na duńczyku, ewentualnie tucz na zlecenie albo min. 100 macior w chlewni na PROW. Później masz to sprzedać po 4 zł molochowi i iść sobie na piwo a on  to przerobi i wstawi do marketu.  Jak już wytrzeźwiejesz albo zgłodniejesz to ty/my  masz/ mamy  grzecznie na zakupy pojechać do miasta furą po Niemcu i sobie zakupić te pięknie zapakowane pseudowędliny . Ale to jeszcze nie koniec niestety gdyż skutki tego odczują nasze dzieci, nasze wnuki a nawet ich wnuki w genach. Takie są wytyczne UE i naszych guru  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agat94    0

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum. Ukończyłam Technikum Agrobiznesu  mam zamiar przejąć gospodarstwo moich rodziców które nie jest duże ok 8 ha. Zajmujemy się wyłącznie uprawą truskawek.  Chciałabym dowiedzieć się czy mogę liczyć na jakieś dotacje z Unii np. na zakup maszyn, ciągnika lub modernizacje budynków przechowalniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będziesz mógł skorzystać. Na początek proponuję poczytać o premii dla młodych rolników w wysokości 100 000 PLN. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agat94    0

Premia dla młodego rolnika chyba nie dla mnie... Główny problem zbyt mało ziemi.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie. Wszystko będzie zależeć od paru innych czynników. Ewentualnie modernizacja gospodarstw rolnych. Poczekaj na konkretne zapisy, rozporządzenia dotyczące tych działań. Będziesz wiedział wtedy jak to ugryźć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agat94    0

Na młodego potrzeba przynajmniej 10,42 to mi trochę brakuje... a czy do modernizacji z 8 ha się dostanę to też wątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj