sebek1981

Claas Atos-Nowość

Polecane posty

sebek1981    9

Na temat tego drugiego modelu nie wiem za dużo podobno ma być z amortyzowaną osią w standardzie.

Jeśli się czegoś dowiem to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Z pewnego źródła ,ale nie będzie on z amortyzowaną osią chyba ,chodziło o nowego ariona :) na mnie nowy arion zrobił ogromne wrażenie pozdrawiam. Ps Atos ma być zaprezentowany w późniejszym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Widać duże podobieństwo do Deutza 5C- rama kabiny, piasty, przedni TUZ, czekam na dokładniejsze zdjęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arofarmer    22

Na MDR w Poświętnym jeden przedstawiciel claas'a mówił że grupa sdf ma byc wykupiona przez claasa i chyba to prawda sadząc po tym modelu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arofarmer- niech sobie mówi co chce... SDF to gigant warty miliardy euro, który oprócz marek ciągników ma też i udziały w innych firmach, np. w fabryce silników Deutz. Więc szybciej by nastąpiło połączenie SDF z Claasem niż wykupienie włochów.

 

Atos jest tym co było już wiadomo od jakiegoś czasu u Niemców. W Top Agrar czy czymś podobnym pisali że Claas i SDF podejmą współpracę w kwestii ciągników do 100 km. I Atos jest takim "piątym bliźniakiem" (bliźniakiem bo ciągniki SDF to bliźniaki, wszystko to samo tylko kolor i teraz też design inny). SDF i tak czy siak robi ciągniki, a że Claas potrzebuje nowych modeli w ofercie to jest i Atos.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Oficjalnie:

 

http://claas.pl/produkty/ciagniki/atos300-200

 

Gdyby ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości:

 

Wnętrze Claas Atos

232704.jpg

 

Wnętrze ciągnika Deutz Fahr 5G

 

010deutz_5G-dfd3a52fb298ceed.jpg

 

Polecam również porównać dane techniczne.

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatrixDF99    2

Chciałbym powiedzieć że SDF nikt nie wykupi ;)

Ten ciągnik to jest zerżnięty Deutz Fahr 5C, wiem bo mam  a z resztą jeśli ktoś miałby w myślach że było odwrotnie to tu jest artykuł :)

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/claas-atos-nowosc-w-rodzinie-niemieckich-ciagnikow,54004.html#comments

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Sam fakt podjęcia współpracy przez Claasa z Deutz Fahrem wiele sugeruje. Nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek zżynaniu. W najbliższym czasie powinniśmy się spodziewać kolejnych owoców ich współpracy. Analogicznie do rynku koncernów samochodów osobowych.

 

pozdrawiam,

Libero

 


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Chciałbym powiedzieć że SDF nikt nie wykupi ;)

Ten ciągnik to jest zerżnięty Deutz Fahr 5C, wiem bo mam  a z resztą jeśli ktoś miałby w myślach że było odwrotnie to tu jest artykuł :)

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/claas-atos-nowosc-w-rodzinie-niemieckich-ciagnikow,54004.html#comments

 

Nie jest to seria 5c tylko 5g mają tam silniki farmotion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat planuję zakup Atosa 340 macie jakieś opinie na temat tego ciągnika może być 330 lub 50 czy lepszą decyzja był by Deutz-Fahr bliźniak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Wybierz tego który będzie tańszy i gdzie nie będą łojić na serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Odświeżam temat. Wie ktoś coś o tych ciągnikach opłaca się  go brać czy lepiej dołożyć do czegoś lepszego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek10251    0

Witam wszystkich i odgrzewam temat ponownie. Chcę zakupić classa atosa 330 i szukam opinii użytkowników o tym traktorze, jak się sprawuje, jakie ma spalanie, awaryjność i takie tam różne, a może rozglądać się za czymś innym.Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReKoRd022    0

Ja posiadam Deutza 5105.4 G wersja HD  z ładowaczem czołowym konstrukcja bliźniacza claas atos,  mam go ponad rok i na razie bez zarzutu, bez problemu sobie radzi pługiem overum 4 skibowym obrotowym ciągnik oszczędny w ładowaczu spala koło 5l a w pługu na lżejszej ziemi zadowolił koło 10l na hektar ciągnik wszechstronny do lekkich prac i w cięższych też sobie poradzi  za swojego dałem 160 netto. Pozdrawiam

 

Edytowano przez ReKoRd022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Witam czy mog by sie ktos wypowiedziec na temat atosa 330 ktos kto takiego ma czy warto go kupic i czy występują jakieś awarie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospomati    0

Witam składam teriaz wniosek na modernizacje i mysle na Claas Atos 330 nie mam pojecia jak ten claas sie sprawuje .. Mają silnik Sdf formation 3,8l na comon reil ale to nie jest silnik deutz? ma ktos jakies zdanie o tym silniku ciągniku ?

Edytowano przez Gospomati
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez thomas015
      Witam, posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni  50 ha ornego plus łąki a do tego 6 krów mlecznych. Dotychczas na gospodarstwie pracowały dwa ciągniki Renault 133.54 ( 123 Km) i Zetor 5211 (50 Km) teraz planuję zakupić trzeci ciągnik. Myślałem nad dwoma opcjami : 
      Claas Atos 220 ( 3 cylindry 76 Km) Lub Claas Elios 210 ( 4 cylindry 75 Km) chodzi mi o NOWY ciągnik - nie używka
      Nowy ciągnik pracowałby z ładowaczem czołowym, z prasą do beli, z siewnikiem do kukurydzy, podczas żniw w transporcie z przyczepami a także czasem z pługiem obrotowym.
      Teraz moje pytania:
      Który ciągnik wybrać?
      Który bardzie przyda się na moim gospodarstwie ?
      Jakie są ceny tych ciągników - nowych?
      I jakie ewentualnie inne maszyny polecacie do 80Km?
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    • Przez adamson330
      Witam
      Zastanawiam się nad zakupem agregatu talerzowego półzawieszanego AMJ AGRO ATOS DRIVE. 

      http://amjagro.pl/agregat-talerzowy-atos-drive/#specyfikacja
      Talerze fi 560. Brać piasty bezobsługowe?
      Mój sąsiad ma ich bronę talerzową  i sobie chwali.
      U mnie maszyna chodziła by docelowo w bezorce może wyjątkowo po orce. Gleby średnie i lekkie. Uprawa QQ na ziarno i inne.
      Na razie MTZ 82 z szerokimi oponami + solo ATOS DRIVE. W przyszłości Ciągnik > 130 KM+ Siewnik 3m na redlicach talerzowych.
      Agregat używany by był do uprawy ściernisk, niszczenia poplonów, siewu. Na głęboko robić będę gruberem 4 belkowym i głęboszem.
      Jakie macie opinie o tej  firmie i o maszynach przez nich produkowanych (zwłaszcza tej maszynie). Ewentualne sugestie i alternatywy?
      Z góry dziękuje za pomoc
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj