mat3897

renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd

Polecane posty

mat3897    0

Witam. od ponad roku jestem posiadaczem renault ares 556rz i od niedawna mam mały problem z nim gdyż nie załącza mi sie w nim przedni napęd, a mianowicie po naciśnięciu guzika przy załączaniu lampka informująca że jest włączony zaświeca sie lecz napęd pozostaje nie załączony i w żaden sposób nie można załączyć, dodam że przy hamowaniu naciskając oba pedały hamulca lampka też normalnie sie zaświeca i hamuje prawdopodobnie na 4 koła, czyli tak jak by wtedy się załączał. nie mam pojęcia w czym tkwi problem. proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

napęd załączany jest prawdopodobnie pneumatycznie. Sprawdź szczelność przewodów powietrza u mnie przy zetorze powietrze ucieka i nie załączał.

Może być również wina takiej cewki. przy Jelonku styki zaśniedziały i nie załapywał przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat3897    0

wiesz, everto gdzie znajduje sie taka cewka??? bo może faktycznie to jakaś błahostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

fajnie gdyby tam byla pneumatyka :lol:

kolego mozesz miec problem z elektrozaworwm odpowiedzialnym za odciecie przeplywu oleju


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat3897    0

czyli jesli to elektorozawór to czeka mnie całkowita jego wymiana?? czy wystarczy je przeczyścić? (pytam bo cały czas mam nadzieje ze to jakas pierdółka:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

moze tak byc, ze wystarczy przeczyscic tylko jakies styki

najlepiej, aby wypowiedzial sie ktos z jakims wiekszym pojeciem o tym modelu badz elektryce


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Do przedniego mostu doprowadzony jest przewód hydrauliczny, wystarczy że sprawdzisz dokąd wchodzi w skrzyni i zlokalizujesz elektrozawór a na nim odpowiedzialną za działanie cewkę. Jeżeli dochodzi napięcie, to uszkodzona jest cewka lub zaciął się zawór pod cewką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

To na przednią oś też jest blokada? Jesteś pewny? Ja myślałem że to od załączania napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma on taka skrzynie jak 550rz? Po prawej stronie pod kolem ma blok z 5 elektrozaworami?


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Sprzęgło załączające przedni napęd zawsze znajduje się w tylnej części ciągnika w miejscu gdzie wychodzi wałek napędowy, i to nie zależnie od marki, nie spotkałem jeszcze takiego ciągnika żeby sprzęgło było w przednim moście. Jest to blokada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie zalaczanie jest zawsze na wyjsciu walu nspedowego, w moscie skrzyni pdzystawce. A jezeli to ta skrzynia co w 550rz to od napedu jest jeden z tych 5 zaworow nie pamietam dokladnie ktory chyba 2 od dolu ,tak cos kojarze

Dokladnie sprzeglo zalaczajace naped jest zawsze na wyjsciu walu nspedowego, w moscie ,skrzyni lub pdzystawce. A jezeli to ta skrzynia co w 550rz to od napedu jest jeden z tych 5 zaworow nie pamietam dokladnie ktory chyba 2 od dolu ,tak cos kojarze


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jumper8210    0

Zamiast wymieniać elektrozawory i tego typu sprawy, radziłbym zajrzeć na połączenie wału napędowego z przednią osią, a wystarczy tylko odkręcić jego osłonę, w moim przypadku spadł łącznik wału napędowego z przednią osią (zabezpieczenie zsunęło się z frezów), wystarczyło odpowiednio założyć łącznik i wszystko działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja bym radził na początek sprawdzić co się dzieje z nim mechaniczne, czyli wylewarować jedne koło do góry żeby nie dotykało ziemi i spróbować im zakręcić (na wyłączonym zapłonie i wyłączonej masie), jeśli idzie lekko to zerknąć czy tuleja na wale nie zsunęła się przypadkiem z frezu jeśli kręci się ale z oporem to znak że sprężyna talerzykowa  w przystawce napędu pękła jeśli nie damy rady zakręcić kołem, a napęd po oparciu o drzewo i butowaniu wyraźnie nie działa to znak że tarczę cierne w przystawce się spaliły. napęd w aresach jest pasywny czyli jeśli sprzęgło w przystawce napędu nie dostaje oleju (czyli cewka od awd nie dostaje prądu) wtedy działa bo tarczę ściskają sprężyny talerzykowe, natomiast blokada przedniego dyfra w większości ciągników jest automatyczna i do mostu nie dochodzą żadne przewody prócz tych od wspomagania i ewentualnie elektryczne od czujnika konta skrętu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Hej. Mam podobny problem z Renault Ares 556rx. Nie działa mi napęd, a kontrolka się świeci. Przy włączaniu nie słyszę jednach charakterystycznego cyknięcia przekaźnika. Może tu leży problem? Nie wiem jednak gdzie on jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1
Dnia 17.03.2017 o 08:49, nuszka007 napisał:

Hej. Mam podobny problem z Renault Ares 556rx. Nie działa mi napęd, a kontrolka się świeci. Przy włączaniu nie słyszę jednach charakterystycznego cyknięcia przekaźnika. Może tu leży problem? Nie wiem jednak gdzie on jest.

Co było przyczyną awarii?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj