Skocz do zawartości

Zdjęcie

renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mat3897

mat3897

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 maj 2014 - 11:23

renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd Witam. od ponad roku jestem posiadaczem renault ares 556rz i od niedawna mam mały problem z nim gdyż nie załącza mi sie w nim przedni napęd, a mianowicie po naciśnięciu guzika przy załączaniu lampka informująca że jest włączony zaświeca sie lecz napęd pozostaje nie załączony i w żaden sposób nie można załączyć, dodam że przy hamowaniu naciskając oba pedały hamulca lampka też normalnie sie zaświeca i hamuje prawdopodobnie na 4 koła, czyli tak jak by wtedy się załączał. nie mam pojęcia w czym tkwi problem. proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd Dzisiaj, 08:38
  •  

#2 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 25 maj 2014 - 08:29

renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd napęd załączany jest prawdopodobnie pneumatycznie. Sprawdź szczelność przewodów powietrza u mnie przy zetorze powietrze ucieka i nie załączał.
Może być również wina takiej cewki. przy Jelonku styki zaśniedziały i nie załapywał przód.

#3 Share mat3897

mat3897

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 maj 2014 - 09:47

renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd wiesz, everto gdzie znajduje sie taka cewka??? bo może faktycznie to jakaś błahostka

#4 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 25 maj 2014 - 09:49

renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd fajnie gdyby tam byla pneumatyka :lol:
kolego mozesz miec problem z elektrozaworwm odpowiedzialnym za odciecie przeplywu oleju

Polska B

#5 Share mat3897

mat3897

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 maj 2014 - 10:01

renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd czyli jesli to elektorozawór to czeka mnie całkowita jego wymiana?? czy wystarczy je przeczyścić? (pytam bo cały czas mam nadzieje ze to jakas pierdółka:P)

#6 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 25 maj 2014 - 10:10

renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd moze tak byc, ze wystarczy przeczyscic tylko jakies styki
najlepiej, aby wypowiedzial sie ktos z jakims wiekszym pojeciem o tym modelu badz elektryce

Polska B

#7 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 09:13

Do przedniego mostu doprowadzony jest przewód hydrauliczny, wystarczy że sprawdzisz dokąd wchodzi w skrzyni i zlokalizujesz elektrozawór a na nim odpowiedzialną za działanie cewkę. Jeżeli dochodzi napięcie, to uszkodzona jest cewka lub zaciął się zawór pod cewką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 17:26

Do przedniego mostu doprowadzony przewod ale od blokady.

#9 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 22:17

To na przednią oś też jest blokada? Jesteś pewny? Ja myślałem że to od załączania napędu.

#10 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 22:51

renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd Ma on taka skrzynie jak 550rz? Po prawej stronie pod kolem ma blok z 5 elektrozaworami?

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

#11 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 23:27

Sprzęgło załączające przedni napęd zawsze znajduje się w tylnej części ciągnika w miejscu gdzie wychodzi wałek napędowy, i to nie zależnie od marki, nie spotkałem jeszcze takiego ciągnika żeby sprzęgło było w przednim moście. Jest to blokada.

#12 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 00:09

renault ares 556rz - nie załącza się przedni napęd Dokladnie zalaczanie jest zawsze na wyjsciu walu nspedowego, w moscie skrzyni pdzystawce. A jezeli to ta skrzynia co w 550rz to od napedu jest jeden z tych 5 zaworow nie pamietam dokladnie ktory chyba 2 od dolu ,tak cos kojarze
Dokladnie sprzeglo zalaczajace naped jest zawsze na wyjsciu walu nspedowego, w moscie ,skrzyni lub pdzystawce. A jezeli to ta skrzynia co w 550rz to od napedu jest jeden z tych 5 zaworow nie pamietam dokladnie ktory chyba 2 od dolu ,tak cos kojarze

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

#13 Share Jumper8210

Jumper8210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 19:37

Zamiast wymieniać elektrozawory i tego typu sprawy, radziłbym zajrzeć na połączenie wału napędowego z przednią osią, a wystarczy tylko odkręcić jego osłonę, w moim przypadku spadł łącznik wału napędowego z przednią osią (zabezpieczenie zsunęło się z frezów), wystarczyło odpowiednio założyć łącznik i wszystko działa. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share tomi_86

tomi_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 19:34

ja bym radził na początek sprawdzić co się dzieje z nim mechaniczne, czyli wylewarować jedne koło do góry żeby nie dotykało ziemi i spróbować im zakręcić (na wyłączonym zapłonie i wyłączonej masie), jeśli idzie lekko to zerknąć czy tuleja na wale nie zsunęła się przypadkiem z frezu jeśli kręci się ale z oporem to znak że sprężyna talerzykowa  w przystawce napędu pękła jeśli nie damy rady zakręcić kołem, a napęd po oparciu o drzewo i butowaniu wyraźnie nie działa to znak że tarczę cierne w przystawce się spaliły. napęd w aresach jest pasywny czyli jeśli sprzęgło w przystawce napędu nie dostaje oleju (czyli cewka od awd nie dostaje prądu) wtedy działa bo tarczę ściskają sprężyny talerzykowe, natomiast blokada przedniego dyfra w większości ciągników jest automatyczna i do mostu nie dochodzą żadne przewody prócz tych od wspomagania i ewentualnie elektryczne od czujnika konta skrętu