Zaloguj się, aby obserwować  
ahmeds1

Witam szukam mechanika do prasy Małopolska

Polecane posty

ahmeds1    0
Napisano (edytowany)

post-134602-0-84527100-1401474438_thumb.jpg<p>Witam

Zmieniam trochę treść tego posta a mianowicie jak już wcześniej pisałem posiadam prase Kola Rivalle II I mam z nią problem gdyż jedna strona no po prostu nie wiąże od kupna nie wiem co zrobić a dodatkowo obie iglice zostały złamane nwm czy przez mokrą słomę (bo prasa stoi od poprzednich żniw , ale coś tam śturałem ale to nie była robota bo prawa strona w cholere przepuszczała).Dodam wam zdjęcia żebyscie wiedzieli o jaką chodzi i piszcie wszystko co macie na myśli żeby zrobić bo iglice zamówiłęm to trzeba będzie do żniw ją zrobić...'

Edytowano przez ahmeds1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WsiTomek    0

Pierwsze pytanie to dlaczego kupujesz nie sprawną prase gdy nie wiesz jak ją naprawić? :D

Co do iglic to mam rozumieć że prawa strona przepuszczała a ty grzebałeś i prasowałeś co efektem było urwanie iglic?

Jak będziesz miał nowe iglice to musisz je odpowiednio ustawić, nie wiem jak jest w twojej prasie ponieważ na zdjęciu nic nie widać, ale co to sipmy którą używałem przy puszczaniu kostek wszystkie usterki które mogły z tego wynikać znalazłem w instrukcji obsługi, której ty zapewne nie posiadasz :) Sorki jeśli odpowiedz mogła być dla ciebie może dokuczliwa ale sądząc po twojej ortografi zastanawiam się czy tak na prawdę chcesz ją naprawić czy tylko pozakładać nowe posty. Wyślij więcej zdjęc a mam nadzieje że znajdziesz jakiś lepszych mechaników o demnie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jeśli jedna strona wiąże a druga nie to ustaw ja dokładnie tak jak tą dobrą o ile to tylko kwestia ustawień a nie wada mechaniczna. Napięcie sznurka też ma znaczenie.

Zobacz dlaczego nie wiąże czy nie łapie sznurka czy go zrywa czy nie zaciska pętelki czy nóż odcina sznurek czy robi w ogóle węzeł czy nie. Wtedy będzie można szukać przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Moje Rady

1) Kup najdroższy, najgrubszy sznurek polecam Terplast, Defalin. Możesz jeszcze podłączyć dwa kłebki do jednego aparatu i wtedy sprawdzić

2) Sprawdza się na sucho czy wiąże- bez ciągnika. jeden kręci kołem zamachowym drugi trzyma sznurek i włącza aparat. UWAZAJ ZEBY CI RĘKI NIE WKRECIŁO. Potem wrzuć wiązanie sznurka na AF

3) PODEJRZEWAM ze iglice przypierniczyły w aparat lub na łańcuchu od kola zamachowego masz źle ustawione i przypierniczyły w młot. Iglice sprawdź jak wchodzą w aparat.

4) Teraz na aparacie wiążącym ustawia się także luz osiowy podkładkami, sprawdź czy nie masz luźnego aparatu wzdłuż.

5) Nie nasmarowałeś czasami hamulca przez przypadek.

 

p.s Nie miałem takiej prasy tylko polską. Rok temu sprzedawałem :) i tanio ją sprzedałem

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmeds1    0

PAnowie to nie chodzi o to że ja ja nie sprawna kupiełm bo wiązała ale kurde zaczeła przepusczać ta prawa strona no i coś grzebałem żeby ustawiać.I ja nie mówie że jestem wyspecjalizowanym mechanikiem bo akurat na prasach to mało co się znam...I nie chodzi mi żeby komuś posty zakładać bez potrzeby tylko o to żęby do K@#$ nędzy ją wkońcu zrobić bo nie po to była kupywana żeby stać...A i żęby nie było ja tam się o wypowiedż "wsitomek" nie obrażam czy cuś...

A jeśli chodzi o tespis17 to tak my ją najpier jak ustawialiśmy to zawsze na sucho bez traktora i co najlepsze na sucho każdy związała (obie strony podkreślam) a jak przyjdzie prasować z ciągnikiem to przepuszcza ta prawa strona....

Wstawiam jeszcze fotki zobaczycie może coś jeszcze..(Ty i nie czepiać się ortografi bo raz pisze z telefonu raz z kompa więc każdy wie jak jest)

 

post-134602-0-16182200-1401692346_thumb.jpgpost-134602-0-24848500-1401692351_thumb.jpgpost-134602-0-02827100-1401692371_thumb.jpgpost-134602-0-56157400-1401692374_thumb.jpgpost-134602-0-98049700-1401692377_thumb.jpgpost-134602-0-62095300-1401692385_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Na początek poluzuj hamulec sznurka . Z tych zdjęć nie wiele można wywnioskować. Sprawdź to co pisałem w poprzednim poście powodów nie wiązania możne być wiele od błahego po wymianę całego aparatu ale żeby problem rozwiązać musisz napisać jak wygląda to nie wiazanie . Czy w ogóle nie robi węzła czy go zrywa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Stawiam na słaby( cienki) sznurek.

Zrób tak jak mówiłem dwa kłębki podłącz do jednego aparatu. Następnie sprawdź na sucho i wstaw zdjęcie dobrej jakości ale pętli sznurka związanego. Ewentualnie rozwal z 3 baloty i wsadź jeszcze raz do prasy.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmeds1    0

Okey jeszcze sie bawie zeby te iglice pozadnie ustawic takze jak tylko cos rusze dam.znac,a za prase bylo dane bodajze zeby nie sklamac. Cos kolo 6000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam .Prasa ma ten sam system wiązania co polska ,proponuję znaleźć instrukcje obsługi od z 224 i powoli dojdziesz co i jak . Powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj