Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz 1221 dlaczego tak tanio

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Szymon8

Szymon8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 maj 2014 - 13:44

Mtz 1221 dlaczego tak tanio http://allegro.pl/li...1&search_scope= zobaczcie i oceniajcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz 1221 dlaczego tak tanio Dzisiaj, 05:58
  •  

#2 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 25 maj 2014 - 13:48

Mtz 1221 dlaczego tak tanio bo tyle kosztują a rolnicy i tak kupią inną markę za 300 tys

#3 Share Szymon8

Szymon8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:01

Mtz 1221 dlaczego tak tanio uwazejcie na niego tem mtz jes po kapitalce

#4 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 25 maj 2014 - 14:26

Mtz 1221 dlaczego tak tanio Dość że nie spełnia emisji spalin, to jeszcze jakaś ta przednia oś dziwna :huh:
Cena średnio o 50 tyś niższa

Edytowany przez kamil496, 25 maj 2014 - 14:27.

#5 Share antoni1

antoni1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:30

Mtz 1221 dlaczego tak tanio a badałeś te spaliny i ze tak twierdzisz
no i chyba pierwszy raz widzisz jak wygląda os przednia w MTZ

Edytowany przez antoni1, 25 maj 2014 - 14:32.

#6 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:57

Mtz 1221 dlaczego tak tanio Tyle wart porostu traktor bez zbędnej d*perelacji o normalny spalaniu a nie dbamy o jakąś emisję a przy okazji palimy przez to 2 razy tyle ropy.

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 maj 2014 - 15:25

Mtz 1221 dlaczego tak tanio A od kiedy to obostrzenia odnośnie emisji spalin ograniczyły o połowę zużycie paliwa?
KPK Kumurun Team

#8 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 25 maj 2014 - 15:33

Mtz 1221 dlaczego tak tanio dokładnie kolego leszekd nie udzielaj sie jak nie masz pojęcia o spalaniu ciągników a tym bardziej mtz co do założyciela tematu te ciągniki mają niską cene sam sie kiedyś nad takim zastanawiałem ale brak klimy i podnośnik troche za słaby i wydajność pompy bez szału to zrezygnowałem z niego

Edytowany przez coffey23, 25 maj 2014 - 15:35.

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 maj 2014 - 16:48

Mtz 1221 dlaczego tak tanio Popatrz jak jest wyposażony takiej wielkości ciągnik innej marki. Potem wywal to wyposażenie i zostaw to tylko co ma ruski, odlicz dopłatę za markowy znaczek i powiedz ile wyszło.
KPK Kumurun Team

#10 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 25 maj 2014 - 17:14

Mtz 1221 dlaczego tak tanio antoni1 Nie, nie badałem spalin ale wnioskuje po symbolu i mniej więcej cenie. Bo te z euro 1 to są najtańsze, ale nie aż tak tanie
Pierwszy raz widzę ,, taką '' oś w belarusie. Jeszcze nigdy się nie spotkałem, żeby oś w krzyżakach była rozsuwana tak jak to jest w stożku -_- Co ty na to
A tak dla porównania cenowego, to mój 1221.3 ( klima, ehr, skrzynia 24/12 ) wyszedł 168 tyś

Edytowany przez kamil496, 25 maj 2014 - 17:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 25 maj 2014 - 18:19

Mtz 1221 dlaczego tak tanio Może ten napęd to nowy pomysł połączenia napedu stozkowego bo srodek trochę przypomina stożek a satelity dali od krzyzakowgo co ma in taniej wyjść produkcja tylko belek jednego rodzaju.

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:34

Mtz 1221 dlaczego tak tanio Przedni most w pierwszym ogłoszeniu faktycznie jakiś inny. Co do ceny to nic nowego że w ogłoszeniu podaje się cenę minimalną maszyny bez których jest nie do końca użyteczna. Popatrz sobie na ceny nowych przyczep. Prawo rejestracji dopłata, zapas dopłata, hamulce dopłata, w nie jednej oświetlenie dopłata.
czyli po prostu trzeba informacje podane w ogłoszeniach brać z dystansem.
KPK Kumurun Team

#13 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 25 maj 2014 - 19:01

Mtz 1221 dlaczego tak tanio

Tyle wart porostu traktor bez zbędnej d*perelacji o normalny spalaniu a nie dbamy o jakąś emisję a przy okazji palimy przez to 2 razy tyle ropy.

A od kiedy to obostrzenia odnośnie emisji spalin ograniczyły o połowę zużycie paliwa?

