Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głowica C-330

218 odpowiedzi na ten temat

#101 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 22:50

Głowica C-330 Szczerze mówiąc to klucza dynamometrycznego używam do nowszych silników czy samochodów ciężarowych, osobowych musowo, długich głowic, aluminiowych głowic,szpilek osadzonych w korpusach z aluminium, ale w takich wiechciach jak stare ursusy zetory czy inne tego typu to nie, na wyczucie, ale na 3 razy zawsze z krótkim pokrętłem nie dłuższym niż 30cm, tylko wyczucie to trzeba wypracować ,tak jak piszesz o tacie milan.... do takiego wiechcia jak stary ursus szkoda klucza brudzić, co nie zmienia faktu aby urwać szpilke dokręcaną na 220Nm czyli 22kG na ramieniu 1m to trzeba mieć byczą siłę albo rurkę 60cm i ćwiczyć na siłce
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Głowica C-330 Dzisiaj, 14:03
  •  

#102 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 sierpień 2011 - 23:35

Głowica C-330 Dokładnie, to muszą być lata praktyki. Kiedyś poprosiłem go żeby mnie nauczył to po paru pociągnięciach śrub nie pozwolił mi dokończyć, krótki mówic nie podobało mu sie mimo że podglądam go od tylu tak.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#103 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:07

Głowica C-330

Szczerze mówiąc to klucza dynamometrycznego używam do nowszych silników czy samochodów ciężarowych, osobowych musowo, długich głowic, aluminiowych głowic,szpilek osadzonych w korpusach z aluminium, ale w takich wiechciach jak stare ursusy zetory czy inne tego typu to nie, na wyczucie, ale na 3 razy zawsze z krótkim pokrętłem nie dłuższym niż 30cm, tylko wyczucie to trzeba wypracować ,tak jak piszesz o tacie milan.... do takiego wiechcia jak stary ursus szkoda klucza brudzić, co nie zmienia faktu aby urwać szpilke dokręcaną na 220Nm czyli 22kG na ramieniu 1m to trzeba mieć byczą siłę albo rurkę 60cm i ćwiczyć na siłce

Użycie klucza wiąże się również z takim problemem, że stosując np klej juz nie wiesz ile to ma byc Nm bo inny jest wsp tarcia. Ogólnie to zwracasz uwaga na to czy moment jest podany ze smarowaniem czy bez?Ja bym aż tak bardzo nie sugerował sie tabelą doboru moment obrotowego.

#104 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 sierpień 2011 - 21:45

Głowica C-330 Milanreal1 cały owies mi nie leżał tylko część :D owies leżał nie tylko u mnie bo u mase rolników , silny wiatr i deszcz zrobił swoje.A w moim regionie nikt klucza dynamometrycznego nie używa.Ja nigdy nie używałem i jeszcze nigdy uszczelki nie wydmuchało ani woda do oleju nie poszła. :rolleyes: Każdy ma jakiś sposób na odpowiednie dociągnięcie głowic .Jeden woli klucz dyn. , a inny klucz nasadowy i rure i "dawaj" :lol: Bo jak wiemy nie każdy w domu posiada dobry klucz dyn. Bo za dobry klucz parę złotych trzeba dać a taki za 50-100 ala Topex&Toya to można sobie koło do roweru dokręcić a nie głowice.

#105 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 08:58

Głowica C-330

Użycie klucza wiąże się również z takim problemem, że stosując np klej juz nie wiesz ile to ma byc Nm bo inny jest wsp tarcia. Ogólnie to zwracasz uwaga na to czy moment jest podany ze smarowaniem czy bez?Ja bym aż tak bardzo nie sugerował sie tabelą doboru moment obrotowego.

Prawdę piszesz można to rozwinąć ale oj tam wiesz o co chodzi, dlatego w jednym z wcześniejszych postów napisałem pierwsze lekkie dokręcanie kluczem dynamometrycznym a pozostałe 2 o kąt np 60 st czy 90 czy110stopni.Eliminuje się w ten sposób błędy wywołane przez siły tarcia gwintu czy łba śruby o materiał
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#106 Share arturo111

arturo111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 21:38

Głowica C-330 Witam

Trochę inne pytanie... czy głowica od c 330m nadała by się do c 330??

Pozdrawiam

#107 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 26 sierpień 2011 - 18:17

Głowica C-330 Nie.

Głowica C-330M oraz C-330
to dwie osobne pozycje.

Dowód:

C-330

http://farmexpert.pl...produkt474.aspx
http://farmexpert.pl...produkt477.aspx

a tu masz C-330M

http://farmexpert.pl...rodukt6169.aspx
W rolnictwie siła!!! :)

#108 Share JanuszBodurka

JanuszBodurka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 12:55

Głowica C-330 Witam

Potrzebuję porady w sprawie silnika. Zaczęła mi walić kompresia przez chłodnicę więć wymieniłem uszczelkę pod głowicą, niestety problem jest dalej i teraz wogóle nie mogę odpalić ciągnika, chyba że na pociąg za samochodem. Wtedy zapali ale jak go zgaszę nawet jak jest ciepły nie odpala, nie pomaga, teraz po wymianie uszczelki nawet starter w spraju.

Pozdrawiam i czekam na dobrą radę co mogło się stać

#109 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 13:01

Głowica C-330 pewnie głowica ci pekła

#110 Share JanuszBodurka

JanuszBodurka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 13:13

Głowica C-330 Dziękuję. Możliwe, na zewnątrz nie było widać żadnego pęknięcia to chyba w środku ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 27 wrzesień 2012 - 13:30

Głowica C-330 głowica lub tuleja
c 330
4011
mf 255

#112 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 13:36

Głowica C-330 najlepiej wyciągnij tłoki i wlej wody w blok i zobacz czy tuleja nie walnięta ale u mnie tak było że w środku bękła i właśnie nie można było przekręcić a jak odpalisz i odkręcisz korek to ci wszystko wywala

#113 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 02 październik 2012 - 13:23

Głowica C-330 Tak jak koledzy mówiłi- natomiast warto też sprawdzić głowicę -czy nie skrzywiona
Czy olej jest czarny -nie leci woda do misy ??

#114 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 październik 2012 - 18:13

Głowica C-330 jaka była ta pierwsza uszczelka , miała normalna grubość ?
może była dorabiana grubsza.

#115 Share JanuszBodurka

JanuszBodurka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 październik 2012 - 09:48

Głowica C-330 Witam wszystkich
Dziękuję za doradę, już działa była nierówna głowica, uszczelkę musiałem założyć od c-330 i na silikonie jest dobrze Dziękuję

#116 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 06 październik 2012 - 10:57

Głowica C-330 dołączę się do tematu, słożyłem silnik u mojego C-328 zestaw Krotoszyn-Mahle , głowica splanowana zawory dotarte.Niestety przy gazowaniu okropnie kopci na siwo ,czy powodem jest pobieranie oleju? U C-360 nie miałem czegoś takiego nie kopcił mi na siwo.
Mieliście panowie taki problem?

#117 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 06 październik 2012 - 17:07

Głowica C-330 A kopci przy rozgrzanym silniku bo na zimnym może teraz już chłodniej? Spalanie oleju to raczej chyba niebieski, ale mogę się mylić
Początek wtrysku prawidłowy? Wtryskiwacze sprawdzane? Tak samo co z zaworami?
Jak odpala jak jest zimny? Może pierścienie się nie ułożyły i ma niskie sprężanie

#118 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 07 październik 2012 - 10:15

Głowica C-330 Wtryski sprawdzone-OK , zawory ustawione , głowica po regeneracji.
Tylko wlałem olej 10W/40 Lotos.Bo z pracy mam za darmo .
Ale to chyba nie przeszkadza???? Kopci na siwo, biało aż.
A wody nie ubywa więc to dziwne.

#119 Share Franek8

Franek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 16:00

Głowica C-330 Witam.
Mam mały problem z C 330. Podczas pierwszych mrozów nie była spuszczona woda z układu chłodzenia w wyniku czego zamarzła woda w obiegu. Po rozmrożeniu wody okazało się że zostały wypchane zaślepki w głowicy (jedna mała w górnej części głowicy, druga od strony zbiornika paliwa). Podczas ściągania pokrywy klawiatury mała zaślepka wpadła do otworu skąd wychodzą popychacze zaworów. Przeszukałem kanały i okazało się ze zaślepki nie ma. Macie pomysł gdzie ona może się znajdować?? Mogla wpaść do kanału olejowego??
Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 05 styczeń 2013 - 16:30

Głowica C-330 Za filtrem oleju masz taką pokrywkę odkręć ją i tam powinna ona leżeć na popychaczu