Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozwój gospodarstwa a kontrole

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dziangwar

dziangwar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:32

rozwój gospodarstwa a kontrole Witam. Mam następujące pytanie. Czy jesli wybuduję oborę dla krów lub byków (mniejsza o to) nie korzystając w ogólę ze środków uni jedynie ze swoich pieniędzy, w której będą jakies tam warunki nie najgorsze ale i nie najlepsze, to czy mogę sie spodziewac kontroli z Uni bądź innej instytucji. Jeśli tak to jeśli stwierdza ona że nie spełnia jakiś tam warunków mogąmi te krowy bądź byki odebrać?

Zadajac to pytanie czysto teoretyzuje gdyz ciekawi mnie to, a kto wie moze będe miał w przyszłosci taką sytuacje.

Pozdrawiam! Dziangwar :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozwój gospodarstwa a kontrole Dzisiaj, 23:09
  •  

#2 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 25 maj 2014 - 12:02

rozwój gospodarstwa a kontrole Nigdy nie miałem takiej kontroli, ale jest coś takiego jak dobrostan zwierząt. Jeśli prowadzisz hodowlę ekologiczną, to taką kontrolę będziesz miał na pewno. Odbieranie zwierząt to extrema, ale wystarczy, że Ci cofną część lub całe dopłaty. W RODR na pewno powiedzą Ci więcej.

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3988 postów

Napisany 25 maj 2014 - 13:19

rozwój gospodarstwa a kontrole Cofnięcie dopłaty to nie problem bo dzielisz gospodarstwo pomiędzy zona- mąż, ojciec- syn czy inna pewna kombinacja i niepewny biznes zostawiasz przy przykładowych 2 ha i sankcje z tytułu dopłat masz gdzieś.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3206 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:39

rozwój gospodarstwa a kontrole dokładnie coraz więcej jest gospodarstw gdzie oddzielono produkcję zwierzęcą od roślinnej. Ten co bierze dopłaty nie ma nawet budynków a ten co ma zwierzęta nie boi się kontroli.

#5 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 maj 2014 - 11:25

rozwój gospodarstwa a kontrole Zgadza się,ludzie wymyślą wszystko aby uniknąć sankcji i w sumie słusznie bo po co dodatkowo za coś płacić. W przypadku kiedy budynki zbudujesz ze swoich pieniędzy to absolutnie nie masz sie czego obawiać.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

#6 Share dziangwar

dziangwar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 20:29

rozwój gospodarstwa a kontrole Dzięki za wasze odpowiedzi :)

Mam natomiast inne pytanie a nie chciał bym zaczynać nowego tematu. Czy moge złozyć wniosek o młodego rolnika spełniajac wszystkie warunki, ale ucząc sie jeszcze w zawodzieTechnik mechanizacji rolnictwa? jestem w 2 kl technikum. teoretycznie miał bym jeszcze jakies 3 lata na uzupełnienie kwalifikacji.

#7 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 czerwiec 2014 - 21:09

rozwój gospodarstwa a kontrole o ile mnie pamięć nie myli to musisz być pełnoletni, żeby ubiegać się o premie

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dziangwar

dziangwar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 21:25

rozwój gospodarstwa a kontrole jestem

#9 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 07 czerwiec 2014 - 06:57

rozwój gospodarstwa a kontrole no to możesz tylko punktów za wykształcenie nie dostaniesz

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#10 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 14:51

rozwój gospodarstwa a kontrole No jedynie to,ale wątpie aby akurat tutaj miało to jakieś zdecydowane znaczenie,tym się nie przejmuji daj znać czy wszystko się udao tak jak chciałeś:)
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

#11 Share dziangwar

dziangwar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 19:04

rozwój gospodarstwa a kontrole ooo no to jeszcze trochę poczekacie :)

#12 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 08:48

rozwój gospodarstwa a kontrole kolego dopytaj z tym wykształceniem bo aktualnie technik mechanizacji nie był na liście wykształcenia które wymagała agencja.
Co do kontroli to jak masz wszystko ok robione to nie ma co się bać. najważniejszy jest ład i porządek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2861 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 08:55

rozwój gospodarstwa a kontrole Ja w czerwcu 2009 dostałem kasę MR, do tej pory zero kontroli, trochę mnie to dziwi. Mineło 5 lat i już jestem czysty?