Z Tego co zrozumiałem , to kolega leszek twierdzi że nie ogranicza o połowę spalania , a wręcz odwrotnie.

Panowie przecież to nie jest nowy traktor - pisze 80% nowych części

Edytowany przez mariuszd93, 25 maj 2014 - 19:04.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 maj 2014 - 19:06

Mtz 1221 dlaczego tak tanio No jak by to głębiej przestudiować to faktycznie masz racje.
KPK Kumurun Team

#15 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 maj 2014 - 19:08

Mtz 1221 dlaczego tak tanio E speceu od spalania a co ja napisałem. Chyba że jest wart swojej ceny i spala normalne ilości paliwa, niema zbędnych poprawiaczy. Ale tak w tematach MTZ towych to Wy tu wiecie wszystko najlepiej. :lol:

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 maj 2014 - 19:18

Mtz 1221 dlaczego tak tanio No tak ale zaś specu przecież silniki spełniające najostrzejsze normy też jakoś więcej nie palą. Tyle że cena inna bo za technologię i osprzęt trzeba zapłacić.
KPK Kumurun Team

#17 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:08

Mtz 1221 dlaczego tak tanio Mam jednak inne wrażenie i z doświadczenie wiem i dziwie się bardzo co silniki z "wyśrubowanymi" normami spalin robią z paliwa. Paląc 10 litrów ropy nie robiąc nic tzn ciągając zgrabiarkę albo opryskiwacz. Nawet super oszczędne kiedyś perkinsy dzisiaj palą od tak 10 więc o co chodzi. Może Coffey mi wyjaśni tak się zna doskonale na spalaniu. Wie na pewno tylko nie chce nam pobiedzić.
W autach osobowych z dieslem to samo 1,5 litra silnik pali na 100 km jakieś 6,5 litra ja mniej nie potrafię spalić tym autem norma euro 5. Auto z silnikiem 2,5 nie spełnia żadnej normy ma na zegarze ze 400 tyś pali 5,5 jest przy tym o wiele cięższe.
Więc pole do popisu jest ja się więcej nie udzielam proszę o wyjaśnienia.

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:15

Mtz 1221 dlaczego tak tanio No tak ale kiedyś z pojemności 1,9 wytargali bez turbiny 70 koni z groszami i potrafił się zmieścić w 5,5 litra. Dziś taki silnik ma ponad 150 kucy. Musi zeżryć ale tez więcej pod maską. W ciągnikach można to samo zaobserwować. Silniki coraz więcej mocy mają a z mniejszej pojemności. A sam wiesz że silnik który ma duże garce a słabszy inaczej się zachowuje niż z mniejszymi a wysilony i większą mocą na korzyść tego z większą pojemnością. Tak że masz racje ale trzeba by się przyjrzeć tez innym rzeczom jak pojemność z jakiej uzyskali moc i moment.
KPK Kumurun Team

#19 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:27

Mtz 1221 dlaczego tak tanio Nie mam MTZ ale kiedyś był w szkole więc trochę wiem o nich dlatego tu czasem zaglądam.
Wracając do spalania np silniki perkinsa w Axosie jakaś tam pojemność około 4 litrów kiedyś taki perkins był konkretnym napędem w ursusach czy mfach był oszczędny i mocny. Teraz ten perkins o podobnej pojemności w w/w axosie -u znajomego człowieka, po raz ledwo łazi bo inaczej tego nazwać się nie da, po dwa pali mnóstwo ropy. Podobnie jak mój zetor jednak ten jest bardzo mocny jak na ten model.
Ale nie warto tego roztrząsać jaka norma takie spalanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:44

Mtz 1221 dlaczego tak tanio no widzisz to tak jak ursus c-385A i późniejsze modele 914 zdaje się. Pierwszy jechał, ciężko ale szedł a drugi na widok górki zwalnia. Coś pokręcili i na dobre nie wyszło. Spalanie też różnica. I w sumie to by się zgadzało. Silnik przestaje być ekologiczny gdy się go porządnie obciąży. Dostaje więcej paliwa bo próbuje utrzymać obroty i przestaje się ono tak pięknie w stu procentach spalać. Więc jeśli mu go ograniczysz szybciej go zmuli, dłużej się rozpędza ale mniej kopci. I możliwe że tak było bo te silniki nie są wyposażone w nic co bardziej precyzyjnie sterowało by dawka paliwa. Zetora małej serii też ten zabieg nie ominął.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź