Zaloguj się, aby obserwować  
ahmeds1

Problem Opuscza maszyny!

Polecane posty

ahmeds1    0

Witam

Kurde mam problem z władkiem/ruskiem czy jak tam każdy go sobie nazywa...A mianowicie no podnośnik na wolnych obrotach pezproblemowo podnosi nawet rotacyjna ale no w mgnieniu oka po odbiciu wajchy z pozycji podnoszenia na położenie środkowe(tzn chodzi mi że nie na docisko :P) to zaraz opuszcza nic nie trzyma , to samo jak założe pługi czy kultrwator co jest lekki a go też opuscza ale już nie tak szybko..

Ja bym obstawiał rozdzielacz bo pompa gdyby była nie sprawna to chyba by nie podnosił ale jeśli sie myle to poprawcie mnie....

I nie wiem jest sens kupywać zestaw naprawczy do rozdzielacza??Dodam że mam normalnie kiper podłaczony więc nie przełącze sobie na druga wajche bo bym kipra nie miał bo widziałem że ktoś już tu na forum tak pisał.

Proszę rade i z góry dziękuje za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Tłok w siłowniku puszczać też może. Trzeba rozebrać i nowe uszczelki pozakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmeds1    0

To co mówisz że by trzeba było tego tłoczka wymienić i nowe oringi i uszczelki założyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pisales do mnie na GG. Zacznij od wymiany uszczelnien w silowniku. Tloka nie musisz zmieniac, rozbierz, obejrzyj, bo mogla sie rysa zrobic na cylindrze.

Dlugo masz ten ciagnik?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmeds1    0

Oj długo mam ponad 25 lat na bide :P OD nowości u nas jest bodajze 86 rocznik jak sie nie myle ale reki nie dam se upierniczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmeds1    0

To znaczy z zewnatrz suchutki jesli o olej chodzi a czy on jest winą tego ze opuszczane sa maszyny prubuje sie dowiedziec

 

To znaczy z zewnatrz suchutki jesli o olej chodzi a czy on jest winą tego ze opuszczane sa maszyny prubuje sie dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Przy siłowniku masz taki wystający trzpień, jak podniesiesz maszynę, to go wciśnij do samego końca zgaś traktor i zobaczysz czy maszyna będzie opadać. Jeżeli nie opadnie, to na 100% rozdzielacz na złom. Ja tak miałem dwa dni temu. Wsadziłem nówkę rozdzielacz i teraz to rotacyjną zarzuca na dach kabiny, bo mam zamontowaną pompę 16kę. Ogólnie polecam taki zabieg. Za nowy rozdzielacz zapłaciłem w sklepie z częściami 370 zł.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmeds1    0

Sprawdzilem i jak jest ten trzpien wcisniety to nie opuszcza wiec co by teraz wypadalo zrobic?? Bo odrazu nie chcialbym rozdzielacza wymieniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

To kup na razie zestaw naprawczy rozdzielacza jak nie pomoże to będziesz zmuszony kupić nowy rozdzielacz, bo nic innego do głowy mi nie przychodzi co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Zestaw naprawczy rozdzielacza nic tu nie pomoże, bo tam nie ma żadnych uszczelek na sekcjach roboczych. Te zestawy są tylko do uszczelnienia samej obudowy rozdzielacza żeby nie ciekło po nim na zewnątrz, tak jak ma to miejsce przy dźwigniach.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Drogo by Cie to wyszlo, ale bys musial zakupic zawor odcinajacy i wstawic w prawy przewod silownika.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmeds1    0

Więc tak kupiłe narazie zestaw naprawczy zobaczymy , i tu jest pytanie dam rade go rozebrać i złożyć w jeden dzień dodam że pierwszy raz bede rozbierał rozdzielacz i chcę wiedzieć czy mam na coś uważać żeby mi coś nie wyskoczyło czy cus xD Wiem że głupie pytania zadaje ale wole się spytać niż potem mieć może problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizerek    1
Napisano (edytowany)

@Marcelix Dawno zmieniałeś pompę? Ile cię kosztowała i jak się sprawuje?

Edytowano przez mizerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmeds1    0

Pompa była wymieniane z 2 lata temu ale według mnie się dobrze sprawuje bo gdyby szfankowała to by nie chciał podnosić a on gładziutko podnosi ale zaraz opuszcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74
Napisano (edytowany)

mizerek pompę zmieniałem w zimę. Jak na razie nie mogę narzekać, działa super. Co kolwiek podczepisz do Władka to dyga aż miło. Wcześniej przy zużytym rozdzielaczu tego efektu nie było, ale teraz to aż chce się nim robić. Przed wymianą rozdzielacza nie mógł wykiprować beli z owijarki, a teraz owijarkę podnosi na 1000 obr/min. jak dodam więcej gazu to aż Władkiem podrzuca. U szwagra owijałem bele, to lepiej kręcił niż jego MF 255. Na starym rozdzielaczu jak olej się rozgrzał, to przechodził na sekcję której nie używałem i przez to że się przeciskał przez wszystkie nieszczelności to bardzo się rozgrzewał. Czasami to nie szło pompy dotknąć. Za pompę zapłaciłem 130 zł z wysyłką. Zamawiałem na Allegro.

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizerek    1

I wszystko Ci pasowało przy montowaniu. Bo mój też w owijarce będzie chodził to dobrze jakby pompę miał trochę mocniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Tak wszystko pasowało, tylko u mnie była pompa z wałkiem 4ro wpustowym, a nowa 16ka ma 6cio wpustowy i musiałem dokupić taką tulejkę http://allegro.pl/tulejka-tuleja-napedu-pompy-nsz-10-14-t-25-t25-mtz-i4245359035.html


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmeds1    0

Panowie uszczelnilem rozdzielacz podmienilem te walki trn od 2 sekci dalem na pietwszy i poskladalem na nowych uszczelkach/,oringach i yetaz wladziu nie podnosi wgl pod obciazeniem i nie wiem jak go odpowieyrzyc bo odkrecalem ten zaworek o czysvile z 3razy i nic pomozcie bo jak bd pogoda jutro musze siano przewrucic !/-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39
Napisano (edytowany)

Poruszaj dźwignią podnoszenie,dociskanie,opuszczanie i tak kilkanaście razy.Powinno pomóc w odpowietrzeniu.Olej oczywiście masz :ph34r: .Który zaworek odkrecałeś, ten od góry czy z dołu?

Edytowano przez Voo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizerek    1

Odkręć ten tłoczek przy rozdzielaczu wyciągnij go i włóż z powrotem. U mnie to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahmeds1    0

Panowie rozebralem rozdzielacz zmienilem te walki co w srodku byly i zlozylem na nowych uazczelkach , mialem problem.z odpowietrzeniem ale juz jest elrgancko temat do zamkniecia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj