sygala

Głowica C-330

Polecane posty

bobytempelton    161

Szczerze mówiąc to klucza dynamometrycznego używam do nowszych silników czy samochodów ciężarowych, osobowych musowo, długich głowic, aluminiowych głowic,szpilek osadzonych w korpusach z aluminium, ale w takich wiechciach jak stare ursusy zetory czy inne tego typu to nie, na wyczucie, ale na 3 razy zawsze z krótkim pokrętłem nie dłuższym niż 30cm, tylko wyczucie to trzeba wypracować ,tak jak piszesz o tacie milan.... do takiego wiechcia jak stary ursus szkoda klucza brudzić, co nie zmienia faktu aby urwać szpilke dokręcaną na 220Nm czyli 22kG na ramieniu 1m to trzeba mieć byczą siłę albo rurkę 60cm i ćwiczyć na siłce


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie, to muszą być lata praktyki. Kiedyś poprosiłem go żeby mnie nauczył to po paru pociągnięciach śrub nie pozwolił mi dokończyć, krótki mówic nie podobało mu sie mimo że podglądam go od tylu tak.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to klucza dynamometrycznego używam do nowszych silników czy samochodów ciężarowych, osobowych musowo, długich głowic, aluminiowych głowic,szpilek osadzonych w korpusach z aluminium, ale w takich wiechciach jak stare ursusy zetory czy inne tego typu to nie, na wyczucie, ale na 3 razy zawsze z krótkim pokrętłem nie dłuższym niż 30cm, tylko wyczucie to trzeba wypracować ,tak jak piszesz o tacie milan.... do takiego wiechcia jak stary ursus szkoda klucza brudzić, co nie zmienia faktu aby urwać szpilke dokręcaną na 220Nm czyli 22kG na ramieniu 1m to trzeba mieć byczą siłę albo rurkę 60cm i ćwiczyć na siłce

Użycie klucza wiąże się również z takim problemem, że stosując np klej juz nie wiesz ile to ma byc Nm bo inny jest wsp tarcia. Ogólnie to zwracasz uwaga na to czy moment jest podany ze smarowaniem czy bez?Ja bym aż tak bardzo nie sugerował sie tabelą doboru moment obrotowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Milanreal1 cały owies mi nie leżał tylko część :D owies leżał nie tylko u mnie bo u mase rolników , silny wiatr i deszcz zrobił swoje.A w moim regionie nikt klucza dynamometrycznego nie używa.Ja nigdy nie używałem i jeszcze nigdy uszczelki nie wydmuchało ani woda do oleju nie poszła. :rolleyes: Każdy ma jakiś sposób na odpowiednie dociągnięcie głowic .Jeden woli klucz dyn. , a inny klucz nasadowy i rure i "dawaj" :lol: Bo jak wiemy nie każdy w domu posiada dobry klucz dyn. Bo za dobry klucz parę złotych trzeba dać a taki za 50-100 ala Topex&Toya to można sobie koło do roweru dokręcić a nie głowice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Użycie klucza wiąże się również z takim problemem, że stosując np klej juz nie wiesz ile to ma byc Nm bo inny jest wsp tarcia. Ogólnie to zwracasz uwaga na to czy moment jest podany ze smarowaniem czy bez?Ja bym aż tak bardzo nie sugerował sie tabelą doboru moment obrotowego.

Prawdę piszesz można to rozwinąć ale oj tam wiesz o co chodzi, dlatego w jednym z wcześniejszych postów napisałem pierwsze lekkie dokręcanie kluczem dynamometrycznym a pozostałe 2 o kąt np 60 st czy 90 czy110stopni.Eliminuje się w ten sposób błędy wywołane przez siły tarcia gwintu czy łba śruby o materiał


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję porady w sprawie silnika. Zaczęła mi walić kompresia przez chłodnicę więć wymieniłem uszczelkę pod głowicą, niestety problem jest dalej i teraz wogóle nie mogę odpalić ciągnika, chyba że na pociąg za samochodem. Wtedy zapali ale jak go zgaszę nawet jak jest ciepły nie odpala, nie pomaga, teraz po wymianie uszczelki nawet starter w spraju.

 

Pozdrawiam i czekam na dobrą radę co mogło się stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    216

najlepiej wyciągnij tłoki i wlej wody w blok i zobacz czy tuleja nie walnięta ale u mnie tak było że w środku bękła i właśnie nie można było przekręcić a jak odpalisz i odkręcisz korek to ci wszystko wywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Tak jak koledzy mówiłi- natomiast warto też sprawdzić głowicę -czy nie skrzywiona

Czy olej jest czarny -nie leci woda do misy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

jaka była ta pierwsza uszczelka , miała normalna grubość ?

może była dorabiana grubsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dziękuję za doradę, już działa była nierówna głowica, uszczelkę musiałem założyć od c-330 i na silikonie jest dobrze Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

dołączę się do tematu, słożyłem silnik u mojego C-328 zestaw Krotoszyn-Mahle , głowica splanowana zawory dotarte.Niestety przy gazowaniu okropnie kopci na siwo ,czy powodem jest pobieranie oleju? U C-360 nie miałem czegoś takiego nie kopcił mi na siwo.

Mieliście panowie taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A kopci przy rozgrzanym silniku bo na zimnym może teraz już chłodniej? Spalanie oleju to raczej chyba niebieski, ale mogę się mylić

Początek wtrysku prawidłowy? Wtryskiwacze sprawdzane? Tak samo co z zaworami?

Jak odpala jak jest zimny? Może pierścienie się nie ułożyły i ma niskie sprężanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Wtryski sprawdzone-OK , zawory ustawione , głowica po regeneracji.

Tylko wlałem olej 10W/40 Lotos.Bo z pracy mam za darmo .

Ale to chyba nie przeszkadza???? Kopci na siwo, biało aż.

A wody nie ubywa więc to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek8    0

Witam.

Mam mały problem z C 330. Podczas pierwszych mrozów nie była spuszczona woda z układu chłodzenia w wyniku czego zamarzła woda w obiegu. Po rozmrożeniu wody okazało się że zostały wypchane zaślepki w głowicy (jedna mała w górnej części głowicy, druga od strony zbiornika paliwa). Podczas ściągania pokrywy klawiatury mała zaślepka wpadła do otworu skąd wychodzą popychacze zaworów. Przeszukałem kanały i okazało się ze zaślepki nie ma. Macie pomysł gdzie ona może się znajdować?? Mogla wpaść do kanału olejowego??

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Za filtrem oleju masz taką pokrywkę odkręć ją i tam powinna ona leżeć na popychaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Nie poleciała przypadkiem na samo dno do misy (nie wiem czy jest taka możliwość). Sprawdź od samej góry, popatrz dokładnie w tym okienku bo zabrudzona olejem może być niewidoczna, albo przykleiła się do ścianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek8    0

Dzisiaj ściągnąłem głowice i szukałem dość dokładnie. Nigdzie jej nie ma ani się nie przykleiła. Właśnie zastanawia mnie to czy mogła wpaść do missy lejowej albo gdzieś zawiesić w kanałach olejowych bloku silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Byłem przed chwilą przy c-330 i widziałem że między środkowymi popychaczami na dole jest ścianka i może właśnie pod nią ta zaślepka wpadła. Tata mówił, że kiedyś jakaś nakrętka z głowicy doleciała do misy olejowej w naszej 30; to może i ta zaślepka też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )
       
      Ja zaczne:
       
      Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie
       
      Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html
       
      przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez DarekGt500
      Witam
      Czy ktoś z was wie może z jaką siłą dokręca się głowicę w tym modelu ?
      Przydałby się jeszcze jakiś schemacik z kolejnością dokręcania
    • Przez pera
      Witam.
      Coś wybija jakąś maź oleistą przy kolektorze, na włączonym silniku, jaka to może być przyczyna?
      Uszczelka czy coś?
      Dzięki
    • Przez Adrian12345
      Cześć
      Czy waszym zdaniem opłaca się budować kabinę samemu.Ostatnio wpadłem na pomysł zbudowania kabiny do 330 od podstaw według z jednej z kabiny którą znalazłem na allegro: http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/37/05/01/58/3705015864_5
      Jeśli chodzi o materiały to wychodzi w miare tanio i opłacalnie tylko pytanie do was czy opłaca się brać za to?
    • Przez Adam3060
      zregenerowałem pompe wtryskową i wtryski a ciągnik nadal dymi na niebiesko czy pozostało juz tylko zregenerowac głowice moze ktoś wie ile kosztuja taka przyjemnosc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj