Skocz do zawartości

Zdjęcie

Welger Rp 220 problem z komputerem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 24 maj 2014 - 06:41

Welger Rp 220 problem z komputerem Komputer wlacza sie czasami normalnie ale czesto wyswietli sie Ballecontrol III i nic dalej sie nie dzieje moze wiecie jak na to zaradzic lub jak zmienic na reczne wlaczanie siatki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Welger Rp 220 problem z komputerem Dzisiaj, 17:30
  •  

#2 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 24 maj 2014 - 22:37

Welger Rp 220 problem z komputerem a nie przypadkiem "Balercontrol III"?

#3 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 25 maj 2014 - 07:20

Welger Rp 220 problem z komputerem cuabab masz racje.

#4 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 25 maj 2014 - 11:04

Welger Rp 220 problem z komputerem w takim razie coś jest nie tak ponieważ komputer się najprawdopodobniej restartuje a ten napis to jego nazwa. Tylko nie wiadomo czemu się restartuje, wszystkie wtyczki, połączenia itp. czyściłeś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 maj 2014 - 13:02

Welger Rp 220 problem z komputerem właśnie też mam ten sam problem, nowy nabytek a już się chrzani <_<
w moim przypadku jak kilka razy podłącze i rozłączę to z czasem załapie... ale jest jeszcze inna sprawa, w czasie pracy nachodzi mu takie coś że wszystko gaśnie na wyświetlaczu, a jak trzymać obojętnie jaki przycisk wciśnięty wtedy się pojawia, z tym że każdym naciśnięciem zmienia się program prasowania, wtedy jest i problem z załączeniem siatki albo zmianą stopnia ubicia beli, przykładowo na próbę zrobiłem 9 bel i w tym czasie 3 razy mi tak to zwariowało, następnie 36 było idealnie, następne 36 tragedia... :( i bez żadnej pauzy w pracy nagle wszystko się naprawiło i zrobiłem chyba 45 sztuk aż do momentu jak wróciłem do domu żeby resztkę trawy wyrzucić :mellow:

Jeśli ktoś wie albo słyszał o takim problemie proszę pomóc mi i koledze wyżej bo praca taką prasą "sprawną" to czysta przyjemność :)

ten sterownik woziłem do jednego elektronika żeby zobaczył czy zimnych lutów tam nie ma czy coś innego, ale nic nie znalazł, wszystkie kable podczas tej usterki szarpałem że może gdzieś coś nie łączy ale też nic nie dało.
A może jakiś czujnik jest uszkodzony i to dlatego?

#6 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 20:44

Welger Rp 220 problem z komputerem Rozwiązałem w swojej prasie problem :) może komuś się przyda, wiec problem tkwił w panelu sterowania prasą, a dokładnie z częścią która odpowiada chyba za wyświetlacz. Było kilka prób podejścia i za czwartym razem udało się naprawić za 400 zł, więc myślę że nie dużo, pozdrawiam! :P

#7 Share marek11rol

marek11rol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 09:52

Welger Rp 220 problem z komputerem Kolego a możesz dokładnie opisać co było uszkodzone, sam naprawiałeś czy ktoś Ci robił? Mam podobny problem i zamiast pracować sprzętem stoi. Szukam kogoś kto by mi naprawił ten sterownik, bo sam niebędę dotykał się do elektroniki to jednak wyższa szkołą jazdy... :) pozdrawiam

Kolego a możesz dokładnie opisać co było uszkodzone, sam naprawiałeś czy ktoś Ci robił? Mam podobny problem i zamiast pracować sprzętem, on stoi.... zepsuty. Szukam kogoś kto by mi naprawił ten sterownik, bo sam niebędę dotykał się do elektroniki to jednak wyższa szkołą jazdy... :) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 22:28

Welger Rp 220 problem z komputerem serownik naprawiał mi jakiś gościu z Częstochowy ale namiarów do niego nie mam bo to załatwiał jeszcze inny elektronik ( on wysyłał to kurierem bo tak taniej i nie tracisz dni na jazdę) z tym że problem mi trochę wrócił ale myślę że za drugim razem juz da radę. w żniwa znowu zaczął mi migać wyświetlacz ale teraz pod koniec samo się naprawiło i teraz jest okey, a miałem znowu wysłać na gwarancje, ale teraz nie wiem czy jest sens jak wszystko wróciło do normy ;/

sprzęt stoi? ? ? Mój nie :D zrobiłem ok 400 bel na awarii sterownika :)