Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Opuscza maszyny!

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ahmeds1

ahmeds1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:41

Problem Opuscza maszyny! Witam
Kurde mam problem z władkiem/ruskiem czy jak tam każdy go sobie nazywa...A mianowicie no podnośnik na wolnych obrotach pezproblemowo podnosi nawet rotacyjna ale no w mgnieniu oka po odbiciu wajchy z pozycji podnoszenia na położenie środkowe(tzn chodzi mi że nie na docisko :P) to zaraz opuszcza nic nie trzyma , to samo jak założe pługi czy kultrwator co jest lekki a go też opuscza ale już nie tak szybko..
Ja bym obstawiał rozdzielacz bo pompa gdyby była nie sprawna to chyba by nie podnosił ale jeśli sie myle to poprawcie mnie....
I nie wiem jest sens kupywać zestaw naprawczy do rozdzielacza??Dodam że mam normalnie kiper podłaczony więc nie przełącze sobie na druga wajche bo bym kipra nie miał bo widziałem że ktoś już tu na forum tak pisał.
Proszę rade i z góry dziękuje za pomoc ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem Opuscza maszyny! Dzisiaj, 06:07
  •  

#2 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 3014 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 25 maj 2014 - 20:45

Problem Opuscza maszyny! Tłok w siłowniku puszczać też może. Trzeba rozebrać i nowe uszczelki pozakładać.

#3 Share ahmeds1

ahmeds1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:51

Problem Opuscza maszyny! To co mówisz że by trzeba było tego tłoczka wymienić i nowe oringi i uszczelki założyć??

#4 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 25 maj 2014 - 20:57

Problem Opuscza maszyny! Pisales do mnie na GG. Zacznij od wymiany uszczelnien w silowniku. Tloka nie musisz zmieniac, rozbierz, obejrzyj, bo mogla sie rysa zrobic na cylindrze.
Dlugo masz ten ciagnik?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#5 Share ahmeds1

ahmeds1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 maj 2014 - 21:01

Problem Opuscza maszyny! Oj długo mam ponad 25 lat na bide :P OD nowości u nas jest bodajze 86 rocznik jak sie nie myle ale reki nie dam se upierniczyć .

#6 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 25 maj 2014 - 21:41

Problem Opuscza maszyny! Nie koniecznie siłownik. A rozdzielacz nie puszcza???
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#7 Share ahmeds1

ahmeds1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 maj 2014 - 21:52

Problem Opuscza maszyny! To znaczy z zewnatrz suchutki jesli o olej chodzi a czy on jest winą tego ze opuszczane sa maszyny prubuje sie dowiedziec

To znaczy z zewnatrz suchutki jesli o olej chodzi a czy on jest winą tego ze opuszczane sa maszyny prubuje sie dowiedziec

#8 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 25 maj 2014 - 22:06

Problem Opuscza maszyny! Przy siłowniku masz taki wystający trzpień, jak podniesiesz maszynę, to go wciśnij do samego końca zgaś traktor i zobaczysz czy maszyna będzie opadać. Jeżeli nie opadnie, to na 100% rozdzielacz na złom. Ja tak miałem dwa dni temu. Wsadziłem nówkę rozdzielacz i teraz to rotacyjną zarzuca na dach kabiny, bo mam zamontowaną pompę 16kę. Ogólnie polecam taki zabieg. Za nowy rozdzielacz zapłaciłem w sklepie z częściami 370 zł.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#9 Share ahmeds1

ahmeds1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 maj 2014 - 09:08

Problem Opuscza maszyny! Ok sprawdze i dam znac

#10 Share ahmeds1

ahmeds1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 maj 2014 - 17:13

Problem Opuscza maszyny! Sprawdzilem i jak jest ten trzpien wcisniety to nie opuszcza wiec co by teraz wypadalo zrobic?? Bo odrazu nie chcialbym rozdzielacza wymieniac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share arek10220

arek10220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja samochodowa,rolnicza itp.

Napisany 26 maj 2014 - 19:17

Problem Opuscza maszyny! To kup na razie zestaw naprawczy rozdzielacza jak nie pomoże to będziesz zmuszony kupić nowy rozdzielacz, bo nic innego do głowy mi nie przychodzi co to może być.

#12 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 27 maj 2014 - 10:47

Problem Opuscza maszyny! Zestaw naprawczy rozdzielacza nic tu nie pomoże, bo tam nie ma żadnych uszczelek na sekcjach roboczych. Te zestawy są tylko do uszczelnienia samej obudowy rozdzielacza żeby nie ciekło po nim na zewnątrz, tak jak ma to miejsce przy dźwigniach.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#13 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 27 maj 2014 - 21:22

Problem Opuscza maszyny! Drogo by Cie to wyszlo, ale bys musial zakupic zawor odcinajacy i wstawic w prawy przewod silownika.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#14 Share ahmeds1

ahmeds1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 maj 2014 - 18:17

Problem Opuscza maszyny! Więc tak kupiłe narazie zestaw naprawczy zobaczymy , i tu jest pytanie dam rade go rozebrać i złożyć w jeden dzień dodam że pierwszy raz bede rozbierał rozdzielacz i chcę wiedzieć czy mam na coś uważać żeby mi coś nie wyskoczyło czy cus xD Wiem że głupie pytania zadaje ale wole się spytać niż potem mieć może problem.

#15 Share mizerek

mizerek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 maj 2014 - 19:52

Problem Opuscza maszyny! Marcelix Dawno zmieniałeś pompę? Ile cię kosztowała i jak się sprawuje?

Edytowany przez mizerek, 28 maj 2014 - 19:53.

#16 Share ahmeds1

ahmeds1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:52

Problem Opuscza maszyny! Pompa była wymieniane z 2 lata temu ale według mnie się dobrze sprawuje bo gdyby szfankowała to by nie chciał podnosić a on gładziutko podnosi ale zaraz opuszcza ;)

#17 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:08

Problem Opuscza maszyny! mizerek pompę zmieniałem w zimę. Jak na razie nie mogę narzekać, działa super. Co kolwiek podczepisz do Władka to dyga aż miło. Wcześniej przy zużytym rozdzielaczu tego efektu nie było, ale teraz to aż chce się nim robić. Przed wymianą rozdzielacza nie mógł wykiprować beli z owijarki, a teraz owijarkę podnosi na 1000 obr/min. jak dodam więcej gazu to aż Władkiem podrzuca. U szwagra owijałem bele, to lepiej kręcił niż jego MF 255. Na starym rozdzielaczu jak olej się rozgrzał, to przechodził na sekcję której nie używałem i przez to że się przeciskał przez wszystkie nieszczelności to bardzo się rozgrzewał. Czasami to nie szło pompy dotknąć. Za pompę zapłaciłem 130 zł z wysyłką. Zamawiałem na Allegro.

Edytowany przez Marcelix, 28 maj 2014 - 21:10.

#18 Share mizerek

mizerek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:26

Problem Opuscza maszyny! I wszystko Ci pasowało przy montowaniu. Bo mój też w owijarce będzie chodził to dobrze jakby pompę miał trochę mocniejszą.

#19 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 29 maj 2014 - 08:14

Problem Opuscza maszyny! Tak wszystko pasowało, tylko u mnie była pompa z wałkiem 4ro wpustowym, a nowa 16ka ma 6cio wpustowy i musiałem dokupić taką tulejkę http://allegro.pl/tu...4245359035.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ahmeds1

ahmeds1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 maj 2014 - 19:24

Problem Opuscza maszyny! Panowie uszczelnilem rozdzielacz podmienilem te walki trn od 2 sekci dalem na pietwszy i poskladalem na nowych uszczelkach/,oringach i yetaz wladziu nie podnosi wgl pod obciazeniem i nie wiem jak go odpowieyrzyc bo odkrecalem ten zaworek o czysvile z 3razy i nic pomozcie bo jak bd pogoda jutro musze siano przewrucic !/-)